• 17-09-2020, 13:37:16
  #1
  Kripto para dünyası bu sabah Uniswap çılgınlığına uyandı. Uniswap platformu kendi token’ı olan yönetişim token’ı UNI’yi çıkardı ve ilginç bir airdrop (ödül) ile karşımıza geldi.

  Uniswap bugün kendi Twitter hesabından paylaştığı tweet ile, 1 Eylül öncesinde Uniswap platformundan işlem yapanlara 400 UNI (şu anki fiyat üzerinden yaklaşık 1500 dolar) verileceğini duyurdu. Birçok kripto para kullanıcısını heyecanlandıran bu haber, ilginç olaylara da sahne oldu.

  Akademisyen İsmail Hakkı Polat’ın da ders verdiği Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi- Yeni Medya bölümü öğrencilerinden “Kriptoparalara Giriş” dersini alanlar, güne güzel haberle başladı. Geçen sene verilen derste, Uniswap üzerinde KHAS adlı token oluşturulurken; ETH ile KHAS işlemi yapan öğrencilerin de ‘400 UNI’ ödülünden yararlandığı açıklandı. Dersi veren, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Tansel Kaya da Twitter hesabında şunları söyledi:

  “Bundan 1 yıl önce “Kriptoparalara Giriş” dersimizde kendi ERC-20 tokenımız olan KHAS’ı oluşturduk. Öğrencilerimiz kullansın diye de Uniswap üzerinde listeleyip likidite oluşturduk. Öğrencilerimiz ETH ile KHAS aldılar ve sattılar. Şimdi bir yıl sonra bu işleme katılan her öğrenci ve tokenları oluşturan bizler 400 UNI sahibi olduk. Bu da yaklaşık $1500 ediyor. Ben para işlerini pek sevmiyorum ama en azından bizim dersin parasını hak ettiğini söyleyebilirim. Dersimize sponsor olan Uniswap’a teşekkür ederiz.

  O zaman sevgili Şen: “Hocam, ne lüzumu var. Çocuklara gerçek ETH veriyorsunuz. Ana ağa kontrat koyuyoruz. Bunları test ağında yapalım” diyordu. İyi ki de yapmışız. İyi şeyler güzel karşılıklar bulabiliyor. Uniswap’ı ETH koymadan anlamanın denemenin yolu yok.”

  Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü akademisyenlerinden İsmail H. Polat da dersin önemini belirterek; dersin yoklamasının da KHAS token’ı aracılığı ile alınması sayesinde derse katılan her öğrencinin bu ödüle sahip olabileceğini belirtti.

  Kaynak: Kadir Has Üniversitesi’nde “Kriptoparalara Giriş” Dersi Alan Öğrenciler 1500 Dolar Aldı!

  Haberin paylaşımı esnasında bu ücret 10.000 dolar'a kadar çıktı.
 • 17-09-2020, 13:46:53
  #2
  Bu ders ne işime yarayacak ki ? diyenlere gelsin. Güzel haber.
 • 17-09-2020, 13:47:55
  #3
  Sezcan adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Bu ders ne işime yarayacak ki ? diyenlere gelsin. Güzel haber.
  Hem sevindirici hem farklı bir haber. Çok büyük paralar dönüyor şuan
 • 17-09-2020, 13:50:04
  #4
  Gel de okuma