XenForo - Forum • Tema • Eklenti Kurulum Hizmetleri - R10.net
 • 11-05-2015, 23:34:20
  #1


  Öncelikle XenForo'yu Tanıyalım

  XenForo, Zend Framework kullanılarak, eski vBulletin geliştiricileri olan Kier Darby ve Mike Sullivan tarafından PHP dilinde yazılmış bir forum yazılımıdır. Son yıllarda popülerliği oldukça artmış olup, sunucu yükü bakımından diğer forum yazılımlarından oldukça öndedir.

  Alttaki görsel; XenForo, vBulletin ve IPB üçlüsü arasından XenForo'nun popülerliğinin yavaş bir hızda yükselişe devam ederken, diğer ikisininse düşüşte olduğunu gayet net bir şekilde göstermektedir.
  Dahili SEO dostu URL yapısı, gelişmiş spam koruma sistemi ve diğer birçok özelliğin bulunduğu XenForo'nun ilk beta sürümü Ekim 2010'da yayınlanıp, ilk stabil sürümü Mart 2011'de piyasaya sürülmüştür.

  XenForo altyapısını kullanan büyük sitelerden bazılarına örnekler:...
  Yerli, Türkçe XenForo forumlarına örnek olarak gösterebileceğimiz başlıcaları ise:...
  Hizmete Dahil Olanlar
  Kurulum
  Türkçeleştirme (XenForo'nun kendi dili çevrilir, tema ve eklenti çevirisi dahil değildir)
  Temel Optimizasyon (kurulum sonrası gerekli rötuşlar)
  1 Tema Kurulumu
  (En Fazla) 5 Eklenti Kurulumu
  Üye Grupları (Yeni Oluşturma, Mevcut Olanları Düzenleme)
  Üye İzinleri
  (İsteğe bağlı) Responsive Reklam Yerleşimi
  ...
  Kurulumunu ve Düzenlemesini Yapabildiğim Bazı"Ücretli" Eklentiler:
  Not
  Farklı forum yazılımlarından geçiş sağlamıyorum.

  Uygun fiyata farklı domain / hosting'e taşıma işlemleri için de iletişime geçebilirsiniz.

  Ücretlendirme
  Yukarıda sayılan tüm hizmetler dahil 100 TL, ekstra işlemlerde (tema ve eklenti Türkçeleştirme vb.) ücret alınır.

  Ödeme Yöntemi  İletişim
  Skype: fatihtopuz_2
  r10 Özel Mesaj: tıklayın

  Referans(lar)
  gezgin adlı üyeden alıntı
  Arkadaş Smf'den Xenforo'ya taşıdığım forumuma aynı temayı tasarladı. Tasarladığı yeni tema eskisinden bile güzel oldu Facebook üzerinden gece yarısı bile yardımcı olan, hızlı cevap veren ve işini temiz yapan çok iyi bir arkadaş. Kesinlikle tavsiyedir
  singleboy adlı üyeden alıntı
  eline sağlık işimizi hızlıca halletti
  baskiki adlı üyeden alıntı
  referans olarak forum sitemi düzenledi, kendisine çok teşekkür ediyorum ücret almamasına karşın her türlü sorumu cevaplayıp yardım oldu
  GMasterTR adlı üyeden alıntı
  facebooktan iletişim sağlandı tema düzenlenmesi için anlaşmaya varıldı.
  L0rd adlı üyeden alıntı
  4 4 lük tema kurup bütün ayarları profesyonelce yaptı ve desteğini bile hala sağlayan bir arkadaşımız kesinlikle tavsiye ediyorum.
  Ozancorumlu adlı üyeden alıntı
  Daha önce hiç forum kullanmamış ve forum bilgisi sıfır (hatta eksi) olan biriyim. İnternet üzerinden çok fazla iş yapmamaya da gayret eden ve biraz da bu konularda kıl olan bir insan olarak Fatih kardeşime güvendiğim için hem şanslı, hem mutluyum.

  İlk dakikadan itibaren forum kurulumu olsun, istediğim tüm eklentilerin kurulumları olsun hepsini müthiş bir ilgi alaka ile yaptı. Şifrelerimi vermeme konusunda fazla hassas biri olduğum için (kıl olduğumu biraz önce söylemiştim) teamwiever üzerinden yaptı tüm işlemleri ve lafımı ikiletmedi dahi. Forum konuda sıfır bilgim olduğunu söylediğim için de kurulumu yaparken 'HER BİR MENÜYÜ TEK TEK' gösterdi. Ayar yapmadığı her bir sekmeyi dahi anlattı. Hatta deneyerek gösterdi, 'böyle olunca şöyle oluyor, şöyle olunca böyle oluyor' diye diye...

  Tüm istediğim eklentileri kurdu. Kendisi de birkaç eklenti tavsiyesinde bulundu. Yine bu kurduğu tüm eklentilerin de TÜM AYARLARINI TEK TEK gösterdi. Aslında ekstradan özel ders ücreti bile almalıydı bu yüzden, ciddi bir eğitim gibi oldu gerçekten

  Tüm ayarlar derken cache den tutun da, 'ya Fatih şu bölümün kodla rengini değiştirebilir miyiz, ya Fatih şu reklam kodunun poposunu biraz daha yukarı kodla kaldırabilir miyiz' gibi inceden kalına tüm isteklerimi yaptı.

  Yoğun olduğum için bunların hepsi bir miktar zamana yayıldı. Bu arada Xenforo'ya update geldi, eklentilere update geldi. Tüm updateleri yine yaptı. 'Ben konumdaki şeyleri yaptım, çalışma bitti' vs. diye bir mantaliteyi bırakın, neredeyse kendi sitesi gibi uğraştı her şey için. Hatta kendi sitesi için bile bu kadar uğraşmadığını zaman içerisinde kendim de gördüm Hatta ve hatta halen her bir sıkıntıda rahatsız ediyorum beceremediğim şeylerde utana sıkıla, halen bir 'gık' dahi etmedi.

  Tıkandığı ya da unuttuğu bir şey olunca benimle birlikte araştırdı, çalıştı, forumlarda konu açtığımız oldu. Müthiş ilgisini, bilgiye de aç olması ve işindeki titizliğini çok ama çok beğendim.

  İstediğim ufak tefek ayarları buradan söylemeye ben utanıyorum. Facebook ile giriş ayarı için API'yi bile kendisi aldı Hatta TR pacth i indirdik, çevrilmemiş her yeri tek tek çevirdi, saçma çevirileri düzeltti. Utandım artık, öğret bana şunu ben çevireyim artık dedim, gösterdi, çok basitmiş, tekrar utandım

  Saygılı, titiz, güvenilir, ASLA sizi yarı yolda bırakmayacak, sizden her bir ayrıntı için saçma sapan ücretler talep etmeyecek (bunu özellikle söyledim, çünkü piyasa çakal dolu) ve aldığı paranın çok ama çok daha fazlasını hak eden biri.

  Sadece bu iş özelinde değil, tanıştığım için gerçekten de mutlu olduğum ve sadece her başım sıkıştığında değil, devamlı olarak da kontakta olmak isteyeceğim bir kardeşim var artık. Buraya çok ama çok daha fazla detay verip, çok ama çok daha bir uzun yazı yazmalıydım yaptıklarının karşılığında ama deli gibi yoğunum ve bu yazıyı yazmakta dahi çok geciktiğimi biliyorum. Hakkını helal et kardeşim.

  Bu arada kıl olduğumu söylemiştim ya, şu an istese facebook umun şifresini veririm
  penalty adlı üyeden alıntı
  Geçenlerde bir iş için anlaştık ve kendisi tüm isteklerim karşısında üşenmeden tüm istek ve arzularımı özenerek ve ilgi göstererek kusursuz yerine getirdi.

  Konusu eksi olduğu için kafamda acaba soru işaretleri vardı ama son derece memnun kaldım.

  İlgili, özenerek işini yapan takdir ettiğim bir arkadaştır.
  Kesinlikle tavsiye ederim.
  Fekeli adlı üyeden alıntı
  Xenforo konusunda muhteşem işler çıkaran bir arkadaşımız, kendisine yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Eline sağlık tekrardan
  XenForo Kurulum Hizmetleri
 • 15-06-2015, 01:48:32
  #2
  Hocam kolay gelsin referans olabilirim ancak güzel bir tema satin almak ya da yaptirmak mümkün mü, bu konuda tema satan bir site varmi tavsiye edebileceginiz.
 • 15-06-2015, 02:13:51
  #3
  Ebu adlı üyeden alıntı
  Hocam kolay gelsin referans olabilirim ancak güzel bir tema satin almak ya da yaptirmak mümkün mü, bu konuda tema satan bir site varmi tavsiye edebileceginiz.
  Merhabalar. Özel tasarım temayı Brivium, PixelExit veya ThemesCorp'a yaptırabilirsiniz. Fiyatları konusunda bilgim yok.

  Tema alabileceğiniz en iyi sitelerden bazıları şunlar:
  • themehouse.com
  • brivium.com
  • pixelexit.com
  • artodia.com
  • sultantheme.com
  XenForo Kurulum Hizmetleri
 • 04-07-2015, 01:10:59
  #4
  iddaa yardım teması mevcutmudur. Birde örnek yaptığınız siteleri pm alabilirmiyim
  WHMCS Modüllü Ücretsiz 50 Başlıklı SMS; İrt skype: taneracar65
 • 04-07-2015, 01:24:09
  #5
  CemreBilisim adlı üyeden alıntı
  iddaa yardım teması mevcutmudur. Birde örnek yaptığınız siteleri pm alabilirmiyim
  İddaa teması var mı bilmiyorum ancak default tema editlenerek uygun renklerde oluşturulabilir.

  Onun dışında SMF'den XenForo'ya uyarladığım bir de tema mevcut: tıklayın.
  XenForo Kurulum Hizmetleri
 • 02-08-2015, 02:43:25
  #6
  Arkadaş Smf'den Xenforo'ya taşıdığım forumuma aynı temayı tasarladı. Tasarladığı yeni tema eskisinden bile güzel oldu Facebook üzerinden gece yarısı bile yardımcı olan, hızlı cevap veren ve işini temiz yapan çok iyi bir arkadaş. Kesinlikle tavsiyedir
 • 06-09-2015, 23:12:40
  #9
  referans olarak forum sitemi düzenledi, kendisine çok teşekkür ediyorum ücret almamasına karşın her türlü sorumu cevaplayıp yardım oldu
  Buraya bakarlar