• 22-10-2019, 10:46:22
  #1

  Kripto para piyasası son zamanlarda sert düşüşler yaşamakta. Bitcoin ve özellikle diğer altcoinler ciddi kayıplar yaşıyor.
  Uzunca bir süre 10 bin dolar seviyelerinde direnç gösteren Bitcoin, sert dalgalarla 8 bin dolar seviyelerine geriledi. JP Morgan Chase düşüşün arkasında Bakkt olduğu görüşünde.
  Nikolaos Panigirtzoglou önderliğinde kripto para analiz ve araştırmaları yapan JP Morgan ekibine göre Bitcoin fiyatının düşmesinin ardında Bakkt’ın aktif hale gelmesi bulunuyor. Bloomberg tarafından yapılan haberde JP Morgan yöneticileri şu açıklamada bulundu:
  “Yakın zamanda yaşanan düşüşün sebebi düşük işlem hacimlerinden ziyade fiziki olarak teslim edilen vadeli işlem sözleşmelerinin ticarete açılması olabilir.”
  Panigirtzoglou’na göre Bitcoin fiyatındaki aşağı yönlü hareketin sebebi Bakkt’ın beklenen işlem hacmini toplayamaması değil, açılışa bir hafta kalmışken CME Group’ta işlem yapan uzun pozisyonlu Bitcoin yatırımcılarının sayısı ciddi azalmalar göstermişti. Bu durum fiyat dengesizliğinin en önemli sebebi gibi gözüküyor.
  Araştırmada bahsedildiği gibi Bitcoin’in bu hafta yaşadığı düşüşte en önemli sebeplerden biri likidite edilen pozisyonların azalması. Bitmex uzun vadeli pozisyonlarda ciddi düşüş yaşanırken CME’de nispeten fazlalık var.
  JP Morgan tarafından yapılan bu araştırma aslında Bitcoin fiyatındaki sert düşüşün haftalar öncesinden sinyaller vermeye başladığını gözler önüne sermekte.

  Kaynak
 • 22-10-2019, 10:56:34
  #2
  Kaos istiyoruz, kaosss!!!
  Küllerinden yeniden doğacak