• 16-01-2013, 18:50:00
  #1
  AdSense başvurusu yaptınız reddedildi. 1. onay aldınız fakat 2. onayda reddedildiniz. Aktif olan hesabınız banlandı vb.. Bunların tümünü kapsayan esasında birçoğunuzun bildiği lakin uygulama aşamasında eksiklikleri olan arkadaşlar için bilgi olması amacıyla;

  Bir web sitesinin en önemli konusu sağlanan içeriklerdir. Örneğin; Borsa Bilgi, Haber siteniz var. Bu tür konulara sahip web sitelerinin ziyaretçi kitlesi de oldukça kalitelidir. Ancak sitenize sağladığınız içerikler kesinlikle özgün değil.

  Bu çok yanlıştır. Çünkü web yöneticileri sitelerine daha fazla ziyaretçi çekmek için içeriklerini sosyal ağlarda paylaşıyorlar. Yetmiyor, sitelerini sömüren bir çok web siteleri ile link alış verişi yaparak sitelerin bir alt site olarak algılanmasına neden oluyorlar.

  Diğer bir konu, Bir içeriği özgünleştirmek, bir yerlerden konuları kopyalayıp bir kaç kelime değiştirerek yapılıyorsa bu tür şeylerde yanlışın bir başka parçasıdır. Bunun adı özgünleştirme değil orjinali karartmadan ibaret.

  Bir çoğunuzun sorunun tamamı içeriğe bağlantılı olduğu için, şayet bu sorunu düzeltirseniz işinizin büyük bir kısmını çözmüş olursunuz.

  Peki bunu nasıl yapabilirim?

  1- Gerçekten orjinal makaleler yazın.
  2- Orjinal makalelerinize web ortamından kopyalanmamış konularınızla alakalı görseller kullanın.
  3- İçeriklerinizi sosyal ağlarda paylaşmayın. (Google indexi almasını bekleyin ve işi abartmayın)
  4- Sitenizin ziyaretçisini artırmak, sıralamasını yükseltmek için link değişimi, backlink gibi şeylere başvurmayın.
  5- Konularınızla alakalı alakasız anahtar kelimeler kullanmayın. İçerik içlerinde yer alan anahtar kelimeler birer kelimelik değil birkaç kelimelik minik cümleler şeklinde gerçekten konu ile alakalı olmalıdır.
  6- Siteniziden dışarıya bağlantı veriyorsanız kesinlikle AdSense politikalarına aykırı sitelere bağlantı vermeyiniz.
  7- Sitenizi Analytics ile izleyin. Hangi kelimelerle nerelerden ziyaretçiler çekiyorsunuz takip edin. Şayet arama motoru hariç, belirli bir yerlerden ziyaretçi çekiyorsanız buna engel olun. Çünkü siz AdSense kullanmak istiyorsunuz. AdSense içerik hedeflidir. İçeriklerinizin çektiği trafik, o konuyu arayanlar olması gerektiğini unutmamalısınız.

  Mesela Örnek; Ben Tescilli bir marka sahibiyim. Sahibi olduğum marka sizin sitenizin konusu ile alakalıdır. Ben bir reklam veren olarak sizin türünüzdeki sitelerde reklamlarımın yayınlanmasını istemem. Neden istemem? Çünkü benim istediğim arama kelimeleri ile ziyaretçi çekmekten çok farklı yerlerden ziyaretçi çekmektesiniz. "borsa haberleri, finans haberleri, forex hesabı vs.." aramasında sayfalarınız bulunuyor ve oldukça da popüler ise, yani bu kelimede hergün onlarca ziyaretçiyi arama motorundan alabiliyorsanız, benim için siteniz oldukça değerlidir. Benim için değerli olan bir site kuşku yok ki Google içinde oldukça değerlidir.

  Şuan ki sitenizi düzeltmekle uğraşırsanız bu aylarınızı alabilir. Çünkü siteler belirli bir süreçte analiz edilir. O kadar çok veriler toplanır ki bunlarla sitenize değer biçilir. Bu değerlerin değişmesi kısa vadede gerçekleşmez. Bu değerlerin bir kısmını Web site yöneticisi, Analytics gibi Google servislerinde görebilirsiniz. Eğer iyi sonuçlar almaya başlamışsanız AdSense hesabınızda açılabilir.

  Şu noktadan sonra ne yapabilir siniz?
  Bence genel içerik kontrolü sağlanmalı, sosyal ağlardan uzak durmalı (yeni başlayanlar için, bu konu profesyonellik gerektirir. Eğer ne yapacağınızı ve nasıl kullanacağınızı biliyorsanız kullanabilirsiniz.), ne olursa eklerim mantığından uzak kaliteli bir iş ortaya koyun.

  Araştırmacı olun. röportaj yapın, özgün makale yazın/yazdırın. Kendi imkanlarınızla birşeyleri ortaya koymaya çalışın.
 • 17-01-2013, 15:48:09
  #2
  "Siteniz Google politikaları ile uyumlu değildir" diye gelen cevaba ne yapacaksın? Gelen red cevaplarında detaya inmiyorlar, Google politikaları çok fazla geniş.
 • 17-01-2013, 16:04:54
  #3
  sverdlow adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  "Siteniz Google politikaları ile uyumlu değildir" diye gelen cevaba ne yapacaksın? Gelen red cevaplarında detaya inmiyorlar, Google politikaları çok fazla geniş.
  Yukarda belirttigim hususlara göre kendinizde değerlendirme yapabilirsiniz. Herşeyden önemlisi Google AdSense Politikalarını iyi okumak ve iyi kavramak gerekir.

  Bu aşamada yardıma ihtiyaç duyarsan seve seve vaktim oldugu zaman içerisinde yardımcı olurum.