• 12-06-2019, 23:48:05
  #10
  Kesinleşmiş karar artı yargıtay ilamı veya istinaf kararı at linkini hesaplayıp söylim daha önce girmedin dimi denetim falan? Hep etkiler bunlar...
 • 13-06-2019, 11:44:13
  #13
  Kardeş sana gelen evrakta yazar. Suç tarihi (gerekçeli kararda da yazar), hüküm maddesi, suçu 1. ve 2. derecede yakınına ve kendini savunamayacak kişiye karşı mı işledin? Yakalama çıkmış mı yoksa sana gelen çağrı kağıdı mı? Sana gelen evrak ne evrakı? Bu soruların cevabını verirsen yardımcı olabilirim.

  Suç 3 yıl üstü kasıtlı suçlardan olduğu için çağrı kağıdına istinaden teslim olduğunda veya yakalaman çıktığında yakalandığın & teslim olduğun yer kapalı ceza infaz kurumuna alınırsın. Daha sonra 1-2 haftaya kadar (müddetnamen hazırlanacak, açık kuruma ayırma kararın çıkacak vs.vs. işlemlerin olacak) açık kuruma geçersin. Eğer suç tarihin 01/07/2016 öncesi ve 1. 2. derece akraba ve kendini savunamaycak kişi haricinde ise 1/2 infaz edersin. Yani 2 Yıl 1 Ay infazın (yatarın) olur. 2 yıl denetimli serbestlik hakkın vardır. Dolayısıyla 1 ay kesin kapalı ve açık kurumda kalacaksın. Bu süre müddetnamenin tanzimi açığa ayrılma gibi süreçlerden dolayı 2 aya kadar uzayabilir. Yerine göre değişir. Eğer açık kuruma 1-2 hafta da yani erken geçersen 1 aylık yatarından 7 gün özel izine de çıkabilirsin.

  Yok suç 1.2. derece akraba veya kendini savunamayacak birine ise o zaman iş değişir. 1/10 kapalı kurumda yatıp, 2/3 infaz alırsın. Biraz daha fazla yatarın olur.

  Sana tavsiyem fazla kalabalık ve yoğun olmayan cezaevi ve adliyelerin bulunduğu şehirde teslim ol ki işlemlerin daha kısa sürsün. Gidip Silivri Maltepe İzmir gibi büyük yerlere teslim olma

  EK OLARAK: Kapalı ve açık kurumda 1 ay kaldığın müddetçe, ceza infaz kurumu kurallarına uymama, memura veya mahkuma hakaret, tehdit, fiziki saldırı, izinden geç dönme, izinden dönmeme, firar gibi disiplinsizlik durumlarında (5275 sayılı Kanun 38-46 maddeleri) iyi halini bozmuş olursun. Dolayısıyla 3 ay ile 1 yıl arasında iyi halini alamazsın ve tahliyen uzar. İyi halli olmadığın sürede de kapalı kurumda infazına devam olunur.

  Verdiğim bilgiler mesleki bilgilerimden ibaret olup, kesinlik niteliği taşımamaktadır.
  Whmcsayar com
 • 13-06-2019, 18:00:52
  #14
  r10'un fakülteden mezun olmayan avukatları ile ya da tek başınıza üstesinden gelecebilecek olduğunuz bir şey değil bu.
  En kısa sürede bir avukat ile görüşmenizi tavsiye ederim.
  avukat.