• 01-11-2008, 11:23:56
  #1
  Arkadaşlar...
  Site açılınca pr4 diyor.
  Fakat ana sayfa linkine tıklayınca yani index.php ye girince pr0 oluyor.
  Pr4 puanı neye verilmiş bir puan?

  Acaba link değişimlerinde /index.php şeklinde mi versek?

  Hangisi değerlidir?
 • 01-11-2008, 11:33:57
  #2
  Üyeliği durduruldu
  .com net org sitenin uzantısı ne ise ilk açılan sayfa yani ana sayfanın degeridir o pr 4 olan index.php 0 olması dogaldır eger fazla bir içerik falan yoksa veya daha yeni kurduysan link degişimi yaparken forumun prsini yükseltmek istiyorsan foruma link vermen yarar saglar.
 • 01-11-2008, 11:51:39
  #3
  o domainin pr sı sayılır diğer sayfaların ise alt sayfalar sayılır o yuzden hepsının PR si değişik olur benim siteminde domaini pr 2 alt sayfalar 3
 • 01-11-2008, 12:09:57
  #4
  Arkadaşım
  PR backlink ve iç link örgüsüne verilir ama pr değerinde başat güç dış backlinktir.

  Sen dışarıdan <a href="http://www.alanadın.com".. diye link alıyorsan Pr değeri senin ana dizinine yani www.alanadın.com a gider. Neden böyle backlink almayı tercih ederiz çünkü yarın sen forum sayfanın girişine bir index.html sayfası koyabilirsin, ya da sistemi .asp veya başka bir sisteme taşıyabilirsin. Eğer PR değerini dizin alırsa o dizindeki sayfanın .index.php mi default.asp mi index.cfg mi olduğu farketmez.

  O yüzden neden index.php pr 4 değil diyerek hayıflanma. Bunun yerine forum scripti ya da hangi scripti kullanıyorsan onun temasını editleyerek anasayfaya giden linklerden en azından bir kaç tanesini <a href="index.php" den çevirerek <a href="http://www.alanadın.com" haline çevir. Bu önemli ve temel bir şeydir. Yani iç linklemede PR çalıştığın sayfaya her sayfadan dönüş yapabilmelisin. Hatta mümkünse bunu ana hedef anahtar kelimeni çapa text olarak kullanarak yapmalısın.

  saygılar