Ucuz Yollu "Öğrenci" Kazanç Denemesi - R10.net
 • 07-01-2019, 19:52:16
  #1
  Selamun Aleyküm r10.net ailesi...

  Başlıktanda anlaşılacağı üzere öğrenciyim üniversite okuyorum,daha önce adsense işleriyle uğraştım fakat masumca makale yazıp öylesine reklam vs. eklerdim.

  Şuan başlayacağım hikaye ucuz yollu bir kazanç deneme hikayesi olacak.Hali hazırda bir Adsense hesabım var fakat güncelleme yemiş ama sıkıntı yok şuana kadar site eklerken bir sıkıntı yaşamadım siteyi belirli düzeye getirip başvurursam gine red yiyeceğimi sanmıyorum.

  Son olarakta adsensem bana bir blogspot site üzerinden günlük 0.50-1 TL arası bişeyler bırakıyor.Zamanında öylesine açtığım bir konu hitlenmiş haberim olmadan ilk sırada çıkıyor günlük 50 ziyaretçisi oluyor 1-5 tık arası o kadar para bırakıyor  Amaçlar

  -Sitemiz İngilizce olacak,tam olarak detay vermek istemiyorum ŞUAN için ama sektör bilgisayar üzerine sadece bunu diyeyim.
  -Sitenin sektörü gereği kendi oluşturacağım 10-20 adet arası makaleden oluşan bir kemik tayfa olacak.
  -Yazıları Anahtar Kelime Planlayıcı kullanarak rekabet oranı düşük TBM si fena olmayan kelimeleri içeriğe dökerek yazmayı planlıyorum.Yani konu başlıklarım ilerleyen sürelerde bunlar üzerine olacak.
  -Yazılarımı Twitter ve Facebook aracılığıyla destekleyeceğim özellikler Twitter güzel iş görecek diye umuyorum.
  -Pinterest muhabbetini pek bilmiyorum ama en azından Photoshop kullanarak kendi orjinal içeriklerimi gerek bilgi aktaran afiş şeklinde gerekse ilgi çekici resimler üzerinden bu platform üzerinden paylaşacağım.(Sonuç olarak sektörüm hayat,moda,spor vs. olmadığı için ne kadar tık alır ne olur tamamen deneyip göreceğiz ama en azından denemedik demeyiz)
  -Tek sayfalık blogger scriptleri üzerine yazı Ana sitemdeki yazı ile alakalı yazılar ekleyip link vermeyi düşünüyorum(bununda yararını deneyimliyeceğiz)

  Not:İngilizcem ileri düzey değil,fakat cümle kurup akışa uygun şekilde yazıya aktaracağımı düşünüyorum.
  Not2:Farkındayım cümlelerim hep deneyip-görme üzerine kurulu ama inanın bu işlerle daha önce sadece hevesim ve ilgim gereği uğraştım.Bana çok bi kazancı olmadı ama şu öğrenci halimle aylık fazladan gelirim neden olmasın.

  [07.01.2019]

  -Konu başında Ucuz yol filan dedik bu yüzden sitenin kurulu olacağı 2 anahtar kelime üzerine ".info" uzantılı alan adımı aldım.(.com uzantısı vs. 20-30 Bin Dolar gibi bir fiyat ve parası olanda almaz diye düşünüyorum)
  -Sunucuyuda aynı şekilde güvenilir ve ucuz bir firmadan aldım.
  -Bugün için sadece domaini hosta bağlayıp daha etkin neler yaparım diye düşünmek olucak sanırım

  [08.01.2019]

  -Güne wordpressin kendi içinde olan temalarından biri seçmekle başladım şuan için işimi görecek bir tema "awaken".
  -Kategoriler,menüler gibi kısımlar üzerine düzenleme gerçekleştirdim.
  -Hakkımızda,gizlilik,iletişim gibi temek sayfaları düzenleyip bitirdim.
  -Sayfanın footer-sol kısmı gibi yerleri hoşuma gidecek ve yararlı bir şekilde düzenledim.Sayfa amacı hakkında bilgiler,etiketler,popüler yada son yazılar şeklinde
  -Yoast eklentisi Kurmayı tercih ettim ve ayarları ile uğraşıp bitirdim.
  -Forumda bazı arkadaşların paylaştığı ve kullandığı eklentiler vardı hep arşivlerdim şimdi onlara göz gezdirip yarına işime yarayacak olanları siteye dahil edicem.
  -Bugünlük bu kadar yarına Sosyal Medya hesaplarını oluşturmaya başlayacağım ve ilk makaleyide gireceğim sanırım

  [09.01.2019]
  -2 Adet makale eklendi 1 tanesi basit düzeyde diğeri orta seviyeli.

  [10.01.2019]
  -Bugün de 2 adet makale eklendi.
  -Twitter ve Pinterest hesapları oluşturuldu.
  -Yazılan buralarda güzel ve düzenli bir şekilde paylaşıldı
  -Daha 2 Gündür yazı girmeye basladım ve yukardaki sosyal medyalardan 40 kişi çekmeyi başardım bence bu iyi bir rakam diye düşünüyorum.

  NOT:Site yeni olduğu için gün gün giriyorum düzene sokunca haftada 1 istatistiksel durum hakkında bilgi paylaşıcam.

  [11.01.2019]
  -Toplam Makale sayımız 6 oldu yavaştan index almaya başladık.
  -Sektörümde zorlu firmalar var.Fakat benimde taktiklerim var bir kaç anlatıyım.
  -Google ads kullanarak sektörün ana kelimesi ve yanında aratılan kelimeyle birlikte arama hacmi en yüksek olanları alıyorum.Bunları bir siteden ayrıyetten taratıyorum ve kelime öbekleri hakkında googleda aratılan soru yani "how to" what is" gibi kelimeleri konu başlıgı yapıyorum.Bu şekilde ilerlicez.
  -Artık güncellemeleri sık yapmıcam biliyorum ki benim bu projenin oturması en az 3-4 Hafta sürecek belki daha fazla ama oturdukça ilk sıralarda çıkacak elimde çok konu var.Zaman içinde güzel kazanacağımı düşünüyorum.
  -Son olarak şöyle diyim:Pinterestte henüz kıpırdama yok (gine bilgisayar sektörü olmasına veriyorum) Twitter'da sektörle ilgili büyük firma takipçilerini takip ediyorum hastag'lere konu ile alakalı girişler yapıyorum ve doğal yoldan her resim vs. 500 küsür görüntüleme alıyor ki daha 20 takipçi var.Facebook ile alakalı adım atamadım henüz ama şöyle birşey var facebook olmadan olmuyor en güzel hit yapmasını bilene en kolay şekilde Pinterestten gelir sonra en saglam facebooktur

  Not:Artık Hafta hafta güncelleme atayım şuanlık twitterden gelen hitlerimiz var sadece.En kısa zamanda facebook işine girip.Final Sınavları sonrası 1 ay içerisinde sitede toplam 50-100 arası makale gireceğim asıl hitlenme o kısımdan sonra başlıcak o zaman konuyu takip edin.Adım adım nasıl hitlendiğimizi büyük resimden görücez
 • 08-01-2019, 18:29:11
  #2
  Başarılar diliyorum dostum.
  Herkes Gibi SEO'cu, Ama Kendine.. [Bildiklerimin Ustası, Bilmediklerimin Kölesiyim..]
 • 09-01-2019, 04:03:25
  #4
  Peker adlı üyeden alıntı
  Başarılar diliyorum dostum.
  rhomantic adlı üyeden alıntı
  Başarılar diliyorum hocam, umarım hedefine ulaşırsın.
  Teşekkürler,yorumlar geldikçe daha da teşvik oluyorum