• 28-12-2019, 04:58:40
  #1
  Kripto para akımını tüm dünyada başlatan Bitcoin’in 2019 yılında kırmış olduğu 3 rekor birçok kişiyi şaşırttı. Bu yılı genel bir düşüşle kapatan BTC, birçok yeni başarıyı da kendisine katmış gibi görünüyor. Bitcoin üzerinden yapılan işlem sayısı, ABD doları bazında işlem hacmi ve hash rate olmak üzere üç teknik detayın incelenmesi durumunda, en büyük kripto para biriminin yeni rekorlara imza attığı ortaya çıkmış oluyor.
  Bitcoin İşlem Sayısı Rekorİşlem sayısı bakımından 2019 yılında yeni bir rekor kıran Bitcoin, her geçen gün daha da popüler bir hale geldiğini kanıtlamış oldu. TradeBlock tarafından paylaşılan verilere göre BTC işlem sayısı 2019’un Mayıs ayında neredeyse 12 milyona ulaşarak yeni bir rekora imza attı. Dünya genelinde yeni bir para gönderme ve alışveriş yöntemi olan Bitcoin, Mayıs ayında adeta bir patlama yaşadı. Bir önceki rekor dönemi ise 2017 yılının Aralık ayıydı. Aralık ayında toplamda 11 milyon civarında işlem sayısı yapmayı başaran BTC, gündemde yer edinmeyi başarmıştı.
  Bitcoin İşlem HacmiBitcoin’in 2019 yılı içerisinde kırmış olduğu bir diğer rekor ise işlem hacmi oldu. Temmuz ayı sonlarında borsalardaki taşınmalar nedeniyle günde 4 milyar kadar işlem hacmini gören BTC, bu şekilde yeni bir rekora imza atmış oldu. Dünya genelinde birçok ülkenin günlük hacminden fazla olan bu rakam, bir kez daha kripto paraların gücünü kanıtlamayı başardı.
  Bitcoin Hash Oranı RekorBitcoin madencilerinin işlemler için harcamış oldukları işlemci gücünün bir göstergesi olan hash oranı da 2019 yılında rekor kırmayı başardı. Ortaya koyulan veriler madencilerin hala Bitcoin’den vazgeçmediklerini ortaya koymuş oldu. Fiyatlardaki düşüşe rağmen hash oranları sürekli bir biçimde artmaya devam ediyor. Bu sonuçların sabit bir dayanağa sahip olamayacağını bildirmek gerek. Ancak bu tarz veriler bizlerin fikir sahibi olmasına yardımcı olmaktadır.

  Kaynak:https://www.habercoin.net/category/bitcoin-haberleri/
 • 28-12-2019, 07:12:18
  #2
  20.000