Bitcoin, ByteDance’ın popüler video paylaşım uygulaması TikTok’un ön sayfasında yer buldu.

TikTok’taki bir Bitcoin videosu, geçen hafta sonunda ilk kez viral hale geldi. Bu, birçok diğer firmanın yanı sıra çok sayıda yüksek profilli yatırımcı tarafından Bitcoin’den bahsedildikten sonra meydana geldi.
Video, madencilik ekipmanlarıyla dolu büyük bir odayı gösteren kripto para ilgilenen işadamı Thomas Schulz tarafından paylaşıldı. Videonun başlığı “GPU fiyatlarının yükselmesinin nedeni bu” idi.

Kripto Paraların Yükselişi

Kripto para birimlerinin fiyatlarındaki artışa, genellikle büyük kurumsal yatırımcılar tarafından yapılan genel ilgi artışı da eşlik etmektedir. 2017’nin sonunda, piyasaya giren ve muhtemelen kripto para birimini hiç duymayan ve piyasaya dahil olan birçok insan gördük.
Ayrıca, Pulte Group’tan Bill Pulte, Bitcoin gibi dijital varlıkların merkezi olmayan bir ağ sağlayarak tüm dünyada ihtiyacı olanlara yardım edebileceğini söyledi.

“Kripto para birimi dünyadaki yoksullara yardım edebilir… özellikle de “bankacı olmayanlar”… hayırsever olarak, bu nedenle benimsenmesini teşvik etmek istiyorum. Neden Bitcoin’e ihtiyacınız olduğuna dair bir yorum bırakın ve ben de bir miktar satoshi göndermek için bir kişi seçeyim. Evet bu gerçek.”

Kaynak: https://www.koinfinans.com/bitcoin-tiktokta/