Kategorileri Etiketlerden oluşturararak adsense onayı almak mümkün mü? - R10.net
 • 02-01-2021, 21:00:57
  #1
  Sağlık alanında bir sitem var ve defalarca onaya göndermeme rağmen 2 hesap sorunuyla karşılaştım sürekli. En sonunda pinsiz domainsiz bir hesap satın alarak siteyi oradan onaya gönderdim. Bu kez de politika ihlali sorunuyla karşılaştım. Sitede 20'nin üzerinde kategori vardı ve çoğunda sadece 1 yazı vardı. Sorunun bundan kaynaklanabileceğini düşünüp kategorileri 8'e düşürdüm ve en az yazı olan kategorimde 4 yazı var.

  Özgün olmayan makale yok diyebilirim. Sadece oluşturduğum bir sözlük bölümü var ve orada 60'ın üzerinde yazı var. Yazı oranları kategorilere göre çok dağınık düzeyde. Alt kategorilere koyduğum yazıları bir üstündeki kategori içeriği için de işaretliyorum. Mesela kanser diye bir kategorim var, alt kategorisi meme kanseri. Buradaki yazıların kategorisini hem meme kanseri hem kanser diye işaretliyorum. Bu sorun olabilir mi?

  İletişim sayfası, hakkında bölümü, site haritası gibi ayrıntıların hepsini hallettim. Gizlilik sözleşmesini bilindik bir sağlık sitesinden alıp siteme uyarladım. Tek aklıma takılan kategorilerin fazla ve düzensiz dağılmış olması sebebiyle kabul alamıyorum. Sitede 102 makale mevcut.

  Başlıkta belirttiğim düşüncem: Bu kategorilerin hepsini silip tek kategori haline getirmek. Yazıların hepsine dahil oldukları eski kategorilerin etiketini basmak. Sonra da menüdeki kategori isimlerinin linklerini etikete yönlendirmeyi düşünüyorum. Böylece yetersiz kategori içeriği sorunum ortadan kalkacak. Linklerin yapısı biraz değişecek ama sanırım otomatik olarak yeni linke atacaktır gelen kullanıcıyı. İnternette böyle bir yöntem var mı diye araştırdım ama bir şey bulamadım. Bir de burada sormak istedim sizce böyle yapmak mantıklı mı?

  Artık onaya göndermekten yoruldum. Yazma azmim var ama adsense de olsun istiyorum artık.

  R10'da ilk konumu açmış oldum, herkese iyi kazançlar
 • 02-01-2021, 23:51:25
  #2
  Öncelikle projenizde başarılar umarım onay alırsınız.

  link yapısı için direkt yazı ismini kullanın. işin içine kategorileri de sokarsanız link uzun gelecek. bu da istenmeyen bir durum. ayrıca ileride kategori değiştirme yapılırsa 404 hatası yaşanabilir.

  size önerim en az 4 kateogiri olsun. hepsinde bir kaç içerik olsun. gözden kaçan bir nokta da kategori açıklaması. bunu es geçmeyin mutlaka açıklama yazın.

  Ayrıca diğer adsense onay almak için yapacağınız işlemleri kontrol etmek için bu yazıyı şiddetle okumanızı ve sitenizde uygulamanızı tavsiye ederim :

  Adsense Onayı Almanız İçin Yapmanız Gereken 20 İşlem
 • 05-01-2021, 02:20:19
  #3
  404 hata sayfaları ve indexlenmiş 404 hata veren sayfalarının boş sayfalar dışarı verilen linklern buna sebep olabilir. Sitenizi inceleme şansımız var mı belki gözden kaçırdığınız bir nokta vardır.
 • 05-01-2021, 10:27:13
  #4
  Ti3590 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  404 hata sayfaları ve indexlenmiş 404 hata veren sayfalarının boş sayfalar dışarı verilen linklern buna sebep olabilir. Sitenizi inceleme şansımız var mı belki gözden kaçırdığınız bir nokta vardır.
  Tabii ki, pm'den link atıyorum hocam.