Anket Sizce Son aşamada aldığım adsense onayı hangisinin sayesinde onaylandı?
Toplam Katılımcı Sayısı: 11
Sizce Son aşamada aldığım adsense onayı hangisinin sayesinde onaylandı?
iletişim sayfasına yazılan mail adresi sayesinde
%54,55 (6 Oy)
Günlük artan hit sayesinde
%45,45 (5 Oy)
 • 24-11-2020, 17:53:58
  #1
  Herkese merhabalar,

  Yıllarca uzaktan uzağa R10'u takip ediyordum, üyelik kısmet oldu ve ilk tecrübe mi sizlerle paylaşmaktan dolayı çok mutluyum.
  Benim niş alanda bir blogum var. Blogun geleceğinden ve bana getirisinden çok ümitliyim. Polylang eklentisiyle ingilizce, fransızca, portekizce, italyanca ve almanca dilleri de olacak. Çeviri çalışmalarına itinayla devam ediyorum. Uzun vade de karlı çıkacağımı düşünüyorum. İngilizcem çok iyi, gramerleri düzeltebilecek kadar da almancam var.

  Çok değil daha 10 gün önce adsense onayı aldım. 11 gün öncesine kadar bende adsense onayı alabilenlerin ve alamayanların yorumlarını okuyup durdum. Şimdi ben tecrübe ettiğim konuları sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım hepiniz bir sabah kalktığınız da e postanıza gelen " Siteniz artık AdSense reklamlarını yayınlamaya hazır" konulu maili görürsünüz. İnanılmaz mutlu edici bir şey.

  21 Ağustos'da Alan adımı ve sunucumu aldım. Alır almaz dandik bir wp teması kurdum. Burada bir kaç arkadaşın "boş siteyi bile onaylattım" yazılarını gördükten sonra dur hele bir adsense'e göndereyim bakayım ne olacak dedim. 2 gün içinde red geldi. Yetersiz içerik.

  23 Ağustos'da red mailini alır almaz, tamamen özgün ve ortalama 550 kelimelik hazır da bekleyen makalelerimi girdim. Tavsiye edilen gibi gün de 2 makale girdim. 12-13 makalem olunca 1 Eylül'de tekrar adsense'e gönderdim 11 gün içinde red aldım. Onay sürecini beklerken kendi çapımda back link çalışmalarım oldu. Blog konumla alakalı bir kaç ünlü foruma link bıraktım. 2-3 gün içinde 15-20 tekil hit gelmeye başladı. Neredeyse ziyaretçilerin hepsi yorum bırakarak içerik üretmeye yardımcı oldu. Organik hit sıfırdı. Bu arada temayı hiç ama hiç değiştirmedim.

  google analytics falan herşey tamamdı. Yazılarım index almaya başlamıştı

  15 Eylül'de bir kaç makale ekleyip tekrar onaya gönderdim bu süreçte makale sayısını günde 1 'e düşürdüm ve onay cevabı gelene kadar makale ekledim. 3 Ekim'de yine red geldi. Bu arada Yoast Seo premium versiyon kullanıyorum ve tüm yazılar yeşil renkli, Dış-seo çalışmalarım pek yoktu. Ve siteyi açtığım günden beri hızlandırma çalışmalarını yapmıştım. Site hızı değerleri gayet iyiydi.

  Gerekli tüm kriterleri yerine getirmediğimi fark ettim. Gizlilik politikaları, iletişim formu, tema, hakkımızda çerez bildirimi vb... Hepinizin buralar da okuduğu Eksikleri tamamladım,
  - Gizlilik politakası sayfası yaptım,
  - iletişim formunu kurdum,
  - makalelerdeki üslubu biraz tıraşladım
  - hakkımda sayfası yaptım.
  - Cokie Notice bildirisini yayınladım.

  Ve iki günde 1 makale girmeye başladım. 12 Ekim de tekrar onaya gönderdim. Bu sefer umutluydum. Kendimce her şey dört dörtlüktü. Onaylanacak hissi içimi kaplamıştı resmen. Site baştan aşağı özgündü.!
  Her sabah kalktığımda acaba onay mesajı ne zaman gelir diye telefona bakıyordum. Tek midemi bulandıran şey kullandığım dandik temaydı. Eğer red yersem temadan dolayı red yiyeceğimi biliyordum. 27 Ekim'de red mailini aldım. Artık hevesim iyice kırılmıştı. Hiç bir şey yapmamaya kararlıydım. R10 'da okuduğum adsense onay hikayelerinden sonra son bir kez daha dedim kendi kendime. Sadece themeforest ten adsense uyum bir tema al, değiştir ve gönder !

  Tekrar göndereceğim ama hiç bir şeyi düzeltecek halim de enerjim de yok ! Zaten günlük hitim de 30 tekil kişiyi geçmemişti. Temayı da değiştirmekten vazgeçtim. Bu sırada red mailini tekrar okurken, wp'den bir yorum bildiri maili geldi. Bir okurum, iletişim formunun kullandığı tarayıcı da çalışmadığını bana nasıl ulaşabileceğini soran bir yorum bırakmıştı bloguma. Ben de iletişim sayfasına mail adresimi yazdım, iletişim formu çalışmadığı zaman mail yazabilsinler diye.. Site de güncellediğim tek şey bir mail adresi ! Olduğu gibi tekrar adsense 'e gönderdim. Zaten umurumda da değildi artık onay alıp almaması... Artık içerik namına hiç bir şey girmedim siteye. Öyle ki 1 saatte bir analytics ten ziyaretçi takibi yapan ben 15 gün boyunca analytics'i açmadım bile...

  Derken günler geçmiş, hevesle adsense cevabı bekleyen ben öyle bir umudu kesmişim ki unutmuşum onaya gönderdiğimi.. Ta ki bir sabah Siteniz artık AdSense reklamlarını yayınlamaya hazır mailini alana kadar. Şok oldum, ulan güler misin ağlar mısın ? O dandik temalı blog sitesi onaylandı iyi mi ? Kendime geldikten sonra acaba onayı ne oldu da aldığımı sorguladım.

  Onay süresince bir içerik bile girmemiştim ! Sadece admin@siteadım.com adresli maili mi girdim. Analytics i açtığımda son 7 günde organik aramalardan 779 tekil kişi geldiğini gördüm. Değerlendirmem sonucu ya iletişim sayfasına yazdığım e-mail onay aldırdı yada birden 3-4 kat artan hit adsense onayı aldırdı. Hangisinin sayesinde oldu bilmiyorum ama iyi ki oldu, inşallah herkesin ki onaylanır.

  Şuan günlük hitim 350-450 arası, 2-2,5 TL günlük kazancı var. Tbm'ler yüksek olmasına rağmen to oranım çok düşük, reklam yerleşimi yardımı alacağım , duyurulur.
  Şöyle kafamı kaldırıp ekrana baktım da baya bir yazmışım. Sabır edip okuyan herkese teşekkür ederim. Size önerim yılmayın, gerçekten google'ın algoritmasını anlamak çok çok zor.
 • 24-11-2020, 17:58:54
  #2
  aynı durumdayım sitede paylaşımı bıraktım hiç hevesim kalmadı onayı bekliyorum bende
 • 24-11-2020, 17:59:42
  #3
  Çıktığınız bu zorlu yolda başarılar dilerim.
  Bu yolda sabreden ve sistematik çalışanlar kazanıyorlar. Pes edenler ise sabredenlerin önünü açıyor.
 • 24-11-2020, 18:07:34
  #4
  Hayırlı olsun, onay alamayan arkadaşlar; sitenizin çerez, iletişim, politika sayfalarını düzgün bir şekilde yapın. Reklam alanlarına resim eklemeyin. Sitenize düzenli içerik sağlayın. Mobilde sorunsuz olsun. Bu şekilde her siteye onay aldirabilirsiniz. Şunu unutmayın; 1 defa red geldiği zaman çok uğraştırıyor.
 • 24-11-2020, 18:32:16
  #5
  Muu adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  aynı durumdayım sitede paylaşımı bıraktım hiç hevesim kalmadı onayı bekliyorum bende
  Dostum umarim en kısa zamanda onaylanır. Hiç pes etme
 • 24-11-2020, 18:35:03
  #7
  ScorpionX adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Dostum umarim en kısa zamanda onaylanır. Hiç pes etme
  İnşallah hocam