Sıfırdan aylık 3000 net kazanc sağlamak - R10.net
 • 08-06-2019, 11:52:33
  #1
  Merhabalar uzun zamandır bloglar ile ilgileniyorum ve adsenseye ilk giriş maceram bu site olacak.Sıfırdan başlıyarak bilgi içeriği veren bir web sitesi kurdum.

  31.05.2019 Alan Adı ve Hosting Alındı
  Godaddy firmasından alan adı ve hosting alındı.

  07.06.2019 Lisanslı Tema Satın Alındı
  Kurumsal.shop adresinden blog v3 teması satın aldım ve kurulumunu gerçekleştirdim.Bu arada 1adet makale siparişi verdim ve ilk makalemi atmak için bekliyorum.

  08.06.2019 Makalem Hazırlandı
  İlk makalem geldi ve kontrol edip ilk içeriğimi web sitesinde yayınladım.Google searche consol için alan adı mülkü onaylandı.Google Analytics kodunu web sitesine ekledim. 1 adet daha makale siparişi verdim bugün ve hazırlanmasını bekliyorum.

  Güncelleme
  One Signal kodu web sitesine eklendi chrome uzerinden abone olunabiliyor.
  Yandex doğrulama işlemi web sitesine eklendi yandex sitemap.xml gönderildi.
  Google doğrulama işlemi web sitesine eklendi google sitemap.xml gönderildi
  Bing doğrulama işlemi web sitesine eklendi bing sitemap.xml gönderildi.
  robots.txt dosyası oluşturuldu.

  09.06.2019 3 adet makale eklendi.
  Sabah uyandım ve siteyi kontrol ettiğimde google tarafından çok hızlı bir şekilde indexlendiğini fark ettim.Bu sevinç ile 08.06.2019 tarihinde sipariş ettiğim makaleyi hemen eklemek istedim ama sipariş ettiğim siteyi kontrol ettiğimde makalemin halen hazır olmadığını gördüm biraz hüsrana uğradım ama yılmadım ve 3adet hazır makale alıp ekleme işlemlerini tamamladım.Bugün gün icerisinde ssl sertifikasınıda alıp web siteme eklemeyi düşünüyorum.

  Güncelleme
  08.06.2019 tarihinde sipariş etmiş olduğum makalem 19:30 da elime ulaştı ve kontrol edip hemen siteye ekleme işlemini gerçekleştirdim.Bu arada 1 adet makalede kendim yazıp web sitesine ekleme işlemini gerçekleştirdim.Toplam içerik sayım 6 adet google tarafından index'im ise 29 linke ulaştı.Sitede şuanlık hızlı bir yükseliş olacağını ümit ediyorum çünkü google tarafından çok hızlı bir şekilde index alıyor ve makaleler tamamen özgün.1 adet daha makale siparişi verdim ve bu arada kendimde makale yazmaya başladım sizlerede öneririm zevkli ve keyif alıcı.

  10.06.2019
  SSL Sertifikasını aldım ve siteme ekledim.Yeşil tık ibaresini getirmem biraz beni yordu ama sonunda sorunu çözdüm ve site tamamen güvenli. 2 adet daha makale ekleme işlemi gerçekleştirdim.Her geçen gün biraz daha dolmaya başladı site.

  Güncelleme
  Google adsense başvurusunu tamamlamış bulunmaktayım ve beklemedeyim bakalım ne kadar kısa sürede onaylanacak.
  Bir heycan ile 15adet makale dağa alıp ekleme işlemlerini gerçekleştirdim.
  Sitemde bulunan 13adet kategori için kategorisi yazısı sipariş ettim. Seo açısından kategori hakkında bilgi yazıları önemli sizlere öneririm.

  11.06.2019
  Sabah uyandım ve maillerimi kontrol ederken siparişiniz hazır yazısını gördüm.Kategori yazılarım elime ulaştı.Tek tek kontrol edip ekleme işlemlerini gerçekleştirdim.
  Dün akşam 4adet daha makale satın almıştım.1 tanesini gece girdim bugünde 3adet daha makalenin girişini sağlayacağım.Birkaç gün içerisinde @ugurksbck; arkadaşımızdan 1 adet logo tasarımı yaptıracağım işinin eğili birisi.
  Adsense başvurum halen onay bekliyor adsense onaylansa işim daha kolaylaşacak google botları siteme daha çok girmeye başlayacaktır.

  Güncelleme
  Adsense onayım az önce tamamlandı artık sitede reklam verebilirim.Bunun şerefine 5adet daha makale siparişi verdim.Arkadaşlar unutmadan söyleyim sadece adsense onayını aldım siteye reklam kodlarını eklemedim 2-3ay eklemeyi düşünmüyorum.Çünkü şuan aktif bir trafik yok. 3 ay siteyi güncel tutacağım.

  12.06.2019
  Arkadaşlar kendi yazdığım ve hazır aldığım makaleler ile toplam içerik sayım 34'e ulaştı. Google bing ve yandex tarafından indexlenen url sayım 57 dir.Toplam 3arama motorunda index sayım 171 adettir.Günlük olarak siteyi güncel tutuyorum ve tık almaya başladım 09.06.2019 tarihinde 5 web araması tıklaması aldım aşağıda spoiler ile ekran görüntüsünü paylaşıyorum.


  14.06.2019
  2 gün icerisinde 3adet alexa değerleri yüksek siteden backlink aldım.Backlink alımını yaparken titiz davrandim.Toplam 36 adet makaleye ulaştım.Günlük organik hit sayım 15-16 arasında değişmekte.Makale yazmaya ve siteyi güncel tutmaya devam.

  20.06.2019
  Sitemdeki makale sayım 52'ye ulaştı.Günlük hit giderek artamkta.Alexa tr sıralaması 64,716.TBM DEĞERİ YÜKSEK bir kelimede 2.sayfada boy göstermeye başladım.Diğer makalelerde google index'ini aldı ve hızlı yükseliş devam ediyor.Google reklamlarını daha aktif etmedim ve 1-2 ay daha aktif etmeyi düşünmüyorum.Bu arada siteyi bumerang üyesi olarak kaydettim hem trafik hemde alexa açısından baya yarar sağlayacak gibi görünüyor gerçi umut ediyorum
 • 08-06-2019, 11:54:41
  #2
  Hocam tabi güzel sektörlerde varda, bence Türkçe ile fazla uğraşmayın, varsa niş sektörleriniz tabii ki bir şey diyemem. Her türlü başarılar bu serüveninizde.
  If you are born poor its not your mistake, But if you die poor its your mistake.
 • 08-06-2019, 12:09:17
  #4
  Makaleperest adlı üyeden alıntı
  Hocam tabi güzel sektörlerde varda, bence Türkçe ile fazla uğraşmayın, varsa niş sektörleriniz tabii ki bir şey diyemem. Her türlü başarılar bu serüveninizde.
  Hocam sitemede türkce ve ingilizce dil ozelligi var ileride bir ışık görürsem ingilizce makalede yazdırmayı dusunuyorum.  batuhan_6060 adlı üyeden alıntı
  Uzun bir yolculuğa çıkmışsınız, azminiz kırılmaz ise sağlam yerlere gelirsiniz.
  Başaracağıma inanıyorum hocam güzel yorumunuz için teşekkür ederim.  Mhmt_Clskn adlı üyeden alıntı
  Başarılar.
  teşekkür ederim.
 • 08-06-2019, 12:13:34
  #5
  inanmak başarmanın yarısı neden olmasın bol ve hayırlı kazançlar
 • 08-06-2019, 12:18:50
  #6
  Peki size kaç hit lazım vb vb soruların cevabını verdiniz mi kafanızda,yoksa direkt mi atıldınız. Biraz bizle paylaş tecrübelerini,bilgi paylaştıkça çoğalır Başarılar dilerim,inanırsan yapacaksındır
  İç SEO - Bir kere optimize edilsin ve tekrar arkana bakma
 • 08-06-2019, 12:29:40
  #7
  valla bende başladım öyle bir olaya anahtar kelime içerikli alan adı aldım 4 makale yükledim hepsi seo odaklı ve anahtar kelimeli sonraki süreç ile ilgili ne yapilir ne yapmam lazim bilmiyorum ama sadece makale ile ne kadar ileri giderim bilmiyorum
 • 08-06-2019, 12:53:41
  #8
  loost123 adlı üyeden alıntı
  Peki size kaç hit lazım vb vb soruların cevabını verdiniz mi kafanızda,yoksa direkt mi atıldınız. Biraz bizle paylaş tecrübelerini,bilgi paylaştıkça çoğalır Başarılar dilerim,inanırsan yapacaksındır
  Hocam hedefim aslında global bir site yapmak para kazanma kısmıda onemli ama benim için onemli olan trafik odak noktam adsense den daha çok nasıl para kazanırım değilde nasıl daha cok kişi çekebilirim olcak.  saulzaents adlı üyeden alıntı
  valla bende başladım öyle bir olaya anahtar kelime içerikli alan adı aldım 4 makale yükledim hepsi seo odaklı ve anahtar kelimeli sonraki süreç ile ilgili ne yapilir ne yapmam lazim bilmiyorum ama sadece makale ile ne kadar ileri giderim bilmiyorum
  Hocam bence onemli olan gundemi takip etmek bu hafta hangi konular populer gibi.