• 08-07-2021, 11:58:33
  #1
  Arjantin’de kripto maaş önerisi, Arjantin Ulusal Mendoza Milletvekili José Luis Ramón, tarafından meclise sunuldu. Tasarıyı meclise sunan Mendoza Milletvekili José Luis Ramón, savunduğu görüş serbest meslek sahiplerinin satın alma gücünü korumak için böyle bir yasa tasarısını meclise sunduğunu savunuyor. Bu görüşü savunmasına neden olan etmen ise Arjantin’de yaklaşık olarak yılda, %50’ye varan bir enflasyon olması.
  Arjantin’de halk, hükümetin yetki vermemesinden dolayı yabancı para hizmetlerine ve borsalarına erişemiyor. Dövizi veya kripto paraları pesoya çevirebilmek için hükümetin onayladığı bir kurum gerekli. Bu yasa tasarısının onaylanması halinde, Arjantin halkı da bu konuda rahata ulaşabilir.

  Arjantin’de kripto maaş önerisi, meclise sunulduktan sonra çalışanların hangi kripto para ile maaşlarını alacakları sorusu sorulmaya başlandı. Kripto maaş önerisini meclise sunan Mendoza Milletvekili José Luis Ramón’a göre çalışanlar, istedikleri kripto para birimi ile maaşlarını alabilecekler.

  Yapılan bu açıklamalara baktığımız zaman, Arjantin’de kripto maaş önerisi gelmesi, yeni kurulan dünya düzenine geçiş için adımların atıldığını göstermektedir. Şu an için çok yeni ve bir çok değişime ve düzenlemeye açık olan kripto maaş önerisi, yasa tasarısı farklı kripto paralar ile maaş almaya olanak sağladığı için muhasebeleştirme açısından karmaşıklığa neden olacak gibi duruyor. Bu karmaşıklığa bir çözüm ürettikleri taktir de kripto maaş ödemelerine geçişin daha hızlı ve kolay olacağı öngörülebilir.

  Kripto Maaşları Yaygınlaşıyor. Arjantin’de Kripto Maaş Önerisi
  Son yaşanan gelişmelerden önce, kripto maaş ödemeleri kripto alanın da çalışan kişi veya şirketler ile sınırlı idi. Birkaç aydır devletlerin de Bitcoin’i ve diğer kripto paraları yasal hale getirmesi veya bu alanda çalışma yapması ile devletlerin de kripto maaş ödemeleri alanın da çalışma yapmaya başlamasına neden oldu.
  El Salvador’un direkt Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmesi, Kanada elit basketbol liginin, Bitcoin ile ödeme almaya başlaması, kripto maaşları yaygınlaştırıyor.

  Bu alanda yapılan çalışmaların önünde olan en büyük engel ise kripto para piyasalarının oynak oluşu. Gün içinde dahi aşırı fiyat hareketlerinin görüldüğü piyasalarda, insanların bu paralar ile maaş aldıkların da bir kaç saat için de aldıkları maaşların değerinin ne olacağı en büyük soru işaretlerinden. Bu olumsuz etmen ülkelerin kendi para birimlerini kripto para olarak piyasaya sürmesinin önünü açıyor gibi.

  KAYNAK
 • 08-07-2021, 12:07:29
  #2
  Piyasa bukadar oynarken ve manipuleye acikken bence sacma olur.
 • 08-07-2021, 12:08:31
  #3
  meteyilmaz adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Piyasa bukadar oynarken ve manipuleye acikken bence sacma olur.
  Büyük bir risk evet fakat ilerleyen süreçte nelere neden olacağı bilinmez