admob mediation ücretli ücretsiz yardım edebilecek var mı? - R10.net
 • 30-07-2018, 16:01:40
  #1
  herkese selam,

  admobda mediation yaparak başka reklam firmalarını da kullanmayı düşünüyorum. hangi firmaları kullanacağımı, uygulamaya entegre işlerini falan biliyorum, onları hallettim. benim yapmak istediğim admob üzerinde taban eCPM değerleri kullanarak verimli bir mediation yapısı kurmak. yapı şöyle olacak;

  * farklı mediation grupları oluşturarak kullanıcıları ülke bazında 3e ayıracağım. abd, avrupa ülkeleri gibi yüksek cpmli olanları 1. grup, brezilya, rusya gibi orta cpmli olanları 2. grup, çöp CPM değerleri olan ülkeleri 3. grup yapacağım.

  * her grup içindeki reklamları da 3 böleceğim. diyelim ki banner için admob ve facebook ads kullanacağım. amerikadan gelen bir kullanıcıya facebook ve admobun 3 dolarlık reklam gösterip gösteremeyeceğini sorgulayan 1. katman olacak. eğer bu kadar yüksek cpmli reklam varsa bu reklam gösterilecek, gösterilemiyorsa daha alt katmana inilecek. ikinci katmanda aynı kullanıcıya 1.5 dolarlık reklam gösterilip gösterilemeyeceği sorgulanacak. bu da olmuyorsa en son katmanda o kullanıcıya facebook ve admobdan hangisi daha yüksek cpmli reklam gösterecekse onun reklamı yayınlanacak..

  biraz karışık bir kurgu fakat araştırdığım kadarıyla en başarılı yöntemlerden biri olarak söyleniyor. bu kurgu içinde taban eCPM özelliği kullanılıyormuş. bu veya benzer şekilde uygulamalarında admob mediation yapmış arkadaşlar var mı? ücretli/ücretsiz yardımlarınızı bekliyorum..
 • 30-07-2018, 16:10:30
  #2
  izninizle konuyu takipe alıyorum hocam ironsource ve vungle ile daha önce bu şekilde kurulum ve çalışma yapmış biri çıkarsa lütfen benlede iletişime geçsin