Bir ilginç başarı (!) öyküsü.. - R10.net
 • 16-04-2019, 08:00:33
  #1
  Herkese merhaba arkadaşlar..

  Öncelikle bu konuyu açmaktaki amacım sektörüme yönelik satış öncesi bir reklam değil. Bulunduğum sektörde spam yapıyor olmamdan dolayı övünülecek bir yanı olmadığı için amacım övünmek falan da değil. Hatta bu başarı sayılır mı sayılmaz mı onu dahi nitelendiremediğim için konu başlığı içerisinde geçen başarı kelimesinin yanına (!) işareti kullandım. Bu konuyu açmaktaki tek amacım bu bir başarı ya da değil benim de Adsense Hikayem kategorisi altında bir konum olsun istedim. Bunun başarı sayılıp sayılmıcağına sizler karar verebilirsiniz.

  Yaklaşık olarak 14 yıldır Google Adsense kullanıcısıyım ve kullanmaya ilk başladığım seneler Jamaika'lardan ödeme çekleri gelirdi. Apartmanın posta kutusuna koyulan posta zarflarını toplamayı seven bir komşumuz, Google'dan her ay bana gelen posta zarflarını anneme verirken "Yine mi?, hadi yine iyisiniz, köşeyi döndünüz valla" gibi kelimeler kullanıyormuş (: Oysa ki gelen çeklerde rakamlar öyle sandıkları gibi çok yüksek rakamlar değildi ve yaşadığım şehirde Citybank olmadığı için çekleri bozduramıyordum bile. Hobi olarak başladığım web site işlerinden para kazanmak her zaman ikinci planımdaydı. Yıllar yıllar geçer ve şartlar değişir. Evlenilir, çoluk çocuğa karışılır ve artık daha zor bir süreç yaşanmaya başlanır.

  Son 1 ayı baz almazsak 5-6 ay kadar bi' uzak kalmıştım net ortamından ve o geride kalan 5-6 ayın faturası gelir elde edemediğim için çok ağır olmuştu. Malum, asgari ücretle bir evi geçindirmek ve bunun yanında da sağlık sıkıntılarıyla uğraşmak hiç de kolay değil. O süreç içerisinde ne internet sektöründen ne de halihazırda çalışmakta olduğum şirkette yeterince çalışamadığımdan dolayı ekonomik sıkıntılar yaşamaya başladım. Bu konularda çok fazla detaya girip de acıtasyon ortamı oluşturmak istemiyorum.

  Sektörüme yönelik spam kültürünü yaklaşık olarak 3 yıldır yapmaktayım ve bu konuda kendi sınırlarımın son haddine geldiğimin kanaatindeyim. Spam sektöründen yıllarca kazanç elde eden arkadaşlar oldu. Büyük ya da küçük paralar kazanıldı ve kazanılmaya da devam ediliyor. Bu sektörden (ki sektörse tabii) kazandığım en büyük rakamı 14 Nisan 2019 Pazar günü 2.211TL olarak elde ettim ve bu legal olmayan şekilde bir günde kazandığım en yüksek rakam olarak Adsense panel kayıtlarıma işlendi. Böyle rakamları her zaman görebileceğimi düşünmediğim için bu başarı(!) öykümü sizlerle paylaşmak istedim. Sektör, taktik vs. gibi şeyler dışında Adsense konusunda istediğiniz soruları konu altından sorabilirsiniz. "Spamcı olduğun için kendini Adsense uzmanı mı sanıyorsun?" gibi aklında soru oluşan arkadaşlara ise cevabım: Spamcı olduğum için değil; uzun yıllar kullanıcısı ve kullanımı konusunda tecrübeli olduğum için.

  Makale üretimi konusunda çok iyi olmadığım için sunmuş olduğum anlatımda imlâ hatası varsa affola. Herkese iyi forumlar dilerim.

  Edit:
  Kendi sitenize ziyaretçi edinme konusunda Medium.com Storia.me gibi içerik oluşturulabilen siteler üzerinden içerik oluşturup, bu içerikler üzerinden kendi sitenize trafik sağlayabilirsiniz.
  Bu içerikleri hızlı bir şekilde Google'a indexletmek için şurada yer alan anlatımdan faydalanabilirsiniz.
  Ben de benzer siteler aracılığı ile içerik oluşturup kendi siteme trafik sağlıyorum.
  Bazı arkadaşlar Spam'in sadece kopya içerik olduğunu sanması üzerine böyle bir açıklama yapma gereği hissettim.
 • 16-04-2019, 08:12:40
  #2
  İçinden 10 a kadar say, sayman bittiğinde buradakiler seni linç edecek.
 • 16-04-2019, 08:13:10
  #3
  Hocam spam derken tam olatak ne yaptığınızı kısaca açabilir misiniz
  Bayan Yazar (Kurumsal,blog,her konuda makale yazılır)Sk:elyesaayse wp5363327631
 • 16-04-2019, 08:14:24
  #4
  elyesaayse adlı üyeden alıntı
  Hocam spam derken tam olatak ne yaptığınızı kısaca açabilir misiniz
  Sağdan soldan içerikleri kopyalayıp hit yakalayıp para kazanmış.
  Hızlı Sözlük
 • 16-04-2019, 08:16:26
  #6
  Minifirsat adlı üyeden alıntı
  Sağdan soldan içerikleri kopyalayıp hit yakalayıp para kazanmış.
  Ama hocam kopya olduğunda adsense siteyi geri aşağıta düşürmez mi. Bir çok müşterim kopya içerik yüzünden Google'den ceza aldı.
  Bayan Yazar (Kurumsal,blog,her konuda makale yazılır)Sk:elyesaayse wp5363327631
 • 16-04-2019, 08:16:30
  #7
  Minifirsat adlı üyeden alıntı
  Sağdan soldan içerikleri kopyalayıp hit yakalayıp para kazanmış.

  Siz spam denince kişilerin emeklerinin çalındığını mı anlıyosunuz sadece? Bilmediğiniz çok şey var sanırım, öğrenirsiniz zamanla.

  Bu arkadaş vesilesi ile de açıklamış olayım. Ben kendi yöntemlerimde hiç kimsenin emeğinden, içeriğinden vs. faydalanmam.
 • 16-04-2019, 08:16:52
  #8
  Nisan Ayı 1.2.3 diye giderde sizin listede araya karışık gitmiş gibi neden öyle
 • 16-04-2019, 08:18:22
  #9
  vezirhan55 adlı üyeden alıntı
  Nisan Ayı 1.2.3 diye giderde sizin listede araya karışık gitmiş gibi neden öyle
  Kendi Adsense panelinizde Tahmini Kazançlar butonuna tıklayın neden olduğunu anlıcaksınız (: