Tron Vakfı, 2020 niTROn Summin adlı organizasyonunu, dün hayatını kaybeden basketbol efsanesi Amerikalı yıldız Kobe Bryant’a ithaf edeceklerini açıkladı.
Tron’un daha önceki etkinliklerinden bazılarına katıldığı belirtilen 41 yaşındaki Bryant, 26 Ocak Pazar günü 13 yaşındaki kızıyla birlikte Los Angeles yakınlarında yaşanan bir helikopter kazası sonucunda hayatını kaybetti.
Kobe Bryant’ın vefat haberinin ardından Tron Vakfı yaptığı açıklamayla, 29 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında düzenleyecekleri ve Tron Vakfı’nın ev sahipliği yapacağı organizasyonu Bryant için düzenleyeceklerini açıkladı.
Bryant, önceki etkinlikte blockchain ve geleceği hakkındaki oturumlara katılmıştı.

Etkinliğin Bryant için düzenleneceğini bir tweetle açıklayan Tron Vakfı, Ocak 2019’da Amerika’nın San Francisco’da düzenledikleri bir önceki etkinliğe katıldığı bir fotoğrafı ekleyerek duyurdu.

Justin Sun başsağlığı diledi
Ayrıca Tron Vakfı kurucusu Sun, attığı bir tweetle ünlü oyuncunun ailesine başsağlığı dilerken, önceki etkinlikte tanıştığı Bryant’ı tanımanın kendisi için büyük bir onur olduğunu vurguladı.
Justin Sun’ın Tweet’i şu şekilde;

“Kobe, niTROn 2019’da seni tanımış olmak mükemmeldi. Hayatım boyunca yaşayacağım en büyük onur ve ayrıcalıklarından biriydin. Seni sonsuza dek blockchainin geleceğini tartışırken hatırlayacağım. NiTROn 2020 sırasında kendisi için saygı duruşu düzenleyeceğiz. Huzur içinde uyu…”

Kripto topluluğu tarafından tepkiyle karşılandı

Sosyal medya platformlarında fırsatçılık olarak karşılanan bu duyuru için “duyuru için duyuru yapmak” yorumları yapıldı. Sun’ın etkinliğin reklamını yapmak amacıyla ünlü oyuncu Kobe Bryant’ın vefat haberini kullandığı yönünde eleştiriler yapıldı.
Twitter’da aktif bazı kripto para fenomenleri, Tron Vakfı ve Sun’ın, Kobe Bryant’ın vefat haberini bir reklam malzemesi olarak kullanmasından dolayı çok öfkelendiler ve ölümü kullanmakla suçladılar:
“@Justinsuntron bu sefer, kendi kazanımları için ölümü kullanıyor.”

Tron yatırımcılarına göre ise, Tron Vakfı adına bu duyuru dürüst bir saygı ve taziye mesajı olarak görüldüğünü savundular. Tron topluluğundan bir kullanıcı şu tweeti attı; “Olumsuz yorum yapanlar bana göre hasta ruhlu. @justinsuntron #KobeBryant’a büyük saygı duyuyor.”
2019 yılında konferansa davet edilen süperstar, genç girişimcilere ilham vermek amacıyla, hayatı ve deneyimlerini aktarmak için konuk olmuştu.

2018 yılında Tron tarafından satın alınan eşler arası torrent istemcisi BitTorrent’in işten çıkarılan çalışanları tarafından ırkçılık ve çalışma ortamının bilerek bozulması gibi iddialarla Justin Sun’a 15 milyon dolarlık bir tazminat davası açılmıştı.

Kaynak: Cointral