• 01-03-2022, 13:20:14
  #1
  YouTube Adsense reklam geliri, sosyal medya veya uygulamalarınızdan elde ettiğiniz gelirleri nasıl alıcağınızı aşağıdaki aşamaları takip ederek yapabilirsiniz.
  Ocak 2022 ile birlikte sosyal medya içerik üceticiğiniden alde edilen gelire göre yıllık 880.000 TL kadar şirket açma zorunluluğu yoktur. Eğer ki bir firmada SGK lık olarak çalışıyorsanız problem yok.
  Fakat sigortanız yoksa Bağkur işlemi başlayabiliyor. Adresinizin bulunduğu ilçenin Vergi dairesine gidip bilgi alın sonra aşağıdaki işlemlere başlayın.

  1- e-devlete giriş yapıp ordan interaktif vergi dairesine geçiş yapıyorsunuz.

  2- Cep telefonu numaranızı ve e posta adresinizi interaktif vergi dairesine tanımlayın ve onaylayın

  3-İnteraktif vergi dairesinde arama bölümüne istisna yazdığınızda 2 tane hazır dilekçe çıkıyor. Bunlardan bir tanesi istisna dilekçesi oluşturma, ikincisi ise bankada (Ziraat Bankası) açtığınız sosyal medya içerik üreticisi hesabınızın bilgilerini dolduracağınız dilekçe, biz ilk dilekçeyi doldurup talep oluşturacağız. Bu dilekçenin onaylanması ortalama 2 gün sürmektedir. Dilekçeniz onaylanınca size bildirim gelecek bir çıktı alıp ondan sonra bankaya gidip sosyal medya içerik üreticisi diye yeni hesap açtıracaksınız.

  4-Banka hesabınız açıldıktan sonra ikinci dilekçeye açılan yeni hesabınızın bilgilerini doldurup onaylayacaksınız. Böylece yeni hesabınıza kendiniz para yatırsanız dahi vergi kesintisi olacaktır. Bu nedenle yeni açtığınız hesabın IBAN bilgisini iş yapmayacağınız kimseye vermeyin! ! !

  5-Adsense yeni açılan IBAN bilginizi yazın.
 • 01-03-2022, 13:23:33
  #2
  Web adsense için geçerli değil. Sadece youtube ödemeleri için geçerli.