Facebook'un geliştirmekte olduğu kripto para birimi için, Visa, Mastercard, PayPal ve Uber yatırım yapmak için sırada bekliyor.

Wall Street Journal Perşembe günü yaptığı haberde, sosyal medya devinin, altı aydan uzun bir süredir geliştirmekte olduğu sabit kripto para projesi olan Globalcoin için büyük bir destek almaya başladığını bildirdi. Habere göre, her destekçi kripto para birimi için konsorsiyumun parçası olarak yaklaşık 10 milyon dolar para yatırımı yapacak.

Habere göre, Stripe, Booking.com ve MercadoLibre bu projenin yatırımcıları.

Şirket 2017 yılından beri kripto para birimlerini araştırdığını biliniyor ancak geliştirmekte oldukları proje için geçtiğimiz Aralık ayında GlobalCoin olarak piyasaya süreceklerini duyurdular. Facebook'un geliştirmekte olduğu bu kripto parası Messenger uygulamasıyla çalışacak bir sabit koin olması bekleniyor.

Facebook'un bu kripto para birimi halen ne için kullanılacağı tam belli değil. BBC'nin aktardığı bilgilere göre, Facebook perakendecilerle ile iş birliği yaparak kullanıcılarının kripto para birimiyle indirimli ürünler satın almalarına olacak sağlayacağı öne sürüldü. Facebook bu projeyle parakendiciye kredi kartı şirketlerinin aldıkları komisyonları kesip kendi kripto para birimiyle komisyonsuz ödeme yapacak.


Kaynak: https://www.koinfinans.com/facebooku...mcilar-sirada/