• Forum
 • Son Mesaj
 • Konu / Yorum
 • Alt Forumlar Açık Artırma İlanları
Gösteriliş Ayarları

Toplam 7670 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Kategori Moderatörleri
Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 00:36:36.

Açık Arttırma İlanları


Bir ürün satışı yapılmak istenildiğinde, alıcılar arasında rekabetin oluşturulabilmesi için açık arttırma yöntemi kullanılır. Satışı yapılacak olan ürün türlerine göre açık arttırma ilanları çeşitli platformlar üzerinden verilir. Ürün satışı ya da satın alma işlemi yapacağınız zaman açık arttırma ilanlarını takip edebilirsiniz. Yeni ilan nasıl verilir, nelere dikkat edilir, kuralları nelerdir gibi çeşitli araştırmaları yaparken R10.net üzerinden her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Her türlü sıfır ya da ikinci el ürün çeşitlerinizi açık arttırma yöntemi ile alıp satabileceğiniz R10.net forum sayfası kategori bölümlerinden işlemler yapabilirsiniz. Forum sayfasındaki kategori bölümlerini ve alt başlıkları inceleyerek, hangi platformlar üzerinden açık arttırma yöntemlerinin kullanıldığını görebilirsiniz.

Açık Arttırma Nedir?


Açık arttırma, taşınır ya da taşınmaz malların, alıcılar arasında en yüksek fiyat teklifini veren kişiye satılmasını sağlayan satış yöntemidir. Müzayede salonlarında ya da belirlenen özel alanlarda, açık arttırma işlemini yöneten kişi tarafından satış başlatılır ve alıcılar birbirlerini takip ederek fiyat artırımı yapar. Taşınır ya da taşınmaz mal için verilen fiyatlar en yüksek seviyeye ulaştığında, en yüksek fiyatı veren alıcıya satış işlemi gerçekleşir. Daha çok herhangi bir fiyat bedeli bilinmeyen malların fiyat artırımı yöntemi ile en yüksek değerden satılmasını sağlayan satış türü olarak bilinir.

Açık arttırma satış türlerinde, satışın yapılacağı gün ve saat önceden belirlenir ve tüm alıcılara duyurulur. Belirlenen gün ve saatte yapılan satış işlemlerinde ürün için belirlenen taban fiyat üzerinden teklifler alınmaya başlar. Her alıcı bir önceki alıcının vermiş olduğu fiyattan daha yüksek fiyat vererek satın almaya çalışır. Bu yöntem ile ürünün satış fiyatı, satıcının beklediği en üst seviyeye ulaştığında en son teklifi veren alıcıya ürünü satın almış olur.

Açık Arttırma Nasıl Yapılır?


Fiyat artışı oluşturarak satış yöntemi olun açık artırma işlemlerini, r10.net üzerinden yapabilirsiniz. Sosyal medya hizmetleri ile ilgili yapılan açık arttırmalarda, sosyal medya hesabı satış işlemleri yapılıyor. Kullanıcılar, farklı konularla ilgili açtıkları ve belirli bir takipçi sayısına ulaşmış olan sosyal medya hesaplarını, forum sayfası üzerinden ilan vererek açık arttırma ile satabiliyor. Teklif verenler, satıcıya tekliflerini ulaştırarak satın almaya çalışıyor.

Sosyal Medyada Açık Arttırma Çeşitleri Nelerdir?


Dijital Ürünler


Sosyal medyada açık arttırma çeşitleri arasında yer alan dijital ürünler bölümü üzerinden, nelerin satışa sunulduğunu görebilirsiniz. Dijital ürünler arasında, oyun karakterleri, kripto para hesapları, uygulama scripti, e-posta hesapları gibi tüm dijital ürün çeşitleri yer alıyor. Dijital ürün açık arttırma konularını r10.net üzerinden takip edebilirsiniz. Gmail hesabı satışı işlemlerinde, satıcı, kaç adet mail adresi satışı yaptığını, başlangıç fiyatını, en az artış oranını ve teklif için kalan süre bilgisini paylaşır. Üyelik hesabı oluşturmuş olanlar, dijital ürünler kategori sayfasında yer alan tüm açık arttırma ilanlarını inceleyerek, satın almak istediği ürün için belirlenen kurallara göre fiyat teklifini hemen verebilir. Seçilen dijital ürün başlığı ile açılan sayfada, teklif veren tüm kullanıcıları ve verdikleri teklifleri görebilirsiniz. Açık arttırma teklif süresi sonunda en yüksek teklifi veren kullanıcı, açık arttırma ile satılan ürünü satın alabiliyor. Açık arttırma ilan sayfasında satışı yapılan ürün ile ilgili detaylı bilgilendirmeler yapılıyor.

Sosyal Medya Hizmetleri


Sosyal medya hizmetleri denildiğinde, en popüler platformlar ve bu platformlarda oluşturulmuş hesaplar akla gelir. Açık arttırma hizmetleri ile ilgili forum sayfasına giriş yaptığınızda, sosyal medya hizmetleri kategorisinde, Instagram hesabı, keşfet sayısı, Tiktok hesabı, Tiktok bayan hesabı, Twitter hesabı, çeşitli amaçlar için oluşturulmuş ve belirli takipçi sayısı bulunan sosyal medya hesapları satış ilanları yer alıyor. Örnek olarak, Twitter hesabı satış ilanını seçen kullanıcılar, açık arttırma ile satış yapan kullanıcının, kullanıcı adı, takipçi sayısı, mail adresi, ihlal durumu olup olmadığı, açık arttırma başlangıç ve arttırma fiyatları, açık arttırma son teklif süresi ve iletişim bilgileri gibi bilgilere ulaşabiliyor. İstenilen sayıda takipçi sayısı olan sosyal medya hesaplarını satın almak isteyenler, üyelik hesapları üzerinden tekliflerini hemen verebiliyor. Açık arttırma ile sosyal medya hesaplarını satışa sunan kullanıcılarla iletişim kurularak, hesap detayları hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

Yazılım ve Web Hizmetleri


Açık arttırma hizmetleri araştırmalarında, yazılım ve web hizmetleri kategori bölümünde, yazılım ve web hizmetleri ile ilgili site, bot, script konularının yer aldığı görülür. Açık arttırma ile çeşitli yazılımlar, yazılımlara ait scriptler ve farklı alanlar için oluşturulmuş web siteleri satışa sunuluyor. Açık arttırma satış yönteminde, her zaman en yüksek fiyat teklifini veren satışa sunulan ürünü satın alır. Yazılım ve web hizmetleri bölümünde yer alan farklı içeriklere sahip web sitesi ilanını seçenler şu bilgilere ulaşır.

 • Site adresi,
 • Sitenin aylık getirisi,
 • Sitenin açılış tarihi,
 • Sitenin kategori içeriği,
 • Günlük hit sayısı,
 • Ziyaretçi kaynağı,
 • Domain yaşı,
 • Sitenin tümünün ya da belirli içerik sınırlaması ile satışa sunulup sunulmadığı,
 • Hosting hizmetleri,

Siteye ait bu ve daha fazla bilgiler verilerek alıcıların bilgilendirilmesi sağlanıyor. Açık arttırma ile ilgili bölümde ise şu bilgiler yer alıyor.

 • Açık arttırma başlangıç fiyatı,
 • En az arttırma,
 • Son teklif verme süresi,
 • Hemen satın al fiyatı,

Açık arttırma ile satılan site ya da yazılım ürünü hakkında bilgi almak ya da fiyat teklifi vermek isteyenler sayfa üzerinden taleplerini iletebiliyor.

Açık Artırma Tutanağı Nedir?


Açık arttırma tutanağı, taşınır ya da taşınmaz mal ile ilgili yapılacak olan açık arttırma ilanında belirtilen tarihte ihaleye katılan ve en yüksek teklifi verene satış yapıldığını göstermek için hazırlanan yazılı belgedir. Açık arttırma tutanağına, en yüksek fiyatı verenin adı, soyadı, ihale sonucu, ihalenin nasıl yapıldığı ve kime verildiği yazılır.

Facebook Açık Artırma Nedir?


Facebook, en çok kullanıcısı olan sosyal medya platformudur. Kullanıcıların çoğu, ürün ve hizmet reklamları yaparak dijital pazarlama yapmaya çalışıyor. Facebook açık arttırma, kullanıcılarının reklam alabilmesi için reklam verenler arasında açık arttırma yapılmasını sağlıyor. Facebook Ad Auction (reklam açık arttırma) parametresi ile her gün sayısız açık arttırmanın yapılmasını sağlıyor.

İkinci El Ürün Açık Artırma Nasıl Yapılır?


İkinci el ürün ile sıfır ürün açık arttırma satış işlemleri arasında fark yoktur. Satıcı ikinci el ürünün kullanım ve son durumu hakkında bilgi verir, alıcı ürünün ikinci el olduğunu bilir ve ona göre fiyat belirler. Açık arttırma yapılırken, ikinci el ürün için en yüksek fiyat teklifini veren ürünü satın alır.

R10.net Açık Artırma ilanları Konuları


Online sistemler üzerinden ürün türleri için açık arttırma yapmak isteyenler, R10.net üzerinden bilgi alabiliyor ve satış ilanları oluşturabiliyor. Açık arttırma kurallarını öğrenmek, soru ve cevapları görerek neler yapıldığını R10.net’te bulabilirsiniz. Açık arttırma kategorisi ile oluşturulan sayfada, açık arttırma ürün türleri ile birlikte konu açma şartlarını bulabiliyorsunuz. https://www.r10.net/acik-arttirma-ilanlari/ linkini kullanarak erişim yaptığınızda, açık arttırma konusu açarken, başlangıç fiyatı, açık arttırma bitiş tarihi, minimum artış miktarı, hemen al fiyat bilgilerini belirlemenin zorunlu olduğunu görebilirsiniz. Tüm şartları okuyarak, ürünleriniz için hemen açık arttırma ilanlarıı oluşturabilir, alıcıların teklif yapmasını bekleyebilirsiniz.