• 08-01-2013, 16:47:41
  #1
  Adsense ile internetten para kazanmak hemen hemen her blog sahibinin arzuladığı bir şeydir. Çoğu zaman fazla kazanmaktan öte, hosting parasını cıkarsak yeter denildiğini okumaktayım.
  Ancak adsenseye kabul noktasında sürekli sıkıntı yaşayan bizler, ara ara yardım alma ihtiyacı hissetmiyor değiliz.

  İşte bu konu ile ilgili Sevdiğim bir arkadaşımın sorusu ve dilimin döndüğü, bilgi dağarcığımın ve tecrubelerimin ön gördüğü kadarlık cevabı

  Soru : blogspottan hızlıca bir blog açsam, bu bloğun içeriğini özgün girip 20 gün sonra adsenseye başvurduğumda Adsense sitemi kabul eder mi?, Ayrıca Adsenseye başvurmadan önce blogum için Backlink, hit, pingleme falan gerekiyor mu?

  Cevap: Açacağınız sitenin cok odaklı ve gercekten az bulunur sipesifik konuları içermesi , blogunuz için artı değerdir.

  Farzedelim; gercekten odaklı ve kaliteli bir konu sectiniz,

  İçerikleriniz %100 özgün , bununla birlikte faydalı ve kaliteli olmalı .

  Belirlediğimiz 20 günlük bekleme süresince en az 5 - 10 içerik girmelisiniz.
  Kesinlikle bu süre zarfında , backlink veya pingleme yapmayın, dizinlere kayıt olmayın, sadece bazı sosyal platformlarda içeriğinizi nadir olarak paylaşın, (face-digg,delicous,folkd v.b)
  Yapacağanız tek kayıt google arama motoruma ve webmaster tool ‘a olsun .
  Açacağınız blog niche site ise ; hit konusunda çok fazla endişelenmenize gerek yok. Niche siteler rekabeti az , bir o kadarda ziyaretci sayısı sınırlıdır. Bunun farkında olan google adsense ekibi , hitinizden çok blogunuzun ve içeriğinizin insanlık için faydalı olup olmadığına bakar. Faydalı ,eşşiz , kaliteli içeriğe sahip bir blog mutlaka adsenseye kabul edilecektir.

  Aynı zamanda , Blogunuzda kullanacağınız tema , blog iletişim ve hakkında bölümlerinin varlığı , adsenseye kabul edilme olasılığınızı oldukça arttırır. Buna rağmen adsenseye kabul edilmiyorsanız Adsenseye Kabul Edilmeme Sebepleri makalemizi mutlaka okuyunuz.
 • 08-01-2013, 19:10:39
  #2
  Merhaba, tanıtım yazısının ötesine geçememiş, bunlar hep bilinen ama birtürlü tutmayan yollar. Birçok olmadık site çok kolay kabul edilebiliyor, iş şans ve birazda şeytan tüğü olan birisinden yardım almak. 7 senedir ilk kez adsenseden ban yedim ve birisi bunu açtırabildi. Herşey mantıkla yürümüyor.
 • 09-01-2013, 00:14:42
  #3
  Malesef doğru hocam. Ben genel kaideden bahsetmeye çalıştım. Hatta adsense hesabı almak için, adsenseye başvurulan günün bile etkili olduğunu söyleyenler var. Daha bilinmedik yada bilindiği halde açıklanmayan kaç püf noktası Vardır Allah bilir. Banlanan hesabın açılma Tekniğini bilmem ama nasıl adsense hesabi alınır iyi bilirim. Eminim sizde biliyorsunuzdur.