Son haftalarda, popüler olan kripto para birimi Dogecoin geliştiricileri tarafından “şaka” olarak adlandırıldı.

Milyarderlerin, rock yıldızlarının ve YouTuber’ların ilgisi nedeniyle Dogecoin’in fiyatı yükseldi. Dogecoin’in resmi olmayan CEO’su seçilen Elon Musk, Dogecoin’in en sevdiği kripto para birimi olduğunu söyledi ve bu hafta yine tweet attı.


Dogecoin %600 Arttı
Ocak ayının sonundan bu yana Dogecoin’in fiyatı% 600 arttı, ancak uzun zaman önce jetondan vazgeçen geliştiriciler geri döndü ve yaşlanan yazılımı güncellemeyi planlıyor.


Dogecoin CEO’su Ross Nicoll yaptığı açıklamada: “Dogecoin uykudan uyandığında, insanların dikkati tekrar toplanıyor, bu yüzden normal şekilde çalışmaya devam etmesini istiyoruz.”


Dogecoin 2013’te kuruldu ve Haziran 2019’da son büyük güncellemesine tanık oldu. Şimdi Nicoll, diğer dört geliştiriciyle birlikte, Dogecoin’in ölçeklenebilirlik ve güvenlik sorunlarını bir yıl içinde çözmek için başka bir ana sürüm yayınlamayı umuyor.


“Güvenliği her zaman ön planda tutacağız.“ İyileştirmelerin tekrar yavaşlamayacağını garanti edemem, ancak yazılımın güncel kalmasını sağlamak için her zaman burada olacağız. “


Dogecoin Ocak ayının sonunda yükseliş eğilimi gösterdi. Dogecoin’in fiyatı zirvesinden 0,08 doların biraz üzerine düştü ve bugün itibariyle fiyatı 0,061 dolar civarında seyrediyor.Ancak meraklılar, daha da yükseleceğini umarak Dogecoin’i gündeme getirmeye devam ediyor.
TÜM GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYIN