Türkçe İçerikle Öğrenmek Amacıyla İlk Denemem ! - R10.net
 • 18-03-2020, 14:18:14
  #1
  Herkese selamlar arkadaşlar,
  Uzun bir düşünme ve kararsızlık sürecinden sonra bismillah dedim ve başladım. Hikayemi de sizlerle paylaşarak hem sizlerin yorumlarıyla bir şeyler öğrenmeyi hem de doğru/yanlış yaptığım şeyleri yazarak yeni başlayacak arkadaşlara fikir vermeyi amaçlıyorum.

  Domainim aslında arama hacmi çok yüksek olan 4-5 kelimelik sorguların ortak kelimelerinden oluşuyor. Aşağıda eklediğim tüm aramalar 4-5 kelime ve benim domainim tüm bu aramaların son iki kelimesini içinde barındırıyor.
  Reklam ücretleri Adwords'te çok düşük gözüküyor. 0.01₺ yazıyor hatta bir çoğunda. Ancak bunu sorun etmeden arama hacmine güvenerek girdim bu işe. Ücretli makale almayacağım bu süreçte. Domaini de 8 liraya aldım. Hosting artı domain bir yıl içinde bu siteden 40 lira kazansam kafi. Derdim para kazanmak değil, tecrübe elde etmek. Para amacı gütmüyorum çünkü devamlı emek sarf etmeyeceğim. Planımda aşağıdaki aramaların hepsini karşılayacak long tail içerikleri girip siteyi bırakmak var. Belki canlılığını kaybetmesin diye haftada 1 içerik girerim. Herhangi bir sosyal medya hesabı olmayacak. Belki ilerleyen günlerde görselleri pinlemek amacıyla pinterest işine girebilirim. Bilmiyorum, şimdilik kararsızım.

  13.03.2020-16.03.2020

  Domain- Hosting Alındı.
  Wordpress kuruldu.
  Güzel bir tema seçildi ve kuruldu.
  Logo hazırlandı.
  Gerekli Eklentiler kuruldu.
  • AntiSpam
  • Easy Google Fonts
  • Featured Image Generator (Görsellere filtre ve yazı eklemeye yarıyor)
  • Google XML Sitemaps
  • Yoast Seo
  • ve birkaç temanın gerektirdiği eklenti
  Google Search ve Analytics bağlantıları yapıldı.
  Kategoriler düzenlendi.
  İlk içerik google ads'deki en yüksek arama hacmine sahip long tail uzantıyla Yoast Seo'nun tüm istekleri yerine getirilerek paylaşıldı.

  17.03.2020
  6 Tane daha içerik Yoast Seo'nun isteklerine göre girildi.
  Tüm içerikler ve site haritası Google Search üzerinden indexlendi.
  Tüm paylaşımlar şimdilik 40 ile 60. sıralar arasında yerleşmiş gözüküyor. (Bu sıraların zamanla yukarılara doğru tırmanmasını ümit ediyorum )

  18.03.2020
  Linklerden bir tanesini sıra bulucu bir site, dün bulurken bugün bulamadı. Hemen google search'ten indexledim. Sıralamasına geri geldi. Sebebi ne bilmiyorum doğrusu..
  1 Yazı daha eklendi. Toplam içerik 8'e çıktı.

  19.03.2020
  Bugün google search verileri listelemeye başlamış. Bu güne kadar toplam 337 Gösterim ve 2 Tıklama almışım. Bu tıklamaların benden gelmediğine eminim. Çünkü google analytics üzerinden kendi ip'mi filtreledim. Bu arada console sonuçlarını burada paylaşarak kendime geçmişe dönük not bırakmak istiyorum. Bakalım nasıl bir gelişim göstereceğim.
  Tıklamalardan bir tanesi direkt kategori keywordlerimden birisine gelmiş. Henüz kategoride bir yazı yoktu. O kategoride de ilk yazımı yayınladım.
  Wordpress google site kit eklentisini kurdum ve tüm google toolarını birbirine bağlayıp, wordpress arayüzünden görebilir hale geldim.
  Bu arada bu işlemleri yaparken şansımı denemek için Adsense'e başvurdum.
  2 Yazı daha ekledim. Hepsi seo'ya uygun toplamda 10 içerik var şuanda. Bugün bir kaç içerik daha hazırlamaya çalışacağım. Şu ana kadar eklediğim içeriklerin yarısı 200+, diğer yarısı da 1300+ kelimeden oluşuyor bu arada söylemeden geçmiyim.

  20.03.2020
  Bugün tamamen seo uyumlu 3 makale daha yayınladım. Bir kaç makalenin de planlamasını yaptım hafta sonu yayınlanması için. Şuanlık 13 makale var yayında.
  Google Search raporu da şu şekilde,

  Ortalama konum nasıl düşer, yazılarım nasıl daha yukarılarda çıkar onun araştırmasını yapıyorum. Sanırım şimdilik en önemli faktör sabretmek ve sabırlı olmak.
  29.03.2020
  Çeşitli sebeplerden ötürü siteye bir hafta on gündür içerik giremiyorum.
  Şuanda 14 tane yayınlanmış makale var ve google search raporları aşağıdaki şekilde.
  Adsensten bugün red yanıtı aldım. Sebebi ise biraz ilginç.
  Siteniz reklam göstermeye hazır değil
  Koronavirüs (COVID-19) salgını sırasında bazı hizmetlerimizde geçici olarak gecikme yaşıyor. Bu nedenle şu anda sitenizi inceleyemiyoruz.
  
  Bu durumun neden olabileceği aksaklıklar için özür diler ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
  10 BİN+ Fotoğraflı Toplam 2M+ Kelime Yemek Tarifi Satılık İletişim DM 🚀
 • 29-03-2020, 15:17:20
  #2
  öncelikle başarılar hocam şuan sitenin durumu nedir acaba merak ettim 9 gün olmuş en azından 7günde bir konuyu güncellerseniz takip etmek isterim.
 • 29-03-2020, 15:28:00
  #3
  Ric adlı üyeden alıntı
  öncelikle başarılar hocam şuan sitenin durumu nedir acaba merak ettim 9 gün olmuş en azından 7günde bir konuyu güncellerseniz takip etmek isterim.
  selamlar,siteyi pek fazla güncelleyemedim şu sıralar o sebeple burayı da boşlamıştım ne yalan söyleyeyim. Takip ettiğiniz için teşekkürler. Son durumları ilk mesajda editledim.
  10 BİN+ Fotoğraflı Toplam 2M+ Kelime Yemek Tarifi Satılık İletişim DM 🚀