ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Coronavirüs saldının ofis çalışanlarına bulaşması durumunda nasıl bir yol izleyeceklerini açıkladı.

Aşamalı Müdahale

Coinbase’de çalışan 100’den fazla kişi bu hastalığa yakalanması durumunda şirketin hazırladığı planın ilk aşaması devreye girecek. Şirket bu aşamada ofis çalışanlarının ellerini daha sık yıkamalarını isteyecek, sadece belli başlı ofis çalışanlarının dışarıdan ziyaretçi almasına izin verilecek ve çalışanlarına evden çalışma hakkı tanınacak.

Eğer Coinbase 1000’den fazla şirket çalışanlarında bu hastalığa rastlarsa ofisi karantina altına alacak. Ofislere dışarıdan ziyaretçi alınmayacak ve ofis içerisinde tüketilen yiyeceklere dikkat edilecek.
Coinbase yaptığı bu açıklamalara göre bu iki aşama da işe yaramaması durumunda “müdahale planının başarısız olduğu” ve artık üçüncü aşamaya geçilecek. Coinbase bu aşamada çalışanlarına evden çalışma hakkı verecek, ofis düzeninde önemli derecede değişiklik yapılacak ve ofis hizmetlerine bazı kısıtlamalar gelecek.

Kripto para borsası Coinbase, ABD’nin yanı sıra İrlanda, İngiltere, Güney Kore ve Japonya’da ofisleri bulunmakta. Coinbase şu ana dek şirket çalışanlarının Japonya, Güney Kore, İtalya ve Çin gibi ülkere düzenledikleri seyahatlere belli bir kısıtlama getirdi. Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong şirket çalışanlarının COVID-19 olarak adlandırılan bu tehlikeli hastalığa yakalanma ihtimallerinin düşük olduğu belirtiliyor.

Kaynak: https://www.koinfinans.com/coinbased...udahale-plani/