iOS 13 Yenilikleri ve iOS 13 Beta Nasıl yüklenir? - R10.net
 • 04-06-2019, 13:49:35
  #1
  Apple'ın her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda (WWDC iOS 13 resmi olarak tanıtıldı. Eylül ayında tam sürümü yayınlanacak olan iOS için ilk beta sürümü çıktı. Geliştiriciler bu betaya göre uygulamalarını düzenleyebilecekler.

  iOS 13 karanlık mod
  iPhone kullanıcılarının uzun zamandır beklediği karanlık mod iOS 13 ile hayatımıza giriyor. Ekstra programlar kullanmadan Apple tasarımı ile karanlık modda kullanabileceğiz. Karanlık mod sadece belli ekranlarda değil, tüm sistem ile sorunsuz çalışacak şekilde entegre edilmiş. Ayarlar menüsünden dilerseniz akşam saatlerinden otomatik olarak gece moduna geçmesini de sağlayabilirsiniz.

  iOS 13 ile birlikte artık klavyeden elinizi kaldırmadan da mesaj yazabileceksiniz. Eskide SwiftKey uygulaması ile yapılan bu özellik artık iOS 13 ile kalıcı olacak.

  Fotoğraf ve Kamera


  Apple'ın portre modu çok daha gelişmiş bir yapıya büründü. Artık Portre aydınlatma kontrolü ile ışığn yoğunluğunu değiştirerek istediğiniz görüntüye ulaşabileceksiniz. Fotoğrafları düzenlediğiniz gibi aynı şekilde videoları da düzenleyebileceksiniz.

  Fotoğraflar sekmesi de yine yeni bir görünüme kavuşuyor. Seri çekimler sonrası elde ettiğiniz fotoğrafları analiz eden yapay zeka, en iyi fotoğrafa ulaşmanızı daha kolay bir hale getiriyor. Böylece fotoğraflar sekmeniz bir anı günlüğüne dönüştürülmesi hedefleniyor. Ayrıca yine iOS 13 ile gelen yeni bir özellikle, otomatik olarak oynatılan Canlı fotoğraflar ve videolar ile fotoğraflar kütüphanenizin canlandığına tanık olacaksınız.

  Daha detaylı iOS 13 yeniliklerine buradan ulaşabilirsiniz.


  iOS 13 Beta Nasıl yüklenir?
  iOS 13 beta sürümüne ulaşmak için bildiğiniz gibi geliştirici hesabınız olması gerekiyor. Fakat geliştirici hesabı olmadan da iOS 13 betayı yüklemek mümkün. Henüz daha geliştirici olmayanlar için beta profili yayımlanmadı. Geliştiriciler için ise,
  • developer.apple.com adresine Mac cihazınızla giriş yapın
  • Discover sekmesine tıklayın,
  • İşletim sistemi düğmesine tıklayın ve indirin.
  • Giriş yaptıktan sonra, iOS 13 beta kısmına gidin,
  • IPSW dosyanızı indirin ve kurulum yapabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=TfG4tjnyd9s
 • 04-06-2019, 14:45:33
  #3
  Marlock adlı üyeden alıntı
  Telefona yüklemek istiyorum ne yapmalıyım.
  Apple Beta Programına katılmanız gerekiyor. Fakat daha iOS 13 Beta normal kullanıcılara yayımlanmadı. Beklemeniz gerekiyor ne yazık ki.