Torino merkezli İtalyan Juventus kulübü kripto para sektörüne resmen giriş yaptı. Küresel bazda en fazla taraftara sahip kulüplerden biri olan Juventus Taraftar Token çıkaran ilk futbol takımı ünvanına sahip oldu.

Juventus taraftarları kulübün Chiliz (CHZ) üzerinden çıkardığı taraftar tokenını kullanmaya başladılar. Taraftarlar artık bu tokenı kullanarak çeşitli anketler sayesinde sahadaki gelişmelere doğrudan etki edebiliyor. Kulübün yapmış olduğu bir açıklamaya göre Juventus anketlerine katılan taraftarlar, seslerinin duyulmasını sağlayacak ve bu sayede kulüple taraftarları arasında duygusal bir bağlantı oluşacak.

Bugünden itibaren taraftarlar, Socios.com platformu aracılığıyla yayınlanan ilk ankette oylarını kullanabilecekler. İlk anketin sorusu ise “Juventus, Allianz Stadyumu’nda her gol attığı zaman çalınan ‘Chelsea Dagger’ şarkısı hangi şarkı ile değiştirilmeli?” oldu.

Oylama bugün hayata geçiyor ama sadece Juventus Taraftar Token’larına sahip taraftarlar oy kullanma hakkına sahip. Juventus Taraftar Token’ları şu an için 2 € civarında bir fiyatlandırmaya sahip olacak.

Son olarak Chiliz & Socios.com’un CEO’su ve Kurucusu Alexander Dreyfus, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Juventus’un token’laşması, futbol için önemli bir an, ancak aynı zamanda blockchain ve kripto para birimi için de büyük bir adım. Socios.com aracılığıyla düzenli futbol taraftarları, kripto para birimleri ile tanıştırılıyor, ayrıca dijital varlıkları kullanarak kulüplerin karar alma sürecinde yer alabilecekleri bir blockchain platformu oluşturuyor.”

Kaynak: https://www.koinfinans.com/juventusu...atisa-sunuldu/