Kariyerime Son Verip Dünyayı Dolaşacağım! - R10.net
 • 28-10-2019, 23:08:49
  #1
  Herkese merhaba,

  Kısa bir yazı yazma amacı ile başlıyorum umarım sıkıcı uzun bir yazı olmaz.

  Dile kolay 13 yıl olmuş R10'da, her zaman aktif olamasam da çok şey öğrendim burada. Amerika'da üniversite eğitimi (burslu) sırasında kaydolmuştum, şimdi ise rutine binmiş bi kariyer yolunun içindeyim beyaz yakalı olarak. Bu 13 yıl içerisinde okuduğum bölüm aksine hep bi sinema, fotoğrafla uğraşma eğilimi içindeydim ama zaman ayıramamıştım. Son 3 yıl öncelikle fotoğrafçılık ile başladım işe. İstanbul'da olduğum için Hayyam Pasajı'na git gellerle, dağda bayırda fotoğraf çeke çeke temeli öğrenmeye çalıştım. Okudum, izledim, test ettim. ISO, Aperture, Shutter Speed üçlüsünden sonra çok şey değişti. Kendimi sirkecide video çekimi için ucuz slider ararken buldum. Lesnler, ND filtreler, çekim teknikleri, color grading, color correction, picture profiles, beyaz dengesi... uzar gider.

  Son yıllarda ise aklımda olan tek şey çektiklerimi paylaşmaktı. Çünkü bir şey anlatmak istiyorum, gördüğümü, hissettiğimi başkalarının da görmesini, hissetmesini istiyorum. Çektim yine çektim. Biriktirdim, montajı öğrenmeye çalıştım.Ve karar verdim. Yapmak istediğim şey buydu..

  Dünyada görülecek, gezilecek çok yer var ve ben bir hırsla hayatımı bu "kariyer" yolunda geçirmek istemiyorum. Sinema&Televizyon eğitimi almak istiyorum, belki yurtdışında bir burs bulurum belli mi olur. Kısacası çantamı alıp ülke ülke dolaşacağım. Vlog şeklinde sadece kafamı gösterip konuşmaktansa, sinematik şekilde çekimler yapıp farklı bir stilde bunu aktarmak istiyorum. Maddi kaygıyla değil gerçekten izleyici benimle dünyanın her neresindeysem orada hissedebilmeli kendisini.

  Şu an Türkiye'deyim ve İstanbul'da hazırlıklarımı yapıyorum. Her hafta eksik ekipmanlarımı tamamlamaya çalışıyorum. Yedek batarya, external mic, lensler..
  İstediğim çekim tekniğine, stiline ve montajdaki el çabukluğuna ulaştığımda ilk Türkiye içerisinde bir kaç video daha çekip sonra Yurt dışına çıkış yapacağım.

  2020 sonu en geç 2021 başı Türkiye'den temelli ayrılmayı planlıyorum.

  Aşağıdaki linkten yeni açtığım kanal vasıtasıyla beni takip edebilirsiniz. Her türlü olumlu, olumsuz görüşünüzü yazmaktan çekinmeyin.
  Sadece kanala abone olarak, bu yolculukta yanımda olup bana destek olabilirsiniz.
  Stay tuned

  Son videom:
  https://www.youtube.com/watch?v=ZjgKLx9bwoA
 • 28-10-2019, 23:10:45
  #2
  Hangi burs ile gitmiştiniz hocam?
  Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
 • 28-10-2019, 23:11:50
  #3
  Abone oldum, başarılar dilerim. Emre Durmuş kadar başarılı içerikler bekliyoruz
 • 28-10-2019, 23:14:11
  #4
  Bazı noktalarda tripod, bazı noktalarda drone kullanmanızda yararlı olacaktır. Bildiğiniz gibi artık sadece foto makineyle birşey elde edilmiyor.
  Kurumsal & Bireysel SEO Hizmeti / TEL: 0 542 341 341 0 / SKYPE: Bilcoder
 • 28-10-2019, 23:17:39
  #5
  powerstorm adlı üyeden alıntı
  Hangi burs ile gitmiştiniz hocam?
  Fulbright.
 • 28-10-2019, 23:25:56
  #7
  Youtubede videolarınızı inceleme fırsatı buldum güzel videolar kanalınıza abone oldum.
 • 28-10-2019, 23:49:42
  #8
  @Cagatayh; Öncelikle selamlar, kendinizi çok güzel ifade etmişsiniz, bende sizin düşüncelerinize ek olarak naçizane görüşlerimi belirtmek istiyorum; çok mantıklı bir yaklaşım sergilediğinizi düşünüyorum, ömrümüzde kariyer basamaklarını yükselmenin bir sonu olduğunu düşünmüyorum. İnsanın enerjisinin ve hırslarının yettiği sürece sürekli kariyerinize bir takım güncellemeler getirebilirsiniz. Maalesef bunun bir sonu yok..

  Tüm bunların bir getirisi olduğu kadar bir götürüsünün de olduğunu düşünüyorum. Ömür 200-300 yıl değil, ortalama insan ömrü 70-80 yıl, günümüz şartlarında belki o kadar bile yaşayamayız. Siz ömrünüzün geri kalanında gerçekten yapmaktan hoşnut olduğunuz işleri yapmaya bakın. Adım attığınız amacı bir iş olarak, bir araç olarak görmeyin zaten gerisi gelecektir. Gün gelecek çok güzel paralarda kazanacaksınız..

  Bu yolda size başarılar diliyorum, takip ediyorum. Yakınlarıma ve arkadaşlarıma tavsiye edeceğim. Birçok youtube kanalı ve içeriği takip ediyorum ve kendimi kıdemli youtube izleyicisi olarak görüyorum. Bu platformda var olmanız adına bir kaç tavsiyem olacak.
  • Düzenli olarak içerik üretin ve düzenli olarak içerik yükleyin. Ben takip ettiğim kanalın uzun süre içerik atmadığını gördüğüm an sıkılıyor ve takipten çıkıyorum.
  • Çekimleriniz birçok gezi kanalına göre çok çok iyi diyebilirim, sizin tabirinizle onlar bu kadar sinematik çekim yapamıyorlar.
  • Sadece kameranın arkasında kalmayın, bu ortam buna müsait değil. İzleyici 40 saniye ses gelmesin hemen videonuzu kapatır.
  • Mümkün oldukça doğaçlama ve içinizden geldiği gibi konuşun, kasmayın, yapmacık olmayın. İnanın tüm bunlar izleyici tarafından anlaşılıyor.
  Bu maddelere sadık kaldığınız sürece başarıyı elde etmemeniz mümkün değil.

  Hoşçakalın, iyi akşamlar.
 • 29-10-2019, 00:02:03
  #9
  Takip edeceğim.
  47-19 onay almadan iş yapmayın.