• 30-03-2021, 02:02:43
  #2
  Egsis adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  ETSY NEDİR?
  Bilmeyenler için ETSY, daha çok el emeği ürünlerinin satışta olduğu ve kullanıcılarının büyük çoğunluğunu ABD’lilerin oluşturduğu uluslalarası pazaryeri.
  E-ticaretin en büyük sıkıntılarından biri satılabilir ürünler bulmak ve bu ürünlerin müşterilere ulaştırılması-kargolanmasıdır. Özellikle de uluslararası kargo gönderecekseniz sorun daha da büyük.
  ETSY Pazaryerinde Uyurken de Kazanabilmek, kargo vs ile uğraşmadan da mümkün. Eğer dijital ürünler satıyorsanız kargo vs uğraşmanıza gerek kalmıyor. Satıştaki ürünleriniz özel olarak seçilmiş niş konularda ve SEO çalışmaları tam olarak yapılmışsa reklama da aslında gerek yok.
  Sürekli bir gelir için ETSY bulunmaz bir platform. Pazarın büyüklüğünden bahsetmek gerekirse tüm R10 kullanıcıları aynı kategorilerde mağaza açsa bile yine de hemen herkes kazanabilir. Elbette ticaret kendi başına bir riksktir. Risksiz ticaret olmaz.
  NE SATIYORUM?
  İş ve İşleyiş başlığında belirtilen şekilde açacağınız mağazanızda satmanız için sizlere kendi tasarımım ve mağazanızda hemen 10-25$ fiyatla satışa başlayacağınız 1 adet ürün vereceğim.
  Ürün fiyatı ortalama bir fiyattır. Sizler istediğiniz fiyata satabilirsiniz. Satıldıkça bana birşey ödemeyeceksiniz. Tüm kazanç size ait olacak.
  Yani dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan ETSY pazaryerinde mağaza sahibi olacaksınız, kargo vs ile uğraşmadan dijital ürünü satarak gelir elde edebileceksiniz.
  Sistemi de öğrenmiş olacağınız için yeni ürünler tasarlayıp ekleyebilir, ya da benden yeni ürünler satın alarak devam edebilirsiniz. Tamamen size kalmış. Sermayesiz global pazarda kazanç.
  KAZANACAK MIYIM?
  Gelir görüntüleri ekte var. Bu gelirlerin tamamı sektör için test ettiğim çeşitli ürünlerin satışından elde edilen kazançtır. Sizlere deneme yanılma ile deneyimle elde edilmiş kategorilerde özel ürün sağlayacağım.
  “Ticarette Kazanç Garantisi olmaz. Olursa ticaret olmaz. “
  Herkese satış yapamayacağım arkadaşlar elimde çok fazla ürün yok. Yeni ürünler hazırladıkça konuyu güncelleyeceğim.
  HİZMET İÇERİĞİNDE NELER VAR?
  • ETSY mağazanızı açmanız ve ilk ürünlerinizi ücretsiz listemeniz için referans linki (Ücretsiz 40 ürün listeleme - İş ve İşleyiş Başlığında Var)
  • ETSY mağazanızda satışa hazır yaklaşık 10-25$ fiyat ile satışa sunacağınız 1 adet dijital ürün (Kendi Tasarımım ve sorunsuz legal sektörlerdir)
  • Ürünlerin görselleri, videoları ve Etsy için yüklemeniz gereken kaynaklar
  • Ürün açıklamaları, anahtar kelimeler, etiketler vs. ‘Her ürün özellikle seçilmiş SEO çalışması yapılmış Niş kategorilerdedir. Böylece kısa sürede satışlar başlayacaktır.’
  • Aman aman bir teknik desteğe gerek yok. Ürünlerin dili İngilizce’dir. Translate ingilizcesine sahip olan herkes bunu yapabilir.
  SEN NİYE YAPMIYORSUN?
  Yapıyorum zaten, görüntüler ekte var. Ancak ETSY kuralları gereği aynı kategoride birden fazla mağaza açamıyorsunuz. Bunu yaparsanız mağazalarınız kapanıyor. Aman buna dikkat edin.
  SİZ NELER YAPACAKSINIZ?
  • ETSY mağazanızı aşağıdaki iş ve işleyiş başlığındaki şekilde açacaksınız, ödeme almak için kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde gireceksiniz. Kişisel bilgilerinizin girilmesi gerektiği için o kısmı herkes kendisi yapacak.
  • Ürünler size hazır olarak geldiği için ürünleri mağazaya 1 dakikada ekleyeceksiniz. Fotoğraf, video, kategori, ürün dosyası, açıklama kısmını size hazır olarak göndereceğim. Kopyala yapıştır yapacaksınız.
  • Başka bir şey yapmayacaksınız. İsterseniz reklam açabilir yada Pinterest ile mağazanıza ziyaretçi çekebilirsiniz.
  • Mağaza kendi kendine satış yapacak, sattıkça kazanacaksınız. Ayrıca bir uğraş vs gerekmiyor. İsterseniz sizin için ücret karşılığı yeni ürünler hazırlayabilirim. Ne kadar çok ürün o kadar çok satış mantığı.
  NEDEN BU KONUYU AÇTIM?
  ETSY Pazaryerinde satışını yapacağınız ürünlerin tasarlanması, ürünlerin SEO çalışması, mağaza içindeki görünürlüğü için sunum çalışması, anahtar kelime çalışması yapılması vs. Oldukça zor ve ekip gerektiren bir konu, bu nedenle burada kendime bir Pazar oluşturmak istiyorum. Belki birlikte çalışabileceğim bir ekibi de kurabilirim ya da kendi ürünlerimi burada da satabilirim. Amacım bu.
  ÜCRET NE KADAR?
  Burada yasal olmayan, sp.m vs bir iş olmadığı için her şeyi açık olarak yazıyorum.
  Ben buna para vermem kendim de yapabilirim diyenler de buyursun açsınlar. Ülkemize girecek her bir dolar sizin gibi beni de mutlu edecektir.
  O nedenle örnek ürün linklerini refle mağaza açan herkese atıyorum. Mağaza açmak ücretsizdir. Amazon vs gibi değil.
  Ürünlere bakın görün ona göre karar verin, dilerseniz ücretini öder ürün talep edersiniz. Ürünler yalnızca sizin sayfanızda satışta olacaktır. Her bir müşteriye benzer ya da farklı kategorilerde tamamen benzersiz bir ürün göndereceğim.
  1 Ürün İçin Fiyat 200 TL dir.
  Fiyat Kısa Süreliğine yalnızca R10 üyelerine geçerli fiyattır.
  R10 dışı en az 3 Adet Ürün için fiyat 1500TL dir.
  R10 dışı İletişim İçin etsymagazam@gmail.com

  İŞ VE İŞLEYİŞ NASIL OLACAK?
  • Buradaki Linkten ETSY mağazanızı hemen açabilirsiniz.
  • (Mağaza açmak için kredi kartı bilgileri, ödeme alabilmeniz için Iban bilginiz, doğrulama için yeni kimlik kartı fotoğrafınız gerekiyor. Kartınızdan 0$ doğrulama işlemi yapılıyor, bankanızdan mesaj geliyor. Ben kendi sanal kartım ile açtım, siz de sanal kart ile açabilirsiniz. )
  • Bu link ref linkidir ve size de bana da 40 ürün ücretsiz listeleme imkanı sunar. İsterseniz kullanmayabilir ya da başka bir yerden bulup onunla da açabilirsiniz. Ancak refsiz açarsanız listeleme için 0,20$ her bir ürün için ödemeniz gerekiyor. Her satış sonrası bu ücret yenilenir. O nedenle 40 adet ücretsiz listeleme çok iyi bir seçenek. Örnek ürün talebi için de yine bu linki kullanarak mağaza açmanız gerekiyor.
  • Ürünü almak isterseniz PM atın size İban paylaşacağım.
  • Ödemenin ardından ürün sizlere fotoğrafları kaynak dosyaları, videoları, açıklamaları vs hazır olarak göndereceğim. Mağazanıza girip 1 dakikada ekleyeceksiniz.
  • Dilerseniz reklam açabilir, sosyal medyada ürünleri paylaşabilirsiniz.
  • Ürünlerin sıralamalarda yer alması, hit gelmeye başlaması biraz zaman alacaktır. Bu kısımda biraz sabır gerekiyor. Hepsi bu kadar.
  KAZANÇ GÖRÜNTÜLERİ Brüt GELİRLERDİR.
  ETSY her satış üzerinden komisyon kesiyor. Komisyonları düşünce aylık ortalama 1k - 2K gelir söz konusudur.
  Atladığım ya da sormak istediklerinizi konuya yazarsanız arkadaşlar cevaplarım.

  Ürün hakkında bilgi alabilirmiyim? Mağaza açılışı vs konusunda yardımcı oluyormusunuz?
 • 30-03-2021, 02:02:49
  #3
  evet ben bı satıs yaptım paramı cekmek ıstedım hesabımı kapattılar maıl attım tekrar actılar tekrar cekmek ıstedım paramı tekrar kapattılar hala actırmak ıcın yazısıyorum 6 aydır
 • 30-03-2021, 02:07:44
  #4
  adasali adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  evet ben bı satıs yaptım paramı cekmek ıstedım hesabımı kapattılar maıl attım tekrar actılar tekrar cekmek ıstedım paramı tekrar kapattılar hala actırmak ıcın yazısıyorum 6 aydır
  Ne satıyordunuz hocam neden böyle bir durum yaşandı
 • 30-03-2021, 02:09:24
  #5
  valla bılmıyorum telefon kaplama ıcın cızımler satmıstım gerekcede yok kapatmıslar soyledım ozur dılerız dedıler actılar tekrar parayı cekmek ıstedıgımde tekrar kapattılar hala beklıyoruz maıllere de cok gec cevap gelıyor
 • 30-03-2021, 02:20:59
  #6
  Ürün ney, bilgi almak isterim ? Etsy de yanliz handmade ürünler satılmıyormuydu ?
 • 30-03-2021, 10:35:31
  #7
  Kocaelim adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Ürün hakkında bilgi alabilirmiyim? Mağaza açılışı vs konusunda yardımcı oluyormusunuz?
  Yardımcı olurum elbette
 • 30-03-2021, 10:43:23
  #8
  Hocam etsy de dijital ürün satışı varmı? Genelde fiziksel ürün satışı olmuyor mu