• 22-12-2019, 17:08:44
  #1
  En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz.

  Bitcoin bu hafta içerisinde yatay bir hareket gösterdi. Bitcoin şu an 7213 dolardan alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %68.3 seviyelerine iniş yaptı. Bitcoin'in market hacmi geçtiğimiz haftayla kıyaslandığında 1 milyar dolar artarak 130.6 milyar dolar seviyelerine ulaştı. Toplam market hacmi 4 milyar dolar gerileyerek 191 milyar dolar seviyelerine geldi.

  En büyük 10 kripto para birimlerinin güncel tablosu aşağıdaki gibidir:

  Bu hafta içerisinde kripto paralar ile ilgili birtakım gelişmeler yaşandı.
  Venezuela, noel hediyesi olarak kamu çalışanlarına ve emeklileri 30 dolar değerinde 0.5 Petro vereceğini açıkladı. Ülkedeki yeni para birimi olarak fiyatı 5 milyar varil petrole dayalı olarak geliştirilen Petro kullanımının yaygınlaştırma çalışmaları devam ediyor. 50 bin satıcı ile Petro'nun kullanımı konusunda anlaşma sağlandığı açıklandı.

  Ünlü kripto para borsası Binance Türk Lirası ile işlem yapma olanağı vereceğini açıkladı. Ülkemizdeki kripto para ilgisinin farkında olan Çin merkezli kripto para borsası Binance, ülkemize olan yatırımlarını arttırıyor. Binance CEO'su Changpeng Zhao, Türk Lirası ile kripto para alımı 20 Aralık 2019 Türkiye Saati ile 13:00'da başlanacağını duyurdu ve şu açıklamaları yaptı: "Türkiye, kriptoya en büyük talebi ve en hızlı büyüyen ilgiyi gösteren, canlı ülkelerden biri. Binance olarak en iyi ürünü, en istikrarlı borsa platformunu, yerel dil destekli müşteri hizmetleri ve en düşük ücretler ile sunmaya çabalıyoruz."

  Ripple (XRP) CEO'su Brad Garlinghouse bankaların kripto para hizmeti vermeye başlayacaklarını iddia etti. Özellikle 2020 yılında sonra somut adımların artacağını belirten Garlinghouse, devletlerin kripto paralara ilgi göstermesine bankaların da kayıtsız kalmayacağından bahsetti.
 • 22-12-2019, 17:11:23
  #2
  Bitcoin haftaya düşüş yaşayacak. 7000 dolardan 6400 dolar seviyelerine kadar gerileyecek. Parası olanlar dikkat.