ahmetrahmi adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
24.11.2020 - Güncelleme

Tekrar merhabalar ekim ayını kısıtlamadan dolayı kaybetmiş olsam da kasımın 4 ü itibarıyla hesabımın açıldığını daha önceki yazılarımda da bahsetmiştim. Bugün ayın 24 ü ve 20 günde ilk ayım olan Eylül kazancım olan 160 doları geçmiş bulunuyorum.
Daha yolun çok başındayım ama azimle çalışmaya devam ediyorum.
Bu arada sizlere de birkaç soru sormak istiyorum.

1- Sayfa görüntüleme sayısı ile reklam gösterimi oranı sizce nasıl ?
20 Günde toplam , Sayfa Görüntüleme Sayısı : 4.879 - Reklam Gösterim Sayısı : 12.118 - Tıklama : 319 - TO : %2,63

2- Sizce reklam yerleşim çalışması yapmalı mıyım ? Kendim yaptığım bir çalışma var bunun yanında oto reklamlarda açık olarak çalışıyor.

3-Projemin iyi gittiğini düşünsem de kafamda bazı soru işaretleri var. "Hemen Çıkma Oranı" da bu soru işaretlerinden biri.
Sizce aşağıdaki grafik ile Adsense ban yeme olasılığım var mı ? (Hitlerimin tamamı organik google aramalarından geliyor. Sosyal medya yok denilecek kadar az.)

Çok detaylı bilgiyi burada belki veremeyeceğim ama şunları söyleyebilirim.
Bende sırası ile gideyim.
1. sorunuz;
Burada pek bir sorun yok gibi gözüküyor. her bir sayfanızda 3 reklam var. tıklama oranı normal.
2. sorunuz;
Hayır herhangi bir çalışma sakın yapmayın.
3. sorunuz;
Hemen çıkma oranı çok yüksek. geri gelen ziyaretçi oranı ise çok düşük. Bu ciddi sorunlar yaratabilir. Ziyaretçileriniz büyük bir çoğunluğu sitenize yanlışlıkla gelmiş gibi duruyor. Bu da şöyle bir sorun yaratıyor. Bazı yazılımlarla browser eklentileri ile ziyaretçi sitenize istem dışı gelmiş gibi bir algı yaratıyor. Her ne kadar google arama sonuçlarından organik ziyaretçi olsa da bu oranların böyle olması ziyaretçi memnuniyetinin düşük olduğunu gösterir. BU durumda reklam kısıtlaması yeme olasılığınız yüksek. Banlanırmısınız o biraz şüpheli.
Ziyaretçilerin sitede kalma süresi, gezinme sayfa sayısı, ana sayfanıza mı geldiler, alt sayfanıza mı geldiler gibi bir çok konu var aslında.
Başka konularda var ama buradan sorup açık cevap vermenize neden olup işinize zeval gelsin istemem.
Sormak istediğiniz bir şey olursa özelden yazın.