• 05-08-2007, 12:28:49
  #1
  Misafir
  İÇİNDEKİLER

  -
  1.Bölüm – Adsense’e GirişAdsense Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?
  Adsense Kuralları
  Adsense’e Başvuruyoruz.
  Kaliteli Reklam Yerleşimleri Yapıyoruz
  Adsense Kullanmamamız Gereken Sayfalar


  -2.Bölüm – Pin,Ödemeler,Oranlar,Banka Onay
  Pin Nedir ? Nasıl Gönderilir ? Nasıl Onaylanır ?
  Ödeme Alabilmek için …
  Nasıl Ödeme Alınır ?
  Banka Kodları ve Şubeler
  Ödeme Tarihleri
  Adsense Tık Başına oranlar

  -3.Bölüm – Adsense ÖnerileriAdsense Sitesi kavramı
  İçerik Seçimi ve Güncellemesi
  Karma Öneriler

  -4.Bölüm – Adsense GünlüğüŞüpheli Tıklama Artışları
  Sayfa Hit’i ve Tıklama Oranı
  Adsense Takip Mesafesi
  Kuşkular – Paranoyalar

  -5.Bölüm – Kazanç Arttırma YöntemleriUygun Başlık ve Etiketler
  Tatmin Edici Sayfalar Hazırlamak
  Uygun Yerleşim Yöntemleri
  Teşvik Etmek Nedir ? Ne Değildir ?
  Google Seo – Üst Sıralara Çıkmak
  Acemilikler – Yapılmaması Gerekenler  1.Bölüm – Adsense’e Giriş

  Adsense Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?


  2000 li yıllarda internetin iletişim araçları arasında en üst sıralara yerleşmesi ve popularitesinin hızla yükselmesi karşısında web siteler reklamcılık sektöründe de önem kazanmıştır , bu sayede çeşitli internet reklamcılık düşünceleri türemiştir ki , bazıları değişen sisteme ayak uyduramayıp hafızamızdan silinip giderken , bazıları ciddi başarılar elde etmekle kalmayıp reklam veren ve yayıncıyı hiç görüştürmeden birbirleriyle çalışmalarını sağlamıştır.Dönemimizdeki en populer internet reklam servisi Adsense bu sistem ile çalışmaktadır.
  Google ; Gelirinin ezici üstünlüğünü Adwords’ten elde etmektedir.Adwords ise Adsense in kardeş yapısıdır.Bu bölümde adsense ve adwords yapılarını anlatacağız.

  ADWORDS : Reklam verenin kullandığı servistir.Hesap ve kuponlar ile reklam veren adwords kullanmaya başlar ve kendi belirlediği gerek yazılı , gerek resim veya video reklamlarını yayıncıların sayfalarında çıkartır ve tıklama başına ücret öder.

  ADSENSE : Yayıncının kullandığı servistir.Yayıncı ; Bir mail adresi ve banka hesap numarası ile bu servise kaydolur ve reklam verenin reklamlarını sayfa içeriğine göre sitelerinde yayınlar.Yayıncı sayfasında çıkacak reklamları seçememesine karşın , reklam veren istediği sitede reklamını yayınlama konusunda özgürdür , yayıncı sadece sayfalarında bazı reklam verenlerin reklamlarını engelleyebilir ( Bu hizmet aslında hem adwords hem adsense sistemi kullanan kişiler için geliştirilmiştir-Kendi Reklamları kendi sitelerinde çıkmaması için.Ancak yayıncılar tıklama başına az ücret veren siteleri engelleyerek kazançlarını arttırmak için bu servisi kullanır )
  Adsense programını kullanmak için mutlaka içerik bulunduran web sayfalarına ihtiyacınız vardır.Bunu sebebi ; reklam verenin sadece hit kazanmak amaçlı değil , kitlesel ziyaretçi çekme amacıdır ki zaten bu nedenle adsense reklamları sayfa dili ve içeriğine göre otomatik olarak çıkar.
  Unutmamamız gerekir gi çift taraflı çalışan bu iki sistemde google iki tarafıda memnun etmek zorundadır.Örnekleyecek olursak ; Yayıncı sürekli reklamlarına tıklanmasını ve daha çok para kazanmak isterken , reklam veren ise yayınladığı reklamlara sadece o sayfaya gitmek isteyen kişilerin tıklamasını ister.Bu nedenle google , yayıncılar için bazı katı kurallar getirmiştir.Şimdi Bu Kuralları Google Sayfalarından direkt olarak sizlere sunuyoruz.
  Mutlaka okumanız gereken kurallar şöyle :

  Google AdSense Program Politikaları

  AdSense programına katılan yayıncıların aşağıdaki politikalara uygun davranmaları gereklidir. Bu politikaları dikkatlice okumanızı ve bu belgeye sık sık göz atmanızı istiyoruz. Bu politikalara uygun davranmazsınız, sitenize reklam sunumunu veya AdSense hesabınızı devre dışı bırakabiliriz. Politikalara uygunluğu sağlamak için birçok durumda yayıncılarla birlikte çalışmayı tercih etsek de, herhangi bir hesabı istediğimiz zaman devre dışı bırakma hakkımızı saklı tutuyoruz. Hesabınız devre dışı bırakılırsa, ileride AdSense programına katılma hakkınızı kaybedersiniz.

  Politikalarımızı istediğimiz zaman değiştirebileceğimizi ve Şartlar ve Koşullarımız uyarınca, burada yayınlanan politikalardaki değişiklikleri izlemenin ve onlara uygun davranmanın sizin sorumluluğunuz olduğunu lütfen unutmayın.

  Geçersiz Tıklamalar ve Gösterimler

  Google reklamlarına yapılan tıklamalar gerçek kullanıcı ilgisinden kaynaklanmalıdır. Google reklamlarınızla ilgili olarak yapay bir şekilde tıklama veya gösterim üreten tüm yöntemler kesin olarak yasaklanmıştır. Yasaklanan bu yöntemler, bunlarla sınırlı olmamak üzere, elle yapılan ve tekrarlanan tıklamalar veya gösterimleri, robotların kullanılmasını, otomatik tıklama ve gösterim üreten araçları, ödemeli tıklama, ödemeli sörf, otomatik sörf ve tıklama değiş tokuş programları gibi otomatikleştirilmiş tıklama veya gösterim üretme araçlarını veya her türlü aldatıcı yazılımı içerir. Kendi reklamlarınızı herhangi bir nedenle tıklamanızın yasak olduğunu lütfen unutmayın. Bu politikaya uygun davranmamak, hesabınızın devre dışı bırakılmasına neden olabilir.
  Tıklamaları teşvik etme

  Kullanıcılar ve reklamverenler için iyi bir deneyim sağlamak amacıyla, yayıncıların kullanıcılardan sitelerindeki reklamları tıklamalarını istemelerine veya tıklama elde etmek için aldatıcı yöntemlere başvurmalarına izin verilmez. AdSense programına katılan yayıncılar:

  * "Reklamları tıklayın," "bizi destekleyin," "bu bağlantıları ziyaret edin" gibi ifadeler veya benzer üslup kullanarak, kullanıcıları Google reklamlarını tıklamaya teşvik edemezler.
  * Oklar veya grafik hileler kullanarak kullanıcıların dikkatini reklamlara çekemezler
  * Münferit reklamların yanına yanıltıcı resimler yerleştiremezler
  * İstenmeyen toplu e-postalar veya üçüncü taraf web sitelerinde istenmeyen reklamlar yoluyla reklam görüntüleyen sitelerin tanıtımını yapamazlar
  * Kullanıcılara reklamları görüntülemeleri veya arama yapmaları karşılığında ödeme yapamaz veya bu tür bir davranış için üçüncü bir tarafa ödeme yapma vaadinde bulunamazlar
  * Google reklam birimlerinin üzerine yanıltıcı etiketler yerleştiremezler - örneğin, reklamlar "Sponsorlu Bağlantılar" olarak etiketlenebilir, ancak "Favori Siteler" olarak etiketlenemez

  Site İçeriği

  Google arama endeksinde çeşitli içeriğe geniş bir erişim sağlarken, AdSense programındaki yayıncılar Google reklamlarını yalnızca içerik yönergelerimize uygun davranan sitelere yerleştirebilirler ve reklamlar içeriği desteklenmeyen bir dilde hazırlanmış olan hiçbir sayfada görüntülenmemelidir. Desteklenen dillerin listesini görüntüleyin.

  Google reklamlarını görüntüleyen siteler aşağıdakileri içeremez:

  * Şiddet içeriği, ırk ayrımcılığı veya herhangi bir bireye, gruba veya organizasyona karşı şiddet içeren bir tutum içinde olma
  * *****, yetişkin ve olgun içerik
  * Bilgisayar/yazılım korsanlığıyla ilgili içerik
  * Yasadışı ilaçlar ve ilaç üretim cihazları
  * Küfür ve aşırı kaba bir dil kullanımı
  * Kumar veya kumarhane ile alakalı içerik
  * Reklamların veya tekliflerin tıklanması, arama gerçekleştirilmesi, web sitelerinde gezinilmesi veya e-posta okunması için kullanıcılara ödeme yapılan programlarla ilgili içerik
  * Aşırı, tekrarlı ve web sayfalarının içeriği veya koduyla ilgisiz anahtar kelimeler
  * Yanıltıcı içerik veya sitenizin arama motoru sıralamasını, örneğin PageRank'ini artırmaya yönelik yapı
  * Silahların ve silah mühimmatının satışı veya tanıtımı (örneğin, tüfekler, dövüş bıçakları, bayıltıcı silahlar)
  * Bira veya sert alkollü içeceklerin satışı veya tanıtımı
  * Tütün veya tütünle alakalı ürünlerin satışı veya tanıtımı
  * Reçeteyle satılan ilaçların satışı veya tanıtımı
  * Özel tasarım veya ticari marka değeri taşıyan ürünlerin kopyalarının satışı veya tanıtımı
  * Tez veya öğrenci makalelerinin satışı veya tanıtımı
  * Yasadışı olan, yasadışı faaliyetleri tanıtan veya başkalarının yasal haklarını ihlal eden diğer her türlü içerik

  Site ve Reklam Davranışı

  Google reklamlarının gösterildiği siteler kullanıcıların kolayca gezinebilecekleri şekilde tasarlanmış olmalıdır ve aşırı pop-up içermemelidir. AdSense kodu değiştirilemez veya standart reklam davranışında Google tarafından açıkça izin verilmeyen türde hiçbir değişiklik yapılamaz.

  * Google reklamlarının gösterildiği siteler, sitede gezinmeye müdahale eden, kullanıcı tercihlerini değiştiren veya indirme işlemleri başlatan pop-up'lar veya pop-under'ler içeremez.
  * Tüm AdSense kodları web sayfalarına üzerlerinde değişiklik yapılmadan yapıştırılmalıdır. AdSense katılımcılarının kodun herhangi bir bölümünde değişiklik yapmalarına veya reklamların davranışını, hedeflemesini veya dağıtımını değiştirmelerine izin verilmez. Örneğin, Google reklamlarına yapılan tıklamalar, yeni bir tarayıcı penceresinin başlatılmasına neden olamaz.
  * Bir site veya üçüncü taraf, araç çubuğu gibi herhangi bir yazılım uygulamasının yaptığı işlemlerin sonucu olarak reklamlarımızı, arama kutumuzu, arama sonuçlarımızı veya tavsiye düğmelerimizi görüntüleyemez.
  * Hiçbir AdSense kodu bir yazılım uygulamasına eklenemez.
  * AdSense kodu içeren web sayfaları, pop-up'ları tetikleyebilecek, kullanıcıları istenmeyen web sitelerine yeniden yönlendirebilecek, tarayıcı ayarlarını değiştirebilecek veya sitede gezinmeye başka bir biçimde müdahale edebilecek hiçbir yazılım tarafından yüklenemez. Herhangi bir reklam ağının veya bağlı organizasyonun AdSense kodunuzu içeren sayfalara trafik yönlendirmek için o tür yöntemler kullanmasını engellemek sizin sorumluğunuzdadır.
  * Tavsiye sunumları son kullanıcıyı hiçbir gereklilik veya zorunlulukla karşı karşıya bırakmadan yapılmalıdır. Yayıncılar, kullanıcılardan AdSense tavsiye birimleriyle bağlantılı olarak e-posta talebinde bulunamazlar.

  Reklam Yerleşimi

  AdSense, bir dizi reklam biçimi ve reklamcılık ürünleri sunar. Yayıncılar, aşağıdaki politikalara uygun davranılması koşuluyla, çeşitli yerleşimleri deneyebilirler:

  * Her bir sayfada en fazla üç reklam birimi görüntülenebilir.
  * Bir sayfaya en fazla iki Arama İçin AdSense kutusu yerleştirilebilir.
  * Her bir sayfaya tek bir bağlantı birimi yerleştirilebilir.
  * Yukarıda belirtilen reklam birimlerine, arama kutularına ve bağlantı birimlerine ek olarak, bir sayfada her bir tavsiye ürününden veya sunumundan en fazla iki tavsiye birimi görüntülenebilir.
  * Arama için AdSense sonuç sayfalarında, Google'ın arama sonuçlarıyla birlikte sunduğu reklamlara ek olarak yalnızca tek bir reklam bağlantı birimi gösterilebilir. Arama sonuç sayfasında başka reklam görüntülenemez.
  * Bir pop-up, pop-under veya e-postada hiçbir Google reklamı veya Google arama kutusu görüntülenemez.
  * Bir sayfadaki öğeler, reklamların hiçbir bölümünü engellememelidir.
  * İçerik tabanlı olmayan hiçbir sayfaya Google reklamı yerleştirilemez.
  * Sayfa içeriğiyle ilgili olsun ya da olmasın, sadece reklam gösterimi için hazırlanmış hiçbir sayfaya Google reklamı yerleştirilemez.

  Rakip Reklamlar ve Hizmetler

  Karışıklığa neden olmaması amacıyla, Google reklamları ve arama kutusunun, Google reklamları ve arama kutusu ile aynı tarz, biçim ve renkleri paylaşan diğer reklam ve hizmetlerle birlikte aynı web sitelerinde kullanılmasına izin vermiyoruz. Doğrudan sitenizde reklam satabilecek olsanız dahi, bu reklamların Google reklamlarını taklit etmelerini engellemek sizin sorumluluğunuzdadır.

  Son güncelleme: Ocak 2007  Görmüş olduğunuz gibi kuralların bazıları açık olmasına karşın , bazı kurallara kişisel yorum getirebilmek mümkündür.Zaten amacımız yorum getirilebilen kurallara daha önceden yaşanan olaylardan kaynaklanan tecrübe ile ışık tutmaktır.
  Kitabımızın ilerleyen sayfalarında bu kuralları ve kurallar doğrultusunda verilen tavsiyeleri tekrar tekrar inceleyeceğiz.
  Şimdi tertemiz bir hesap açalım : ) - ( neden tertemiz dediğimi de kitabı bitirdikten sonra daha iyi anlayacaksınız )

  Adsense ‘e başvurmak için öncelikli olarak bir google hesabına ihtiyacımız var.
  Google hesabını açtıktan sonra sürekli sayfaınzda Adsense ibaresiyle karşılaşacaksınız.
  O sayfadan girip hesabınız doğrultusunda adsense sistemine kaydolabilirsiniz.Kayıt olmak hiç zor olmamanın yanında bir arkadaşlık sitesine üye olmaktan daha kolaydır.Burada önemli olan hesap almak değil o hesabı yaşatmaktır ki biz de bir nevi bunu başarmanızda yardımcı olmaya çalışacağız.

  www.google.com.tr/adsense Sayfasından kayıt olduğunuzu varsayarak yazılarımıza devam ediyoruz.


  Kayıt olduktan sonra amacımız doğal olarak adsense reklamlarını sayfalarımızda yayınlama olacaktır.Bunun için Adsense panelimizden “adsense kurulumu” bölümüne giriyoruz (link: https://www.google.com/adsense/adsense-products )
  Orada görmüş olduğunuz gibi 3 ayrı ürün var.Bu ürünleri sizlere tanıtıyorum…

  a ) İçerik için Adsense : Bu ürün kapsamında sayfalarınızın içeriğine göre çeşitli boyut,renk ve sayıda ; Text reklam , Video Reklam ve Resim Reklam Çıkartabilirsiniz. İlerleyen sayfalarımızda bu reklamları çıkartmanın yanında reklamları sayfalarımıza en doğru ve uygun şekilde yerleştirmeyi de göstereceğiz.
  - Reklam birimi ve bağlantı birimi olmak üzere iki kategoriye ayrılır.

  Reklam Birimi :
  Bu kategoride sayfanızda çıkan reklamlar sıralı olarak açıklamalı ve site adresi belirgin olarak çıkar.Açıklama sayesinde reklama tıklanma oranı artacağı gibi hedef kitlenin reklama tıklama olasılığı da artacaktır.

  Bağlantı Birimi :
  Bağlantı birimindeyse sayfalarınızda çıkan reklamlar kategorize olarak çıkacaktır.Buna Tıklayan kullanıcı açılan google sayfasında sıralanmış adsense reklamlarından herhangibine tıkladığı takdirde siz para kazanacaksınız.
  b ) Arama için adsense : Bu ürün kapsamında sayfanıza arama butonu koyarak , gerek kendi sitelerinizde gerek google arama motorunda ziyaretçilerinize arama yaptırabilirsiniz.
  c ) Tavsiyeler : Bu bölümde butonlar ile bazı programları veya google sistemlerini kullanıcılarınıza online tavsiye edebilir ve kullanıcınızın işlemleri sonucunda size geri dönüş olarak tavsiye ücreti alabilirsiniz.
  İstediğimiz ürüne girdik , reklam rengi , boyutu ve biçimini seçtik ve kodumuzu aldık.Şimdi bu kodu sayfaya yerleştirmeye geldi sıra.

  Kodda görmüş olduğunuz gibi Pub Numaranız var.Bu Pub numarası bir nevi sizin adsense kimlik numaranızdır. Maalesef kötü niyetli kişiler sizin pub numaranız ile adsense reklamı oluşturur ve uygun olmayan safalarda yayınlayabilirler.Bundan siz zarar görürsünüz.Bunu önlemenin bazı yollarını ilerleyen sayfalarda vereceğiz ( örn : Kanal oluşturarak günlük takip )

  Kaliteli reklam yerleşimi , Sayfanızdaki ziyaretçiyi reklama tıklamaya teşvik etmek değil , Reklamı görmesini kolaylaştırmaktır.Zaten ziyaretçi yanlışlıkla tıklamadığı sürece , reklamı resim yanına da yapıştırsanız , altına üstüne buraya tıkla da yazsanız açıklama ve başlık nedeniyle o reklama tıklamayacaktır.Burada önemli olan doğru sayfada çıkan doğru reklamları ziyaretçilerin görmesini sağlamak ve o reklama kendi rızası doğrultusunda tıklamasını sağlamaktır.Daha değişik yöntemleri ve bazı ipuçlarını
  -
  Kazanç arttırma yöntemleri bölümündeki uygun yerleşim Başlığında Anlatacağız.


  Kitabımızın başında söylediğimiz gibi google çift tarafıda memnun etmekle yükümlüdür.Bu nedenle koymuş olduğu kurallarda “bazı sayfalara adsense reklamları konamaz.! “ ibaresi açık açık mevcuttur.O bazı sayfaları biraz burada açıklayalım ve ayretten bahsetmediği yanlışları da belirtelim …

  Hangi sayfalar o bazı sayfalar ?
  * Şiddet içeriği, ırk ayrımcılığı veya herhangi bir bireye, gruba veya organizasyona karşı şiddet içeren bir tutum içinde olma
  * *****, yetişkin ve olgun içerik
  * Bilgisayar/yazılım korsanlığıyla ilgili içerik
  * Yasadışı ilaçlar ve ilaç üretim cihazları
  * Küfür ve aşırı kaba bir dil kullanımı
  * Kumar veya kumarhane ile alakalı içerik
  * Reklamların veya tekliflerin tıklanması, arama gerçekleştirilmesi, web sitelerinde gezinilmesi veya e-posta okunması için kullanıcılara ödeme yapılan programlarla ilgili içerik
  * Aşırı, tekrarlı ve web sayfalarının içeriği veya koduyla ilgisiz anahtar kelimeler
  * Yanıltıcı içerik veya sitenizin arama motoru sıralamasını, örneğin PageRank'ini artırmaya yönelik yapı
  * Silahların ve silah mühimmatının satışı veya tanıtımı (örneğin, tüfekler, dövüş bıçakları, bayıltıcı silahlar)
  * Bira veya sert alkollü içeceklerin satışı veya tanıtımı
  * Tütün veya tütünle alakalı ürünlerin satışı veya tanıtımı
  * Reçeteyle satılan ilaçların satışı veya tanıtımı
  * Özel tasarım veya ticari marka değeri taşıyan ürünlerin kopyalarının satışı veya tanıtımı
  * Tez veya öğrenci makalelerinin satışı veya tanıtımı
  * Yasadışı olan, yasadışı faaliyetleri tanıtan veya başkalarının yasal haklarını ihlal eden diğer her türlü içerik
  Bunları Google Kurallarında Aynen Görmüştük.
  Ayrıca
  Google ; içerik reklamları çıkardığı için yanında başka içerik reklamı çıkartan bir reklam sistemi istemez..Yalnız içerikten bağımsız çıkan reklam sistemlerini güvenle kullanabilirsiniz.(örn:gittigidiyor.com reklamları)
  Google ; Kendi reklamlarının bulunduğu sayfalarda ( sayfa uygun olsa bile ) yukarıda görmüş olduğunuz sitelerin reklamlarının yapılmasını istemez.Burası biraz önemli olduğu için detaylı olarak vurgulamak istiyorum ; Sayfanızda adsense reklamı varken koyduğunuz diğer reklamlara çok dikkat edin.Sadece sayfa görünümüne değil ; yani uygun bir reklam banneri ya da yazısı ile ***** yada herhangi bir yasadışı siteye ziyaretçi gönderseniz bile google politikasına göre hata yapmış sayılıyorsunuz ve sizi sistemden ayırabiliyor.

  En çok banlanma sebebi olan konuya bir adım kala ; Sayfanızdaki Etiketlere ve
  Anahtar kelimelere çok dikkat edin , öyleki kendini akıllı sanan kişiler tıklama başına çok para verdiği iddia edilen kelimelerini alakasız sayfalara yerleştirir ve o kelimelerle ilgili reklam çıkmasını isterler.(ki çıkar) Ancak unutmayın ki siteniz kontrol edilirken 2 önemli konuda araştırma yapılır.
  Reklamlara en çok tıklanan sayfalar.
  Az tıklanıp çok kazandıran sayfalar.
  Banlanan kullanıcıların sayfalarına baktığımızda,
  ilk sayfada muhtemelen BURAYA TIKLA yazısı ya da reklamın yanıbaşına sığınmış güzel vücutlu bayan resmi görmek mümkündür.
  İkinci sayfaya baktığımızda da genelde (örnektir) oyun sayfasında kalp-damar cerrahi reklamları görürüz.Google bilmiyor ki arkadaşımız oyun oynarken kalbimizin sıkışabileceğini düşünmüş ve o nedenle kalp-damar cerrahi ile ilgili etiketler koymuştur sayfaya.

  Şimdi gelelim sürekli duyduğumuz “Geçersiz Tıklama” konusuna …
  Şimdilik , bu sebep altında yatan asıl banlama sebeplerini anlatacağım.İleriki konularımızda banlanmamanız için neler yapmanız gerektiğini vurgulayacağız.


  Arkadaşlar ; Öncelikle “geçersiz tıklama” kavramını iyi algılamamız gerekmekte.Çoğumuzun sandığı gibi “geçersiz tıklama sadece birinin sürekli reklamlarınıza tıklaması değildir” , Geçersiz tıklama kavramı sayfanızda reklama tıklama için teşvikten tutun , sayfa ile alakasız reklamlara tıklamaya kadar uzanmaktadır.Kısacası google amaçsız olarak oluşmuş tıklamaların tümüne “geçersiz tıklama” damgası vurmaktadır.Şimdi geçersiz tıklama altında yatan asıl sebeplerden birkaçını ve bu sebeplerden nasıl arınacağınızı açıklayalım …

  1-Sayfanızda spam etiketlerin bulunması ve bu sebeple içerikten bağımsız reklamların çıkması.
  2-Sayfanızda reklama tıklamaya teşvik edici olasılıkların bulunması.
  3-En çok hit alan sayfanızım spam sayfası olma sonucunda giriş yapan kullanıcılar diğer sayfalardaki reklamlara tıklaması*
  4-Sayfanızın bir bölümünün tamamen adsense reklamlarından oluşması.
  5-Başka Sitelerden Adsense bulunan sayfaya ya da sitenize yüksek hit’li Pop-up Açılması ya da Sitenize gelen hit’in ezici üstünlüğünün diğer sitelerden gelmiş olması. ( unutmayın ziyaretçiniz google dan geliyorsa adsense başarınız bir kat daha yükselecektir. )
  6-Sitenize ziyaretçi gelen sitede Sayfanızdaki reklamlara tıklamaya teşvik edici yazı bulunması
  7-Ziyaretçi gönderen sitenin adsense kurallarına uygun olmaması
  8-Tasarımınız Sonucu Reklamların yanlışlıkla tıklanma olasılığı yüksek yerlerde olması .. ( örneğin : yükleniyor penceresinin hemen altındaki adsense reklamı )
  Bunlar sadece birkaçı , biraz düşünerek kendiniz de bu listeyi uzatabilirsiniz.Biz sadece ana başlıkları tekrar size hatırlattık.

  • ResLio
  ResLio bunu beğendi.
  1 kişi bunu beğendi.
 • 05-08-2007, 12:29:36
  #2
  Misafir
  [FONT=Arial]2.Bölüm – Pin,Ödemeler,Oranlar,Banka Onayı

  Pin Kodu : Adsense Kazançlarınız 50$ ı geçtiği anda google tarafından , kayıt olurken vermiş olduğunuz adrese gönderilen Şifredir.Türkiye ye gelme süresi ortalama 3-4 hafta süren bu kodu geldiği zarfta yazan adrese gireceksiniz.Girdikten sonra o kodu saklamanıza gerek yoktur.

  Ödemeler ; Son Ödeme’den Sonra Hesabınızda 100$ veya daha fazla birikmesi halinde o ayın son haftası banka hesabınıza yatar.Yalnız Hesap kesim tarihleri ayın 1’i dir.
  Örneğin : Haziranın 30’unda Hesabınızda 100$+ Para varsa ; Temmuzun 25-30 Arası Haziran Ödemesini Alırsınız. “100$+” , eğer Haziranın 30’unda 100$- Para varsa Temmuz ayı içerisinde 100$’ı geçse bile o parayı alamaz diğer aya kalır ödemeniz.

  Ödemeler ; YTL Hesabınıza Yatsa Bile otomatik olarak dolar , Ytl ye çevrilir.Bu nedenle döviz hesabınızın dolar olma gibi bir zorunluluğu yoktur.
  Adsense Kontrol Panelinizde “ödeme işlemde” yazısını gördüğünüzde ( ki bizim en sevdiğimiz kelime topluluklarından biridir. ) bilin ki o yazıyı takip eden en geç 2 iş günü içerisinde hesabınıza paranız yatacaktır.

  [COLOR=black][FONT=&quot] Eft Ayarı Yapmak için Bankanızın Kodunu Bulmanız Gerekmektedir.Aşağıdaki Kaynak Bu işinizi Görmeye Yetecektir.
  Google� AdSense® EFT Türkiye Banka Å�ube Kodları

  Oranlar konusu aslında bambaşka bir alem ancak sevmediğim bir konu olması nedeniyle buraya sıkıştırıyorum.Neden sevmediğime geldiğimizde ise ; Bazı kişiler hiçbir bilgisi olmaması durumunda bile çok para getiren kelimeler üzerine bir sürü copy-paste site açıyor.Sonra da forumlarda ya da arkadaşlar arasında google beni haksız yere banladı diye konuşuyorlar.Dikkat ettiyseniz yukarıda “geçersiz tıklama” sebeplerinde copy-paste konusunu vermedik.Bunun Sebebi bu konunun orada kaynayıp gitmemesiydi.Gerçekten Emek hırsızlığının yanında kendi adsense hesaplarına sürecekleri en büyük lekedir copy-paste sayfalar.halbuki biraz konuyu araştırarak çok daha faydalı ve gelir getiren sayfalar oluşturabileceklerini biliyor olmalarına karşın kolay yoldan para kazanma hırsı ile hiç ödeme almadan banlanıp gidiyorlar bu diyardan..! Hiç Gerek Yok.!

  Aslında 1.Bölümde verecektik banka onay ayarlarını ancak , biraz adsense ve ödemeler konusunda bilgi sahibi olduktan sonra öğrenmenin daha doğru olacağını fark ettik. Oraya Girmiş olduğuınuz banka hesabına google bir miktar para yatıracak ve ne kadar yatırdığını sizden soracaktır.Bunun ile ilgili hesabınızla bütünleşen mail adresinize zaten mail gönderecektir.Bu uygulamanın sebebi , Banka hesabı kontrolünün sizde olup olmamasını öğrenmektir.
  Ödeme Alabilmek için Yuklarıdaki tüm maddeleri eksiksiz tamamlamış olmanız gerekmektedir..

  3.Bölüm – Adsense ÖnerileriAdsense sitesi kavramı ve birkaç öneri : Sadece Adsense’den para kazanmak için açılmış olan gerek spam gerek teşvikli sitelerdir.Kendileri her nekadar inanmak istemese de bu siteler hemen belli eder kendini.Bu tarz sitelerin google tarafından banlanma riski yüksek , bu risk bulunan hesapların banlanma ihtimali açıktır.Tabiki hepimiz para kazanmak için site açıyoruz , ancak bunu aleni ve çirkin biçimde sergilemek yerine emek harcayarak kazandığımız parayı kendimize helal ettirmeye çalışmamız gerekir.Biraz önce bahsettiğim meşhur “geçersiz tıklama” oluşturan siteler işte bunlardır.Bazıları emeksiz , bazıları spam dolu bu siteler nedeniyle reklam verenlerin paraları boşa gitmekte tabiki bu durumda huzursuz olmaktadırlar.

  Baştan beri yazıp duruyorum muhtemelen artık bazı okuyucular sormaya başlamıştır “ Ne zaman verecek ölümsüzlüğün sırrını bu düdük makarnası “ diye … İşte gün bu gündür … Çoğu kişinin bilmediği sırlardan birini açıklıyorum..Anlayana…

  Çok emek harcadınız , güzel bir sağlık sitesi açtınız ancak , banlanmaktan korkuyorsunuz … Sizi tüm korkularınızdan arındıracak bir iki tavsiye size …
  1- Biraz daha emek harcayın ve bir sağlık sitesi daha açın.

  2- İkinci açmış olduğunuz site üzerinden Adwords hesabı kurun ve ilk siteniz üzerindeki adsense reklamlarındaki “Bu sitede reklam ver” butonu üzerinden 2. sitenizin reklamını ard arda 2 defa 1. sitenizde göstertin.Çok pahalı tutmaz , ancak faydası büyük olacak bir işlemdir.Şimdi N’oldu ? Sizin 1. Siteniz Google ın gözünde meyve veren ağaç durumunda.Böyle durumlar için güzel bir söz vardır bilir misiniz ? “Yumurta veren tavuk kesilmez..” Gerçekten kesilmez… Dediğim Gibi ; Anlayana …

  İçerik seçiminde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

  Adsense ile gelir ettiğiniz sitede olabildiğince özgün içerik ve bilgi bulundurun , sizin kategorinizdeki sitelerin hepsinde olan bilgilerin getirisi düşük olacaktır.Yalnız Sadece sizde veya ilk kez sizde olan bilgilerin ( mutlaka birileri çalacaktır ) getirisi size çok daha fazla olacaktır.

  Gelelim konu seçimine ; aslında tık başına çok veren kelime aramanıza hiç gerek yok.Takip etmeniz gereken asıl konu ; “ çok aranan , az sonuç veren “ konular olmalıdır. Örneğin : Travel Kelimesi çok para veriyor. Ancak Senin açtığın travel sitesi google da kaçıncı sayfada kalacak? Bir süre bekleyeceksin yukarıya çıksın diye , çıkmayınca düşeceksin hataya , oraya buraya reklam vereceksin ve en geç bir haftada Mail listende acı bir mail ile karşılacaksın.Hiç gerek yok arkadaşlar buna..Biraz ağır mizaç ile anlattım ancak ben hala içinde adsense olan travel siteleri görüyorum pop-up la açılıyor..!
  4.Bölüm – Adsense Günlüğü

  Hepimizin yaptığı gibi sizde düzenli ya da düzensiz olarak Adsense Panelinizden gelirlerinizi kontrol ediyorsunuz.Mutlaka ara sıra ciddi farklılıklar göreceksiniz ; Şimdi size bu farklılıkların temel nedenlerini ve değişiklikleri size zarar vermeden nasıl püskürteceğinizi anlatacağım.
  Öncelikle tıklama artması veya azalması konusunu ele alalım.

  Panelinize girdiğinizde normalden fazla tıklama görüyorsanız ilk işiniz Sayfanın hitlerini kontrol etmek olmalıdır , eğer tekil hit normal düzeyde ancak çoğul hit’te belirgin bir artış var ise kitabımızın sonlarına doğru vereceğimiz linklerden ya da mail adreslerinden birine bildirim yapmanız gerekecektir.Yine bildirim metnini de en uygun ve güzel Türkçe ile sizlere sunacağız.Çünkü google , iletişim dahilinde kullanılan Türkçe ye önem vermenin yanında size vereceği önemi de bu Türkçe den belirler.
  “İçindekiler” Sayfasında mutlaka dikkatinizi çekmiştir. “Adsense Takip Mesafesi” Adsense takip mesafesi ; Panelinize baktığınız yerler , zaman ve bilgisayarı kapsar …
  Daha önceden adsense’den banlanmış bir hesabın kullandığı bilgisayardan devamlı hesabınızı takip ediyorsanız , muhtemelen bu hesabı da diğer hesap ile ilişkilendirecekler ve banlayacaklardır.Bunun önüne geçmenin en basit ve pratik yönü ise bilmediğiniz yerlerden ya da daha önce hesap banlatan bilgisayarlardan hesabınızı devamlı kontrol etmemektir.
  Kuşkular – Paranoyalar

  Tabiki hepimiz hesabımıza bir şey olur mu ? Kuşkusuna kapılıyoruz.Ancak bazılarımız ki bunlar daha önceden böyle bir e-kitap okumayanlar , bunu paranoya haline dönüştürerek biraz komedi biraz da trajediyi birbirine karıştırıp dram soruları sormaktalar…
  “ Kendi sitemdeki reklamlara tıkladım.Birşey olur mu ? “ – OLUR.! Para kazanırsın. Arkadaşlar kendi hesabınıza yanlışlıkla tıklamış olabilirsiniz.Ancak kimsenin yanlışlıkla günde 10-20 defa kendi reklamlarına tıklayacağını sanmıyorum. Meşhur bir söz vardır … 1 kereden bir şey olmaz .. Gerçekten olmaz.
  Bir başka konu ise … Hitim arttı , google index sayım arttı , birden fazla kazanmaya başladım.Galiba banlanacağım. Hayır banlanmayacaksın ( tabiki tilkilik yoksa işin içinde ) … Arkadaşlar bundan daha normal bir durum var mı …

  İşini doğru yapan kimseyi google cezalandırmaz…! Geri Kalanı kuşkulanmakta çok haklı…
 • 05-08-2007, 12:30:08
  #3
  Misafir
  5.Bölüm – Kazanç Arttırma Yöntemleri

  Aslında çoğu kişinin merakla beklediği bölüme geldik.Belirtmek isterim ki bu yazacaklarım 3 günde oluşmadı , çeşitli birikimler sonucunda bu cümleleri kuracağım.
  Öncelikle bu konuya doğru etiket ve sayfa başlığı seçmenizi önererek başlamak istiyorum.Tekrar tekrar aynı konuya değindiğimin farkındayım ancak konunun önemi bunu gerektiriyor… Doğru Etiket seçmeniz halinde reklamlar sayfa içeriğine göre çıkacaktır ve bu durum o sayfada olan ziyaretçinin reklamlara tıklama yüzdesini yükseltecektir.Herhangi bir hile yapmadığınız takdirde ise google kesinlike o hesabınızı banlamaz.!
  İkinci olarak ise Ziyaretçiyi tatmin edici sayfalar hazırlamak geliyor.Bunun Nedeni ise ziyaretçi girdiği sayfada aradığı bilginin ( ya da amaç neyse ) en azından bir kısmını bulduğu takdirde o sayfayı kapatmak yerine o sitede dolaşmayı tercih eder ki bu da tıklanma oranlarını arttıracaktır.
  En önemli konulardan biri ise doğru yerleşim yapmaktır.Doğru yerleşim kavramı reklamı ziyaretçinin gözüne sokmak değildir hiçbir zaman. Ziyaretçinin işini bitirip yeni arayışlara geçtiği bölümleri kollamalı ve oralara yerleşim yapmalısınız.Ayrıca yüksek oranlı reklamlar çıkartmanın bir yöntemi de az kutucuklu içerik reklamları koymaktır.Bu kutularda yüksek oranlı reklamlar öncelikli çıkacaktır.
  Sağlıklı bir hesap istiyorsak kesinlikle sayfamıza gelen ziyaretçiyi reklamlara tıklamaya teşvik etmemeliyiz.Aylardır tartışılan birkaç teşvik yöntemini sizlere sunmak isterim ki sunduğum bu yöntemler kesinlikle google tarafından yasaklanmıştır.
  1-Adsense reklamı yanına teşvik edici resim,video yada yazı koymak.
  2-Adsense reklamını kayar pozisyonda sayfa kenarında gezdirmek.
  3-Yanlışlıkla tıklanma oranları yüksek olan bölgelere adsense reklamı yerleştirmek.
  4-Adsense reklamını fosforlu tablolar ile çevrelemek yada herhangi bir yerine ok işareti çizmek … vs. vs. vs…

  Google arama sayfalarında sayfa içeriği konusunda üst sıralara çıkmak hitinizi arttıracağı gibi doğru orantılı olarak kazancınızı da arttıracaktır.
  Bu Konuda eğitici bilgi vermek için kendimi yeterli bulmadığım için fazla değinmiyorum.Kitabımızın ileriki sayılarında kendini ıspatlamış arkadaşlarımızdan bu konuyla ilgili makaleler yayınlayacağız.


  ACEMİLİKLER – YAPILMAMASI GEREKENLER

  Farkındayım alt başlık için biraz büyük ve iddialı oldu ancak bu başlık altında gerçekten önemli sövgülerim olacak.Kimseye küfür etmeyeceğim tabiiki ama biraz sert mizaçla ve alaycı yazacağım ki insanların aklında yer edinsin ve kendilerini komik duruma düşürmesinler.

  1- Msn’den şu reklama tıklayıver.!
  Tıklat Tıklat. Merak ediyorum. Adwords sisteminin sadece hit amaçlı mı kullanıldığını düşünüyorsunuz ? Tabiki değil.Kitlesel hit’i sayfaya çekmek için kullanılıyor.Siz her şeyi bildiğiniz için bunu da çok iyi biliyorsunuzdur.(kesin) Peki Soruyorum ozaman siz başkasına reklam tıklattığınızda ya da salakça ve hiç düşünmeden bulduğunuz bu hile yöntemleriyle hırsızlık yapmış olmuyor musunuz ?
  2- Aşağıdaki reklamlara tıkla 750.000.000 Kontor Kazan : )
  Kesinlikle çok güzel yöntem değil mi comodor beyne göre.. Arkadaşım böyle yaptığında %100 banlanma garantin var.Peki neden bu heyecan ? Haa birde sizler ( meclisten dışarı ) bu hileleri yapıp daha sonra “google Türkleri sevmiyor” , “Türkleri hemen banlıyor” , “ Türk reklamları hiç para vermiyor.” Gibi konuşursunuz. ( tekrar meclisten dışarı – Haklı olupta başkasının uğraşması sonucunda banlanan kişiler de var ) …

  Piriapos
 • 05-08-2007, 12:32:13
  #4
  Misafir
  Neden Banlanıyoruz ? Neden ? ( Tekrar Tek Başlıkta )

  Herkese Merhabalar.
  Bu konu altında ; Kendi hatalarımızın üstünü nasıl örttüğümüzü ve akılda kalacak şekilde birkaç Banlanma sebebinden bahsedeceğim.
  Daha önceden yapmış olduğum bir uygulamaya -adsense destek- talep gösteren tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve inşallah bir nebze bile olsa katkım olmuştur diyor ve konuya giriyorum.  1. Bölüm :
  Neden Banlanıyoruz ? Neden ?

  ● Çoğumuz ya Database ya da emeksiz içerik kullanıyoruz.
  ● Spam Sayfalarla Google 'dan hit elde edince kendimizi mutlu görüyor ve spamın dozunu arttırıyoruz.
  ● Hâlâ bazılarımız MSN'den "Şu linkteki reklama tıkla da yolumuzu bulalım." düşüncesinde. Ne yazıkki ...
  ● ***** , hack , w.arez vs.. kolay hit kaynağı sitelere Banner koyup Adsense Reklamlarına tıklattırmaya çalışıyor , daha sonra "Hiç hile yapmadım.! Google beni banladı diyoruz."
  ● Makale kelimesinin ingilizcesini dahi bilmeden ingilizce site açmaya çalışıyoruz.Bilin bakalım o makaleleri neremizden yazıyoruz ? Cevap : Zor değil , kopyala - yapıştır.!!! Altına kendi adını yazıp "i love me" yazanı bile gördüm.!
  ● Çoğumuz kural okumuyoruz.Hayatımızın her döneminde ve yerinde bu böyle.Malesef ki bilmeden kural hatası yapan çok arkadaşımız var.
  ● Hiç yenilikçi düşünemiyoruz ... Başkası yapsın , biz aynısını yapalım kazanmaya çalışalım.! ( olmuyor işte ) Sen 5 kuruş kazanıp , kazandım derken o 5000 kuruş kazanıp daha çok diyor.Kendinize haksızlık etmeyin , ne cevherler var...
  ● Google reklamlarına tıklamazsan rüyana spiderman girecek seni ağa dolayıp kız arkadaşına ...! yazmıyorum tamam ... anladınız ama... hala bunları yapanlar var...
  ● Tamamen adsense için site açıyoruz ... Amaçsız siteler ... Kendimizde oradan birşey anlamıyoruz ... (MFA)
  ● Ve en önemlisi çalışmıyoruz... Her zaman ; En kısa yolda , en hızlı gitmeye çalışıyoruz. O da olmuyor. Hayatını bu işe adayan insanlara ayıp oluyor onların parayla işin uzmanlarına yazdırdığı makaleleri çalmak ...


  Arkadaşlar her zaman söylediğim sözü burada tekrarlayacağım.
  " Karşınızda adını dünya devleri listesine yazdırmış , uçsuz bucaksız bir teknolojiye sahip olan ama* kafatasında bizimle aynı beyni taşıyan insanlar tarafından yönetilen bir Reklam Sistemi var." Onunla adaletli ve istikrarlı savaşmanın en önemli yolu onun gibi düşünmektir.

  Onun Gibi Nasıl Düşünürüz ? O Neler Düşünüyor ?

  Google Adsense ; İç politikası olan , kuralları sadece sayfasında yazılı olmayan , istatistiklere göre politika değiştirebilen bukelamun bir sistemdir.Ancak tek derdi vardır ki bunu o kodlar ve $ işaretleriyle dolu kafanıza kazımanızı öneririm. ( Kendi koca kafama kazımam bayağı bir uzun sürdü ) -- Google çift taraflı mutluluk sistemi ile çalışmaktadır. -- Çoğumuzun adını ve giriş sayfasını bile unuttuğumuz birde adwords kardeşimiz vardır.

  Google babamız ; (kiminin dayısı , amcası ... ) , Adwords kardeşimiz , biz ise Adsense'yiz...

  - Birazdan Söyleyeceklerimiz kendimizen kısa süreli nefret etmemize sebep olabilir. -

  Öyle bir çocuğuz ki ...

  ● Başkalarının malını alıp kardeşimize satıyoruz. - Babamız bize kızıyor,ona küsüyoruz.
  ● Kardeşimizi hep kandırıyoruz. - Babamız bize kızıyor,onu üzüyoruz.
  ● Kardeşimizin parasını çalıyoruz. - Babamız bize kızıyor,babamıza cephe alıyoruz.
  ● Kardeşimizi yaşının uygun olmadığı yerlere götürüyoruz.Oysaki babamız bizi tembihlemişti oralara gitmeyecek.Yasak.! demişti. - Babamız bize kızıyor , suçum yok diyoruz.
  ● Hiç birşey bilmememize rağmen başkasının bilgileriyle kardeşimize böbürleniyoruz.Çok bilmişlik yapıyoruz. - Babamız bize kızıyor , haklıyım diyoruz.
  ● Babamızın sözünü hiç dinlemiyoruz. - Bir uyarıyor , ikincide kızıyor , niye kızdın diyoruz.
  ● Başkaları kardeşine nasıl davranıyorsa aynısını yapmaya çalışıyoruz.Ama elimize yüzümüze bulaştırıyoruz.
  ● Kardeşimizi kendi çıkarlarımız için zorluyoruz , onu harcıyor , hiç düşünmüyoruz...
  ● Onun üzerinden geçinmeye çalışıyor , hiç emek harcamıyoruz.Aslında onu mutlu etmek fazla zor değil.
  ● Hep Kendimiz mutlu olalım istiyoruz... Benciliz...

  --> Şimdi bu yazdığım maddeleri üsttekilerle sırayla karşılaştırın.Birdaha Okuyun.. Daha Anlamlı Gelecek...

  Sorarım sizlere dostlarım ... Adwords Reklamverenlerin paralarını gasp etmek değil midir ? Bu ? ...

  Kocaman Çatılı bir eviniz olsa ... O çatı altında , başkasının parasına kısa yoldan gözünü dikmiş kişileri barındırır mısınız ?

  İşte Biz bu nedenle banlanıyoruz...!


  İleride zaman buldukça devam edeceğim ...
  Son Olarak ; Önemli vaktinizi bu yazıyı okumak için ayırdığınız için çok teşekkür eder , gerek kardeşinize , gerekse babanıza iyi davranmanızı birazda onların gözünden kendinize bakmanızı temenni ederim... ( Fazla yakından bakmayın biraz tehlikeliyiz. )

  - Piriapos
 • 05-08-2007, 12:35:39
  #5
  Misafir
  Birkaç Açık Tavsiye :
  - Adsense koyduğunuz site boş olmamalı.Sadece Hit çekmek İçin Yaptığınız Spam Siteye Kesinlikle Adsense Koymayın.
  - Google'dan Ameliyat Sayfanıza Giriş Yapan Hit'in Saç Ekimi Sayfasındaki Reklama Tıklama Oranını Minimuma indirgemeye Çalışın ( Hiçbir Zaman Sıfır Olmaz ) Bunuda Gelen Ziyaretçinin Aradığı bilgiye ulaşmasını sağlayarak yapın.
  - Adsenseye Yönelik Site Açmayın.Tabiki çoğumuz adsense'den para kazanma amaçlı site açıyor.Ancak Bunu Belli Etmeyin.Oldukça Özgün içerik koyarak ve adsense reklam sayısını azaltarak yapabilirsiniz bunu.
  - Size Az Kazandırdığını Düşündüğünüz Reklamları Engelleyin.Ancak Bunu Yaparken Profesyonalce yapın.Bugün Bu Reklam çıktı Az Kazandım Mantığıyla Yapmayın..!
  Reklam Kazancını Maksimuma Çıkarmak için Vereceğim Birkaç Yerleşim Önerisi:
  - Mümkünse Az Kutucuklu Reklam Seçeneği Kullanın.
  Örneğin : Çoğu Zaman En Çok Görünen Yere Tek Reklam kutucuğu Kullanırım.O Kutu içerisinde Yüksek Tıklama oranlı Site Çıkacaktır.( Diğerlerine Göre )
  - Reklam Yerini Sitenizin En Görülen Yerine Koymaya Dikkat Edin.Ancak Bunu Yaparken Tıklamaya Teşvik Edici Yazılarda-Grafiklerde Bulunmayın.
  - Reklam Rengi Çok Önemlidir.Özellikle İlgi Çekici Renkler Kullanmaya Çalışın.Reklam Arka Fonu Sitenizin Arka Fonuyla Aynı Renkte Olmak Zorunda Değildir.
  Türkçe Siteler için Hesabınızın Kapatılmasını Önleyecek Birkaç Tavsiye
  Malum şu Günlerde Video Sitelerin Çoğunda kullanılan Hesaplar Banlanıyor.Bende Şimdi Bir Video Sitesini Baz alarak Anlatacağım.
  - Olabildiğince Basit Açıklamalı ve Yanlış Tag'lı Videolardan Kaçının.Unutmayın ki Adsense Reklamları Bu Taglara ve İçeriğe Göre Çıkar.
  - Video Sitenizdeki ****** Kategorisine Adsense Reklamı Yerleştirmeyin.Bu kategoriler Çok Hit Alır Ve Dolayısıyla Tıklanma Oranı da Yüksek Olur.Siteniz Gözden Geçirilirken En Çok Tıklanan Sayfalara Bakılır.
  - Kesinlikle Video Sitesinde Tıklamaya Teşvik edici Davranışlarda Bulunmayın.Zaten Başkasının içeriğini Kullanarak ve Çok Hit Alarak 1-0 Malup Başladınız o Reklamı Koymakla.
  - Video Sitenizde Video ile Alakalı Reklam çıkartın ki Hem Tıklama Yükselsin hem'de Risk Almayın.Bunu da Tagları Düzgün Seçerek Yapabilirsiniz.

  Şimdilik Bu kadar Açıklama Yapabildim.Elimden Geldiğince Sorularınzı Yanıtlayabilirim.İnşallah Yazdıklarım Zerre Kadar'da olsa İşinize Yarar.

  Yapıcı ve Bilgilendirici Yorumlarınız için Şimdiden Teşekkür Ederim.
 • 05-08-2007, 12:36:55
  #6
  Misafir
  Yazacağım yeni yazıları ve arşivimde yatan yazmış olduklarımı da zamanla burada paylaşacağım. Bir Nebze bile katkımız olduysa ne mutlu.
 • 05-08-2007, 12:37:06
  #7
  Harika bir E-Kitap olmuş.
  Bilgiler gayet güzel... Söylenecek pek birşey kalmamış.
  Ellerine sağlık.
  Sabitlenmesi lazım bence konunun.
 • 05-08-2007, 12:42:40
  #8
  Misafir
  https://www.google.com/adsense/support/bin/request.py

  Bu Linkten ; Adsense Hakkındaki Tüm Sorunlarınıza ve Şikayetlerinize Yanıt alabilirsiniz
  Kullanın burayı
 • 05-08-2007, 13:08:21
  #9
  Bilgiler için Teşekkürler. Sanırım bu bilgiler google/adsense sayfası kaynaklı bilgiler.