Bitcoin bu hafta içerisinde yönünü aşağıya çevirmiş bir şekilde hareket gösterdi. Bitcoin şu an 7157 dolar ile alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %66.4 seviyelerine iniş yaptı. Bitcoin'in market hacmi geçtiğimiz haftayla kıyaslandığında 7.5 milyar dolar azalarak 129.5 milyara geriledi. Toplam market hacmi uzun bir zaman sonra 200 milyar dolar barajının altında kaldı. Şu an toplam market hacmi 195 milyar dolar seviyelerinde.

Bu hafta Çin Merkez Bankası Blockchain'i kullanmaya başladığını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla birlikte 2023 yılına kadar 2 milyar dolar yatırım yapılması öngörüldüğü ortaya çıkmıştı. Şimdi ise somut adımlar atılmaya başlandı. Çin Merkez Bankası Blockchain'i aktif olarak kullanmaya başladı.

Bitcoin'in üretim sürecini Bitcoin madenciliği oluşturur. Dünya'daki Bitcoin madenciliğinin %57'sini barındırıyor. Bitcoin madenciliği adeta Çin'in eline geçti.

6.7 milyon dolar değerince VET çalındı. VeChain Vakfı'nın doğruladığı hırsızlık vakasının gerekli makamlara bildirimlerin yapıldığı açıklandı.

Son olarak ise İsviçre dijital frank projesini ertelediğini açıkladı. Açıklanan raporlara göre dijital frank projesinin beklentileri karşılayamadığına karar verildi ve proje ertelendi.


https://teknokupur.net/en-buyuk-10-k...5-aralik-2019/