Bitcoin, 19.500 dolar’ın altındaki muazzam satış baskısı altında hareket ettikten sonra yükseliş trendini yavaşlattı. Önde gelen kripto para birimi, 20.000 dolar’ın ötesinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak için son hareketine hazırlanmak için 19.000 dolar seviyesine yerleşti.

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan’da, bugün YouTube üzerinden paylaştığı videoda, Bitcoin’in son fiyat hareketlerini değerlendirdi. Manukyan ilk olarak yukarıya hareketi neyin engellediğine değindi. Manukyan’a göre bu durumun sebebi teknik olarak hızlı bir hareket yaşanmış olması.
“Buralarda biraz geri çekilme hareketlerinin devam etmesi söz konusu olabilir.”
Bunun yanında yükselişin devam etmesi için gerekli gördüğü durumu dile getirdi. Manukyan’a göre 20.000 dolar hareketinin yukarıya doğru hareket etmesi için, Bitcoin’in kapanış bazında 19.500’lerin üzerinde kalması gerek.

Pek çok piyasa uzmanı Bitcoin fiyatından düzeltme yaşanacağını öngörüyor. Fakat bunun “olumsuz” bir durum olarak algılaması yanlış olabilir. Düzeltme gerçekleştirdiği taktirde, bunu aksine sağlık bir fiyat hareketi olarak değerlendirebiliriz. Tabi burada düzeltmenin ne kadar büyük oranda gerçekleşeceği de merak konusu. Şant Manukyan bu konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
“Benim beklentim bir düzeltme gelse bile, bunun 2017 hareketine benzer olmayacağını. Yani gerçekten sınırlı bir düzeltme olacağı.”
Son olarak Manukyan Bitcoin fiyatının hareket tarzını baz alarak, fiyatın uzun süre 19.000 dolar seviyesinde gitmeyeceğini belirtti. Piyasa uzmanına göre ya 19.500’lerin üzerine doğru bir hareket gelecek, ya da bir düzeltmeye girilecek. Manukyan bu düzeltmenin alım için bir fırsat olacağını vurguladı ve Bitcoin’in önümüzdeki sene daha yüksek fiyat görmek için hazırlandığını belirtti.

Kaynak: https://www.koinfinans.com/bitcoin-k...ltme-yakin-mi/