• 25-11-2012, 23:57:35
  #1
  Merhaba arkadaşlar, bildiğimiz üzere ülkemizde en çok kazandıran reklam firması Google Adsense. Haliyle en çok kazandıran reklam firması olunca ve bunun üzerine katı kuralları eklenince Adsense hesabı sahibi olup para kazanmak çoğu kişi için bir hayal oluyor. Elinde güzel bir miktar para kazandıracak legal işlek siteleri olanlar bile kimi zaman bir takım sebeplerden dolayı Adsense hesabı sahibi olamıyor;ama artık herkes Adsense hesabı sahibi olabilecek.Bu konuyu okuyan bir çok kişi Adsense nedir biliyordur zaten fazla anlatıp canınızı sıkmadan nasıl kısa sürede Adsense hesabı açıp 2. Onayı da en kısa sürede alabileceğinizi anlatacağım.
  Adsense hesap açma işlemini iki gruba ayırarak anlatmanın çok yerinde olacağını düşünüyorum; çünkü her webmasterın adsense ile hikayesi farklı.  Daha Önceden Hiçbir Şekilde
  Adsense’a Kayıt Olamayanlar Nasıl Adsense Hesabı Sahibi Olabilirler ?
  • Eğer daha önceden onca uğraşlarınıza rağmen Adsense hesabı alamadıysanız,diyeceklerimi harfiyen uyguladığınızda sizin de Artık bir Adsense hesabınız olacak.
  • Öncelikli olarak bir gmail hesabı açıyoruz.
  • Açmış olduğumuz gmail hesabı ile blogger üzerinden bir İngilizce içerik eklemek amaçlı yabancı kelimeler içeren bir alan adına sahip bir blog açıyoruz (Örn: technology.blogspot.com )
  • Blogumuzu açtık şimdi geldi temaya >>buraya
   tıklayıp eklenger temasını indirip blogumuza yüklüyoruz.(Neden bu tema derseniz tema hızlı ve sade. )
  • Bir takım ufak düzenlemeleri de yaptıktan sonra, sıra geldi bloğumuza içerik eklemeye ister özgün yazın isterseniz kopyalayıp yapıştırınız orası sizin İngilizce bilginize kalmış bir şey. Benim gibi İngilizcesi yeterli olmayanlar ise herhangi birinternet-teknoloji haberleri paylaşan Türkçe içerikli bir siteden yazılı metni kopyalayıp Google çeviri ile İngilizceye çevirip blogunuza ekleyiniz.Eğer içeriğin orjinalinde bir resim var ise o resmide bloğumuza ekliyoruz;ama URL adresi ile değil bilgisayarımıza indirip, bilgisayarımız üzerinden kendi blogumuza ekliyoruz.
  • Günde 2-3 içerik girerek 3.günün sonunda sitenize eklemiş olduğunuz tüm içerikleriniz index almış olduğunda blogger hesabınızdan Kazançlar kısmına tıklayarak Adsense hesabı açmak üzere başvurunuzun yapıyorsunuz genelde 3 saat sonra ilk onayın maili gelir bazen duruma göre onay maili gecikebilir bu esnada dert etmeyin siz yine başlı vazifeniz olan içerik ekleme işine devam ediniz.
  • İlk onay maili geldiğinde sizden ikinci onay için sizden sitenize reklam yerleştirmeniz istenecek. Reklam kodlarını sitenize yerleştirdikten çok kısa bir süre sonra (bende anında ikinci onay verildi ) 2. onayı almış almış olacaksınız/reklamlarınız görünmeye başlayacaktır.
  • Şimdi bir Adsense hesabınız oldu,son zamanlarda belki duymuşsunuzdur blogspot üzerinden açılan Adsense hesapları direk diğer siteler üzerinde kullanılamayacak diye yazıldı,çizildi ve duyruldu. Adsense’ın son çıkan bu kuralından dolayı 3-4 gün daha Adsense için açmış olduğumuz blogumuza günde yine 1-2 içerik giriyoruz özellikle kopyalama yapacaklar kopyalama işleminde dediklerimi aynen yapmanız faydanıza olacaktır. 6. gün geldi şimdi ise asıl sitemize reklam kodunu ekliyoruz ve sitenizde Adsense kurallarına aykırı bir durum söz konusu değilse Adsense hesabınız asıl siteniz içinde yeşil ışık yakacaktır çok kısa bir süre içinde.
  • Adsense hesabını aldık,çift onay derdini atlattık defalarca başvurumuzun red edildiği sitemize de ekledik reklamlarımızı sorunsuz bir şekilde iş bitti mi tabi ki hayır. Asıl sitemize de reklamı aldık diyerekten Adsense hesabı almak amacı ile açmış olduğumuz blogumuzu köşeye bırakmıyoruz. Günde bir tane kopyala-yapıştır şeklinde veya İngilizce içerik girmeye devam ediyoruz yaklaşık 1 hafta,Google sadece Adsense için açılmış bir blog olduğunuz anlamasın değil mi ?

  Not:
  Arkadaşlar en ince ayrıntısına kadar yazdım,söylediklerimi aynen yaptığınızda %95 sizinde bir Adsense hesabınız olacaktır.Şu noktaya değinmek isterim benim en son sıfırdan bir blogger açıp Adsense hesabında çif onayı almam sadece 11 saat sürdü bu süre daha da kısaltılabilir;ama kendimizi riske atmamak için yukarıdaki detaylı anlatımda belirtmiş olduğum süreyi kısaltmamak faydanıza olacaktır.
  Daha Önceden Adsense Hesabı Olup
  Banlanmış Kişiler Tekrar Nasıl Adsense Hesabı Açabilirler ?
  • Bu kısımda ise banlanma nedeninize bağlı olarak durum çok zor hal alabiliyor.
  • Eğer banlanma sebebiniz Geçersiz Tıklama Etkinliği (Hile-hurda) değil ise Tekrar kendi bilgileriniz ile yukarıdaki şekilde başvuru yaptığınızda sizin de tekrar Adsense hesabınız olacaktır.

  Eğer ki Adsense hesabınız ‘’Geçersiz Tıklama Etkinliği’’ sebebi ile kapatılmış ise işin en zor kısmı işte burası.
  • Eğer sitemiz Webmaster Tolls’a kayıtlı ise oradan siliyoruz.
  • Gizlilik moduna geçmek için öncelikle tüm web tarayıcılarımızdaki geçmişe ait tüm verileri siliyoruz. SecurtyKISS VPN programını indirip kurarak ABD’ye ait ip adresleri üzerinden bağlanıyoruz. Bundan sonra ise internet explorer ile yeni bir gmail hesabı açarak bu gmail hesabımız ile sitemizi Webmaster Tolls’a kayıt edip bir blogger açıyoruz
  • Blogumuzu açtık şimdi geldi temaya >>buraya tıklayıp eklenger temasını indirip blogumuza yüklüyoruz.(Neden bu tema derseniz tema hızlı ve sade. )
  • Bir takım ufak düzenlemeleri de yaptıktan sonra, sıra geldi blogmuza içerik eklemeye ister özgün yazın isterseniz kopyalayıp yapıştırınız orası sizin İngilizce bilginize kalmış bir şey. Benim gibi İngilizcesi yeterli olmayanlar ise herhangi bir teknoloji haberleri paylaşan Türkçe içerikli bir siteden yazılı metni kopyalayıp Google çeviri ile İngilizceye çevirip bloga ekleyiniz.Eğer içeriğin orjinalinde bir resim var ise o resmide bloğgmuza ekliyoruz;ama URL adresi ile değil bilgisayarımıza indirip, bilgisayarımız üzerinden kendi blogumuza ekliyoruz.
  • Günde 2-3 içerik girerek 3.günün sonunda blogger hesabınızdan Kazançlar kısmına tıklayarak Adsense hesabı açmak üzere başvurunuzu bir yakınınızın adına yapıyorsunuz,kesinlikle kendinize ait hiç bir bilgi bulunmasın,genelde 3 saat sonra ilk onayın maili gelir bazen duruma göre onay maili gecikebilir bu esnada dert etmeyin siz yine başlı vazifeniz olan içerik ekleme işine devam ediniz.

  NOT:
  Geçersiz tıklama sonucu Adsense hesabı kapatılanlar tekrar kendi bilgileri ile Adsense hesabı sahibi olabilirler;ama her ne kadar Adres, Telefon numarası v.b. bilgileri banlanan hesaplarında ki bilgilerinden farklı olsa da yine de büyük bir risk teşkil eder.Bu yüzden bir yakınınız adına hesap açıyorsunuz.
  • Geçersiz tıklama etkinliği sonucu banlanan kişilerin yeni hesap aldıklarında dikkat etmesi gereken noktalar:
  • Blogere ve Adsense hesabınıza daima İnternet Explorer tarayıcısı üzerinden SecurtyKISS VPN programınız ile bağlanınız.
  Lütfen bir teşekkürü çok görmeyiniz,konuya yorumlarınızı eksik etmeyiniz.Takıldığınız sorun yaşadığınız bir yer olursa eğer ister buradaki konu altına ister Orjinal konu altından sorduğunuzda en kısa sürede yardımcı olacağım.


  ------------------------------------------------------EK-----------------------------------------------------------------


  Bu şekilde 4-5 tane Adsense hesabı aldım bir çok yönden enine boyuna inceledim ve sonucunda bu yazıyı yazdım. Blogger ile açmış olduğunuz Adsense hesabını diğer sitelerinizde de kullanabilirsiniz bizzat kendim denedim,yukarıdaki yöntem ile almış olduğum Adsense hesabını diğer sitemde(asıl sitemde)kullanmak için reklam kodunu eklediğim an onaylandı. Artık blogger ile açılan Adsense hesabını diğer sitelerinizde kullanmak istediğinizde sıfırdan hesap başvurusu yapıyormuşsunuz gibi detaylıca inceleneceği olayı ingilizce içerikli blogger ile açılan hesaplar için sözde kalan bir şeydir. Türkçe içerikli blogger için detaylı inceleme olur mu orasını bilemem;ama deneylerin sonucu en hızlı ve en garantili Adsense hesabı sahibi olmanın yolu yukarıdaki yazdıklarım.

  KAYNAK: http://hayalcin.com/google-adsense-h...tili-yolu.html
 • 26-11-2012, 00:37:58
  #2
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  Blogger üzerinden AdSense almak pek işinize yaramayacaktır. http://adsense-tr.blogspot.com/2012/...n-basvuru.html

  Temanızı hızlı ve sade bulmadım.
 • 26-11-2012, 01:01:26
  #3
  Bu yayıncıların, daha sonra kendi alanlarında reklam göstermeye karar vermeleri halinde, bugünden itibaren 14 Kasım 2012 , www.google.com/adsense adresindeki başvuru işlemine benzer ek bir onay adımını yerine getirmeleri gerekecektir. AdSense hesap başvuruları bugünden önce onaylanan yayıncıların bu değişikliklerden etkilenmeyeceğini unutmayın.

  İşlemi açıklamak için şöyle bir örnek verebiliriz: Semra'nın Blogger kullanarak bir blog yayınladığını varsayalım. Semra, Blogger'da, barındırılan bir AdSense hesabı için başvurur ve başvurusu onaylandığında yayınladığı blog üzerinden para kazanmaya başlar. Daha sonra, Blogger'da ikinci bir blog yayınlamaya başlarsa, bu ikinci blogda reklam gösterebilecek ve her iki siteden de kazanç elde edebilecektir.

  Bir sonraki aşamada Semra'nın, kendi alanını (orneksite.com) satın almaya karar verdiğini ve bu alanda oluşturduğu içerikten kazanç elde etmek istediğini düşünelim. Bunu yapabilmek için, bir site incelemesi istemek üzere hesabındaki bir formu doldurması gerekir. Formu gönderdikten sonra, Semra reklam kodu oluşturmalı ve kodu orneksite.com'un, yayında olan ve trafik elde eden bir sayfasına uygulamalıdır. Uygulanan reklam birimi, başvuru AdSense ekibi tarafından incelenene kadar boş kalır.

  İstek onaylanırsa, Semra siteye başka reklam birimleri yerleştirerek devam edebilir. İstek reddedilirse, yeni alanında reklam gösteremez, ancak bunun, mevcut iki blogu üzerinde herhangi bir etkisi olmaz. Bu bloglardan para kazanmaya devam edebilir. Ayrıca, yeni alanıyla ilgili sorunları gidermeye çalışabilir ve sitesini inceleme için tekrar gönderebilir.
 • 26-11-2012, 01:09:57
  #4
  SeoEngineer adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Bu yayıncıların, daha sonra kendi alanlarında reklam göstermeye karar vermeleri halinde, bugünden itibaren 14 Kasım 2012 , www.google.com/adsense adresindeki başvuru işlemine benzer ek bir onay adımını yerine getirmeleri gerekecektir. AdSense hesap başvuruları bugünden önce onaylanan yayıncıların bu değişikliklerden etkilenmeyeceğini unutmayın.

  İşlemi açıklamak için şöyle bir örnek verebiliriz: Semra'nın Blogger kullanarak bir blog yayınladığını varsayalım. Semra, Blogger'da, barındırılan bir AdSense hesabı için başvurur ve başvurusu onaylandığında yayınladığı blog üzerinden para kazanmaya başlar. Daha sonra, Blogger'da ikinci bir blog yayınlamaya başlarsa, bu ikinci blogda reklam gösterebilecek ve her iki siteden de kazanç elde edebilecektir.

  Bir sonraki aşamada Semra'nın, kendi alanını (orneksite.com) satın almaya karar verdiğini ve bu alanda oluşturduğu içerikten kazanç elde etmek istediğini düşünelim. Bunu yapabilmek için, bir site incelemesi istemek üzere hesabındaki bir formu doldurması gerekir. Formu gönderdikten sonra, Semra reklam kodu oluşturmalı ve kodu orneksite.com'un, yayında olan ve trafik elde eden bir sayfasına uygulamalıdır. Uygulanan reklam birimi, başvuru AdSense ekibi tarafından incelenene kadar boş kalır.

  İstek onaylanırsa, Semra siteye başka reklam birimleri yerleştirerek devam edebilir. İstek reddedilirse, yeni alanında reklam gösteremez, ancak bunun, mevcut iki blogu üzerinde herhangi bir etkisi olmaz. Bu bloglardan para kazanmaya devam edebilir. Ayrıca, yeni alanıyla ilgili sorunları gidermeye çalışabilir ve sitesini inceleme için tekrar gönderebilir.

  '' 14 Kasım 2012 ''

  Ben dün gece blogger üzerinden yeni açılmış Adsense hesabımdan reklam kodunu normal siteme ekledim şıp diye onaylandı.Bir çok kural biz Türklere karşı var sadece.

  Ek: Bir nokta daha var ama siz anlamamışsınız orayı da.

  --R10.NET; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:09:57 -->-> Daha önceki mesaj 01:08:17 --

  osman74 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Blogger üzerinden AdSense almak pek işinize yaramayacaktır. http://adsense-tr.blogspot.com/2012/...n-basvuru.html

  Temanızı hızlı ve sade bulmadım.
  Seo puanı %90 yeterli bence.