• 11-01-2013, 15:22:43
  #1
  Bu gün firefox dan bir addon indirirken (uzun zamandır bakmıyordum) liste başında olan bir eklenti gördüm. 15 milyon download edilmiş.
  Adblock Plus 2.2.1
  https://addons.mozilla.org/en-US/fir...dl-mostpopular

  Browser dan ayarları yaparak reklamları engelliyor? bu durumda kullanıcı reklamları izlememiş ve tıklamamış oluyor sanırım.

  Peki bu eklentiler yaygınlaşınca insanlar indirip kullanmayacak mı? Kim gezdiği sitelerde tonla reklam izlesin isterki? en alt kalite kullanıcılar bile (kaliteden kasıt insanları aşalamak değil kesinlikle yanlış anlamayın)
  artık aşırı reklamlardan şikayet eder durumdalar.

  Ben bir webmaster olarak indirip kurdum bu konuda ne düşünüyorsunuz. Web reklam olayı bitermi?
 • 11-01-2013, 19:39:30
  #2
  google adwords gibi reklamlari gormek istemeyen rahatsiz olan olacagini sanmiyorum. cogu zaman herkes icin faydali olabiliyor. bahsettiginiz dizi siteleri icin gecerlidir bence. ziyaretciyi reklama boguyor. boyle siteler icin kullanilabilir.
 • 11-01-2013, 19:46:46
  #3
  uzun zamandır var olan,biçogumuzun kullandıgı bi eklenti.adsense reklamlarıda dahil,reklamları engelledigi için tercih ediyoruz tabi.r10da veri kaybı oldugu sırada bunla ilgili bi başlık vardı,bu konunun tartışıldıgı.ne yazık ki bizler kullanıyor olsak da,bizler için bence zararlı bi eklenti