Ripple, 2019 yılında ortaklık için imza attığı nakit transferi şirketi MoneyGram’in iş birlikteliği konusunda Ripple ve SEC arasındaki dava sürecini öne sürerek, geri adım atması hakkında bir bildiri paylaştı.
Ripple'ın açıklamasında, "MoneyGram ile 2019'da yürürlüğe girerek ve şirketin ODL kullanımıyla sınırlı olmayan uzun vadeli bir sözleşme imzaladık. Birlikte aktif olarak alternatif kullanım durumlarını araştıracağız. MoneyGram formül ve bu davanın sona ermesinin, dijital varlıkların ve blockchain teknolojisinin kullanımına ilişkin ABD yasalarını daha net hale getireceğine inanıyoruz. Daha önce de söylediğimiz gibi, Ripple aleyhindeki dava gereksiz yere suyu karıştırıyor. Borsalar, piyasa yapıcılara ve işletmeler için belirsizlik yarattı."
Ripple'dan Teşvik Hareketi
MoneyGram'ın yaptığı açıklamada, "Ripple'ın ödeme çözümü ODL'yi kullanmayı bıraktığını ve bu yılın ilk çeyreğinde Ripple pazar geliştirme ücreti olarak elde edilen teşviklerden vazgeçme planı olmadığını belirtti.
MoneyGram, Ripple ile varılan anlaşmaya uygun olarak XRP kullanımını teşvik etmek için XRP'yi her çeyrekte Ripple adına bir "pazar geliştirme ücreti" olarak toplayacak. Ripple'ın 2020'nin dördüncü çeyreğinde MoneyGram'a 8.5 milyon dolarlık teşvik verdiği söyleniyor.