• 07-11-2010, 19:49:35
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Forumda çoğu kişi adsense den para kazanmak için site açıyor.Fakat sabırsız bir millet olduğumuz için hemen para kazanmayı hedefliyoruz.Sonuç sıfır oluyor.Sizlere sitelerden öğrendiğim bilgiler kadarıyla niche site açıp kazanç elde etmeyi anlatmaya çalışacağım.


  Burada en önemli şey niche dir.Niche bulurken adwords keywords toolsu kullanın.Analiz yaparken Yer ve dil kısmında Amerika Birleşik Devletlerini dil olarak ise İngilizce kısmını seçerek analiz yapın.

  Aranma hacimleri 3000-10000 olan nicheler bizim kullanabileceğimiz nichelerdir.Niche bulduktan sonra domaine para harcamak istemiyorsanız blogspotu kullanabilirsiniz.Ben blogspotu kullanıyorum.Rekabeti düşük nicheler ile ilgilendiğim için com,net,org gibi domainlere gerek duymadan istediğim yere çıkıyorum sıralamalarda.

  Nichemizi bulduk diyelim.
  niche.blogspot.com sitemizi açtık.Bloggerın genel ayarlarını yapıyoruz.

  - Başlıkları düzenliyoruz.
  Konu adı - Site adı şeklinde değilde sadece Konu Adı şeklinde yapmanızı tavsiye ediyorum ki ben bu şekilde yapıyorum.
  -Sitemap, google link ...
  Sitenize webmaster toolsdan niche.blogspot.com/rss.xml şeklinde sitemap ekleyin.Footera hedef kelimenize link verin.

  Bu işlemleri yaptıktan sonra sitenize niche niz ile alakalı makale ekleyin.Makalenizin içine sayfanınız linkini vermeyi unutmayın.3-4 gün boyunca günde 2-3 tane makale giriniz.Ekstra birşey yapmanıza gerek yok.3-4 gün geçtikten sonra sitenizin info ve index alması gerekir.Almadıysa problem etmeyin.

  Yazılarınını artık sosyal imleme sitelerine ekleyebilirsiniz.Yazılarınınızın indexlenmesine büyük katkı sağlayacaktır.Yabancı dofollow bloglardan 2-3 tane yorum backlink alın.1-2 tane gov , edu bloglardan yorum backlink alın.Bu süreçte günde en az 2-3 tane makale eklemeye devam edin.Makaleleri özgün yapamıyorsanız klasik yöntemi kullanın.Google çevirici ile ingilizceden almancaya , almancadan tekrar ingilizceye çevirin.Yazılar az da olsa özgünleşecektir.

  2-3 hafta geçtikten sonra yazdığınız yazılar tamamen indexlenecektir.Makaleler dk da indexlenecektir.Artık googledan ziyaretçiler 1-2 gelmeye başlayacaktır.Forumlarda satılan profil backlinklerden alabilirsiniz.Profil backlinkler işe yaramakta.

  Pagerank değeri yüksek kaliteli sitelerden aylık veya 3 aylık link alabilirsiniz isterseniz yada dofollow kasabilirsiniz size kalmış birşey.Sitenizde alakalı forumlar bulup oralarda linkinizi imzaya ekleyip hit ve backlink kazanabilirsiniz.Ya da facebook,twitter gibi sosyal ağlardan hit çekebilirsiniz.Orası size kalmış artık.

  İçerik eklemeye devam edin.İsterseniz postları otomatik atın zaman ayarlaması yapıp daha rahat olur.

  Bu şekilde siteniz hitlenecektir.Ve google adsenseden sizde para kazanacaksınız.Türkçe sitelerde uğraşmayı bırakın daha çok kazanın.

  Size blogspot sitemin tek tıka ne kadar aldığımı göstermek istiyorum.

  1 tık'


  4 tık

 • 07-11-2010, 21:14:49
  #2
  Gerçekten, güzel bir yazı tebrikler, dedigin gibi denemek lazım aslında
 • 07-11-2010, 21:16:50
  #3
  Üyeliği durduruldu
  kaskirim adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Gerçekten, güzel bir yazı tebrikler, dedigin gibi denemek lazım aslında
  Dediğim gibi domaine para vermek istemeyenler bu yöntemi deneyebilir.
 • 07-11-2010, 21:20:01
  #4
  Üyeliği durduruldu
  niche kelimeleri nasıl bulacağız.

  hangi kelime tık bası ne veriyor nerden bilecez bunları belirten bir websitesi bulunmakta mıdır?

  detay verirseniz sevinirim
 • 07-11-2010, 21:21:02
  #5
  Üyeliği durduruldu
  Scrapeboxla iyi nicheler bulunuyorda pek karıştırmadım. Çözersem nicheleri paylaşırım
 • 07-11-2010, 21:25:48
  #6
  Niche kelime bulurken siz hangi yolları izliyorsunuz.Sizin mantığınız nedir bunları açıklar mısınız? Gerisi bilindik şeyler en önemli şey niche seçimi ki niche diye açtığım bir blogspot 20 hit bile alamadı.Bende bıraktım konu eklemeyi.Böylelikle niche serüvenim başlamadan bitmiş oldu : )
 • 07-11-2010, 21:31:42
  #7
  Üyeliği durduruldu
  rekabet oranı düşük ama arama hacmi yüksek kelimelere yoğunlaşın
 • 07-11-2010, 21:32:53
  #8
  Niche ne demek onu açaklasaydınız bi
 • 07-11-2010, 21:33:25
  #9
  Kelime ararken ;
  1- Google Kelime Aracı ( Tam arama seçili, Ortalama tık başı maliyet 1TL+, aranma sayısı aylık 3000+ )
  2- "Google Wonder Wheel" de bazen güzel kelimeler verebiliyor.(Gelişmiş arama seçeneklerinde yer alır)  3- Google arama otomatik tamamlama özelliği ile sunduğu kelimeler. ( Arama yaparken aşağı doğru açılan yerde yazan kelimelerden seçim. )
  4- Alexa değeri sağlam ve içeriği sektörel olan yabancı siteleri "Google Kelime Aracı" ile analiz edip çıkan kelimeleri inceleme.

  Bunlar benim yöntemlerim.