Kripto para camiasının yakından tanıdığı isimlerden biri olan Dennis Parker’ın 21 Ekim’de paylaştığı bilgiye göre; FED eylül ayı boyunca ekonomiye 210 milyar dolar enjekte etti. Bitcoin’in toplam piyasa değerinin 150 milyar dolara yakın olduğunu varsayarsak FED oldukça yüksek bir miktar enjekte etmiş durumda.
Dennis Parker’ın verdiği bilgiye göre; FED bilançosu geçen ay 3.77 trilyon dolardan 3.97 trilyon dolara çıktı. FED’in öngörülerine göre bu rakam 2025 yılına kadar 4,70 trilyon doları bulacak.
Kimse farkında değil ama kriz kapıda!

Arzı arttırılamayan ve enflasyon konusunda daha dayanıklı varlıklar “Bitcoin ve Altın gibi” yatırımcıların ilgisini her geçen gün daha fazla çekiyor. Bu durumun başlıca nedenleri arasında itibari paralara olan güvenin her geçen gün azalması gösteriliyor ve yorumlanıyor.
Yorum yapanlardan sosyal medya fenomeni Parker, insanlara Bitcoin almaları konusunda öneride bulunurken itibari para kurumları bile bankacılık sisteminin ciddi sorunlar yaşadığı konusunda hem fikir dedi.
IMF’in geçtiğimiz hafta düzenlediği toplantıda Bank of England eski yöneticisi Mervyn King katılımcılara yaptığı konuşmada, dünyanın 2008’den daha büyük bir krize doğru ilerlediği ve insanların bu konuda adeta uyurgezer gibi davrandığını söyledi.
King, “Muhafazakar para politikalarına yapışıp kalarak ve bankacılık sisteminin güvenli olduğunu söyleyerek bu yeni krize giderken sadece uyurgezer kalırız” dedi.

Kaynak