• 09-08-2012, 02:12:41
  #1
  Merhaba arkadaşlar;

  Arkadaşlar lütfen PM ile yardım istemeyin. Sadece konu üzerinden soruları cevaplayacağım. Takdir edersiniz ki başkalarının parayla yaptığı işi bedavaya yapıyorum. Kişiye özel danışmanlık yapamam bu yüzden. Bu zamana kadar PM atan arkadaşlara bir şekilde cevap verdim, ama bundan sonra vermeyeceğim. Kimse kusura bakmasın.

  Konuyu buradan alıp başka forumlarda kaynak belirtmeden paylaşan arkadaşlar var. Bazıları alıntı olduğunu bile belirtmemiş. Lütfen biraz emeğe saygınız olsun. Sonra r10'da kimse birşey paylaşmıyor deniliyor... Başka bir yere ekleyecekseniz aşağıdaki kaynağı da ekleyin. Yoksa hakkımı helal etmiyorum..

  Öncelikle bir teşekkürü çok görmezseniz sevinirim...

  Bir kaç ay önce bulduğum adsense onaylatma yöntemini buradan PM aracılığıyla 100'den fazla kişiye ilettim. Ardından konu ile ilgili e-book yazdım. Satarım gelir elde ederim diye. Üstüne pek gidemediğim için satamadım fazla. Bu yöntemlerle bir çok kişiye Adsense hesabı onaylattım. Arada elimde hesap olmadı başkalarından temin ettiğim de oldu terzi kendi söküğünü dikemez misali

  Hatta bazı diğer arkadaşların kitaplarını da edindim arada fark var mı diye. Fark olmadığını gördüm benim vereceğim yöntemlerle Adsense hesabı onaylatamayan intihar etsin diyorum ve başlıyorum...

  Öncelikle kendi ADSENSE maceramı sizlere anlatarak başlayalım kitabımızın ilk satırlarına..
  Bir haber portalım vardı çok uzun zamandır kullandığım. Daha önceden internetten para kazanma gibi bir niyetim olmadığı için hiç ADSENSEye başvurmamıştım. Baktım olacak gibi değil, ek gelir lazım. Neyse ADSENSEyi deneyelim dedim.
  Uzun bir süre başvurdum haber sitesiyle, ancak onaylanmadı. Hep birinci onayı geçti, ikinci de takıldı. Her seferinde verilen kodları kaldırıp tekrar başvurdum. Daha sonra farketmeden reklam kodlarını kaldırmadan bir başvuru daha yaptım. Ve birkaç saat sonra siteye girdiğimde reklamlar görüntülenmeye başlamıştı. Bu benim ADSENSE ile ilgili forumda (r10.net) paylaştığım ilk konu olmuştu. Konuda PM isteyen herkese gönderdim ve birçok kişi geri dönüş yaparak hesaplarının onaylandığını söyleyerek teşekkür etti. Şimdi şunu diyen olacaktır mutlaka, bunu herkes biliyor, başkaları da paylaştı falan …
  Bunu forumda ilk ben paylaştım, birçok kişi de bu şekilde hesap açtı. Benim burada dikkat çekmek istediğim yöntem aslında bu değil..
  Eğer amacınız ADSENSE hesabı almak ise, yapmanız gereken öncelikle site içeriğinin sağlam tutulması. Özgün içerikti şuydu buydu dememe gerek yok zaten. Bir çok kişinin yöntem veya bilmeden söylediği şeyleri örnek vererek açıklayayım; Blogspot’tan blog aç bir-kaç özgün yazı gir, flixya’ya üye ol video resim paylaş, docstoc.com a üye ol ofis dosyaları yükle falan.. Hepsi hikaye. Google tüm algoritmalarını değiştirdi. Özellikle ADSENSE arka planda çok sağlam çalışıyor. Her ihtimali hesaplıyor.

  Şimdi özetlersek; ilk yöntemimizle başlayalım… Sitenizin tüm sayfalarının içerik ile dolu olduğundan emin olmadan başvuru yapmayın
  Bir sitemiz var; www.siteadi.com, Şimdi bu adrese daha önce başvuru yaptınız ve kabul edilmedi mi ?
  Artık kabul edilecek..
  Yeni bir mail adresi alıyoruz. Veya daha önce ADSENSE ile ilişkilendirilmemiş bir mail adresini kullanabiliriz. Başvurumuzu yapıyoruz. (Başvurunun nasıl yapıldığını anlatmaya ihtiyaç duymuyorum) Ama başvuru sayfasında dikkat edilmesi gerekenler şunlar olacak;
  * Alacaklı adının ADSENSE verilecek hesap numarasının sahibinin adıyla bir olması,
  * Adres bilgilerini girerken TR karakter kullanılmayacak olması,
  * ADSENSE nereden duydunuz seçeneğini “Konferans” olarak işaretlemeniz. (ADSENSE ile ilgilendiğiniz için ADSENSE ile ilgili konferanslara falan gidiyor bu eleman onaylamamız lazım hesabını diye düşünecektir Google)
  Başvuru tamamlandı aynı gün içinde bir mail gelecek ve ilk Onayı geçtiğinizi, ADSENSEye giriş yaparak reklam kodunuzu yerleştirmeniz gerektiğini söyleyecek. Buraya kadar herkes gelebiliyor. Önemli noktalar bundan sonrasında saklı.

  İlk onayı aldık ve reklam yerleşimi için ADSENSE paneline girdik. Sitenize uygun kare reklamları seçmenizde fayda var. Onaylanmasını hızlandırıyor tecrübeyle sabit.. Sitenize bir adette bağlantı reklam birimi eklemeniz yeterli olacak.
  Reklam yerleşimini de yaptık. Şimdi Google’ın ikinci onayı vermesini bekliyoruz. Muhtemelen vermeyecek. Burada ise yapmanız gereken ilk şey siteden kodlarınızı kaldırmamak. Sitenizin kabul edilmediğine dair mail geldiğinde, tekrar başvuru yapacaksınız ancak kodları kaldırmadan yapacaksınız bu başvuruyu. Bu işlemi yaptıktan sonra hesabın onaylanma ihtimali %99.9 .. Ve onaylanma ertesi gün gerçekleşir.

  %0.01 lik oran nerede diyorsanız, sitenizdeki içerikte. Eğer siteniz bu yöntem ile onaylanmıyorsa, bilin ki içeriğiniz eksik veya ADSENSE politikalarına ters. Konuya küçük bir örnek vereyim; sitenizde ***** vb. kelimeler geçiyorsa başınız ADSENSE ile dertte demektir. ADSENSE içeriğe önem veriyor ve reklamlarını bu tür kelimelerin bulunduğu sayfalarda yayınlamıyor. Yayınlamadığı sayfaları da belleğine alıyor. Bir veya birden fazla bu durumla karşılaşırsa ihtar çekiyor mail ile. Daha sonra çoğu zaman düzeltmenizi beklemeden hesabı banlıyor…
  Bu işlemleri yaptıktan sonra hesabınızı onaylanmadı ise üzülmeyin bir yolu daha var.. Ve bu da yeni bulduğum bir yöntem. Yapmanız gereken sadece daha önceden ADSENSE onayı almış bir site ile başvuru yapmak. Aynı gün içinde ilk onay maili geliyor. İkinci onay mailin gelmesine gerek kalmadan saatler içinde hesap onaylanıyor. Burada dikkat edilmesi gereken ise; başvuru yapacağınız sitede herhangi bir adsense kodunun olmayacak olması.

  EK-Geçtiğimiz günlerde bir arkadaş forumda bir paylaşımda bulunmuştu Adsense başvuru yaptığınızda arama reklamı ekleyin diye. Evet bu yöntemle de kısa sürede onaylanıyor hesap tavsiye ederim.

  - Kaynak - (yazı tarafıma aittir.)
 • 09-08-2012, 02:27:55
  #2
  Teşekkürler bilgi için.
 • 09-08-2012, 02:32:39
  #3
  Tesekkürler en kısa zamanda denicem
 • 09-08-2012, 06:37:19
  #4
  20 ye yakın domainim le adsense almayı denedim alamadım bir arkadaşım yabancı domainlere veriyor dedi internet üzerinde dolaşdım yabancı bir site buldum üzeride adsense reklamı olmayan ekleyim deneyim dedim 10 dakıka sonra adsensem onaylandı

  yanlız hack olayı var bu işde bunu sölemeyim
 • 09-08-2012, 06:44:48
  #5
  teşşekürler en kısa zamanda denicem :d
 • 09-08-2012, 10:18:37
  #6
  Logoskop adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Teşekkürler bilgi için.
  gencseen adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Tesekkürler en kısa zamanda denicem
  UfLee adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  20 ye yakın domainim le adsense almayı denedim alamadım bir arkadaşım yabancı domainlere veriyor dedi internet üzerinde dolaşdım yabancı bir site buldum üzeride adsense reklamı olmayan ekleyim deneyim dedim 10 dakıka sonra adsensem onaylandı
  yanlız hack olayı var bu işde bunu sölemeyim
  goRkem9463 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  teşşekürler en kısa zamanda denicem :d
  DB gitmeden önce de açmıştım aynı konuyu. Baya bi hesap onaylatan vardı. Yalnız bu yöntemle alınan hesaplara google çok hassas davranıyor. En uıfak bir hatada hesabı banlıyor haberiniz olsun.
 • 09-08-2012, 14:09:11
  #7
  Ah Ah zamanında onaylanmıştı, fakat sattım
 • 09-08-2012, 14:39:35
  #8
  çok sağolun bende kısa zamanda denicem
 • 09-08-2012, 14:50:37
  #9
  Denedim defalarca bir çok siteyi denedim ama kabul edilmiyor. bilgilendirmen yinede güzel. tşk ederim