Clone scriptler hakkında - R10.net
 • 14-06-2019, 16:57:48
  #1
  1/2
  Öncelikle herkese merhaba,

  Uzun bir süreç sonrasında bir girişime adım atmaya karar verdik. Bu girişimde bizi ileriye taşımasını planladığımız site için ilk adımda ciddi meblağlar talep edildi. E, haliyle başlangıçta belirlenen tutarlar kadar bir birikimimiz olmadığı için ise farklı yollara koyulalım dedik. Sormak istediğim bir kaç soru var. Yardımcı olabilecekler olursa çok memnun olurum.
  1) Kurmak istediğimiz web sitesine benzer bir clone script alacak olsak, bu scriptin kendi imkanımızla değiştirilme ve dilediğimiz gibi varyasyonlara dönüştürülme şansı var mı? ( Bu noktada iki arkadaş olup, ikimizinde herhangi bir php bilgisi olmadığını ne yazık ki belirtmem gerekiyor ) (Fakat bu clone scriptler ya da bu işleri öğreneceğiniz bir sürü eğitim var diyen olursa, öğrenmeye açığız, belirttiğiniz kaynakları yarından itibaren çalışmaya başlayabiliriz )
  2) Clone scriptler ile hazırlanan sitelerin güvenlik açısından herhangi bir dezavantajlı durumu var mıdır?
  3) Clone scriptler ile hazırlanan siteler, google sıralamasında yükselirken herhangi bir dezavantaj içerir mi? Site içi seoya özen göstersem ve en üst sıralara çıkmak istesem dezavantajım olur mu?

  Eğer cevaplayabilirseniz bize çok büyük katkıda bulunmuş olursunuz. Şimdiden teşekkür ederiz, iyi forumlar...


  Yusuf Can BEŞER

  İngilizce-Türkçe Makale Yazarı ve Çevirmen

  3D Designer [ Catia, SolidWorks, ProE, PTC Creo, AutoCAD, SketchUp, 3DS Max, Photoshop ]

  "Makalelerimi ve Çizim Çalışmalarımı Beğenmeniz Durumunda Sağ Alttan R10+ Verirseniz ve Konuyu Beğenirseniz Çok Memnun Olurum"
 • 15-06-2019, 15:21:47
  #2
  1. si evet editleme yapılabilir ama oldukça kasıntı bir iştir. Zamanla oturturuz derseniz php ve mysql bilgisi gerektirebilir.
  2.si güvenlik açığı olduğu için genel olarak clondur o scriptler zamanla size zarar vermeye başlar ama ilk etapta iyi gibi gelir. Açıkları kapatmakla bitirmek zordur.
  3. google da ilk etapta bir şey sezmezsiniz fakat clon olduğu konusunda şikayetler gittikçe durum değişebilir.Clonlar yazılım hısrsızlığından pek bir farkı yoktur taban aynı sizgörsel değişiklik yapalım diyorsunuz çünkü...

  Bunun yerine hangi konuda script lazımsatalebe göre en yoğun istek alanı yazdırsanız daha ucuza malolur ve garanti olur en azından diye düşünüyorum. Eğer clon ile uğraşmayacaksanız birlikte çalışmak isterim. Maaşlı yada iş başı anlaşabiliriz.