• 11-03-2010, 12:02:03
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Not: Yazı bir çeviri Metnidir. Kimseye birşey dediğim yok

  Adsense ile para kazanmak gerçekten hepimizin en önemli amaçlarından birisidir. ADsense sisteminden zengin olma hevesi, bu konuda bir takım üçkağıtçıların türemesine neden oluyor. İnsanların daha fazla kazanabilme hırsını kullanan bu tür dolandırıcılar, bu yolla insanlardan hatrı sayılır miktarda para sızdırıyorlar. Adsense para kazanma vaadi ile insanlar nasıl çarpılır bu konuda ana yöntemleri sizlere anlatacağım. Aman paranızı böyle saçma sapan yöntemlerle sizleri zengin etmeyi vaadedenlere kaptırmayın:

  1. "Adsense sırları " E-book basanlar.

  İddia: Adsense ten Zengin edecek fikirlerim var

  Adsense üçkağıtçılarının en fazla kullandıkları yöntemlerden birisi, ortalığa bir yaygara vererek açığa çıkarılmdığı iddia edilen bir takım adsense sırlarını bilmeden köşeyi dönmenin imkansız olduğuna ilişkin iddialarıdır. Tabi burada amaç, aslında hepimizin bildiği değersiz bilgiyi bir e-book a sıkıştıtarak insanlardan büyük oranda para çarpmaktır.

  Adsense Gerçekliği:

  Adsensin aslında pek öyle gizli mizli bir sırrı yoktur. Adsense ten para kazanmanın en önemli püf noktası, organik yöntemlerle kaliteli ziyaretçi çekmektir. Adsense yerleşimi, içerik SEO su, diğer optimizasyon faktörlerini zaten hemen herkes biliyor. Ayrıca nadiren de olsa Adsense ten para kazandıran birtakım önemli bilgiler elbette mevcuttur. Ama bunu hiç kimse ( ben dahil) e-book ile vs satacak kadar enayi değilizdir. Bu tür incelikleri bilen kişiler zaten adsense ten büyük ve yüklü oranda paraları kazanıyorlardır. Ama dolandırıcıların amacı, bu işe yeni girmiş olan webmaster arkadaşların 30 ile 100 dolar arası bir miktarda parasını çarparak yolunu bulmalarıdır. Adsense e-book larında genelde inek gibi geviş getirilir durulur. Ortada somut hiç birşey anlatılmaz. Çünkü zaten yazan kişi de pek birşey bilmiyordur.


  2. "Çok kazandıran anahtar kelime listeleri".

  İddia: Tek tık ile sizlere bilmem ne kadar kazandırabilirim

  Adsense ten kazandırma vaadiyle insanlardan para sızdırmada diğer bir yöntem ise tek tıkla 3-5 dolar veren kelimeleri satma girişimidir. Bu da hayal mahsülü bir olaydır. Adsense yayıncılarının büyük çoğunluğu öyle paryı havaya saçacak kadar aptal adamlar değiller. Zaten adsense te yüksek kazandıran kelimeler için harcanan yüksek bütçeleri de google ana sayfasında yayınlanan sponsor reklamlarda çıkmak için harcarlar. Onun haricinde sanki belirli kelimelerde büyük paraları kazanma fikirleri varmış ta bunları insanlarla paylaşacaklarmıç vs bunlara inanmayın. Öyle bir kaynak keşfeden adam neden ekmeğini paylaşsın ki. Özellikle tamahkar webmaster arkadaşların para vererek aldığı bu tür saçma listeleri zaten hiç bir ücret gerekmeksizin bazı google araçları ile elde edebiliyoruz. keyword sandbox tool a girerseniz hangi kelimenin ne verdiğini pekala görebilirsiniz.


  3. "Otomatize edilmiş adsense yazılımları.

  Son zamanlarda ingilizce internette yaygın olan ve kısa sürede ülkemizde de türeyeceğinden emin olduğum daha sofistike bir üçkağıt yöntemi. Genelde blackhat çilerin kullandığı bu yöntemde, yok efendim kopya içerikten özgün içerik çıkarma (article spinning gibi yöntemlerle) veya sağdan soldan içerik çalan yazılımlarla güya binlerce dolar kazandıran siteler oluşturma gibi örnekleri var. Bu tür yazılımlara 500 dolara kadar para istiyorlar. youtube de bir takım videoları da mevcut. Bu tür yazılımlar belki sizlere içerik oluşturmada yardımcı olabilirler ama asla tek başına bir makale yazamazlar. O nedenle hayallere kapılıp elinizdeki sınırlı ve binbir zahmetle elde ettiğiniz parayı da bu tür düzenbazlara kaptırmayın. Ayrıca bu tür yazılımları kullanmanın adsense ten banlanma riskini taşıdığını söylememe ile gerek yok.

  Kısacası adsense ten gelir elde etme hırsı bizlerde oldukça bu hırstan rant çıkarmak isteyen bir takım uyanıklar her zaman çıkacaktır. Sizlerin dikkat etmesi gereken şey, hayal ile gerçeklik arasındaki çizgiyi ve sınırı bilip, neyin mümkün neyin ise imkansız olduğunu kararlaştırmanızdır. Karar veremediğiniz noktada bana sorun. ben size ne ile karşı karşıya olduğunuzu söylerim.

  Kaynak: adsense para kazanma yazıdan faydalanırken lütfen www.blogumsu.com kaynağını linkli biçimde gösteriniz.
 • 11-03-2010, 12:10:47
  #2
  çok sağol paylaşım için gerçekten faydalı bi mekale
  şayet adsenseden para kazanmayı bilselerdi zaten kendileri kazanırdı
  başkalarına kazdırmak için para istemezlerdi bence
 • 11-03-2010, 12:13:35
  #3
  Katılmıyorum. Tek tıka 3-5 dolar almak imkansızdır gibi göstermişsin. Tek tıka 18 dolar alanda var 40 dolar alanda. Bu oranları 1-2 kere ancak alabilirsiniz ama bu parayı aldığınız siteden sürekli tık başı 2-3 dolar almak imkansız değildir.

  Diğer bir konuda fikir satılan kitaplar. Bunların %90ı zaten bilinen şeylerdir ancak %10u bilinmeyen ve gerçekten para kazanılan şeylerdir. Tabi kitabı alıp bi kenara koymakla para kazanamazsınız. O işlemleri sabırla uygulamak gerekli. Yani adam 10 site aç güncel tut para kazan derken sen 1 site açıp içine 2 yazı atıp sonra para gelsin diye beklersen tabikide kazanamazsın.
 • 11-03-2010, 12:40:32
  #4
  Üyeliği durduruldu
  Çok saçma geliyor tek tıka 18-40 $ almak
 • 11-03-2010, 12:41:54
  #5
  Üyeliği durduruldu
  biz o tıka o parayı alasıya kadar bize de başkaları tıklıyor bence Tıklama var TIKLAMA var yani. Ayrıca bu makale çeviri dedim hocam yazan adamın fikirleri böyleymiş. Herkesin bakış açısı farklı olabilir.Herkese sevgimiz saygımız var.
 • 11-03-2010, 12:44:36
  #6
  4- Türkçe siteden çok kazanılır palavrası.
 • 11-03-2010, 12:49:33
  #7
  ya bırakın ingilizce site dediniz, sağlık sitesi dediniz ekonomi dediniz yok 0.20 $ ortalamadan ötesi yok %100 özgün yazılarla üstelik olan boşa uğraşlara oldu
 • 11-03-2010, 12:52:50
  #8
  Para ingilizce iste ile kazanılır, sadece uğraşmak araştırmak gerekir kimse size 1-2 ayda $$$lar kazanmayı vadetmiyorki. Ama tavsiyem oki İngilizce siteler ile uğraşın farkı görün. Evet, hit çekmek zor ama bugün yatırım yapıp vakit ayırdığınız siteler hala açık kaldığı taktirde seneye size gelir yada gelirler olarak dönecek.
 • 11-03-2010, 12:53:23
  #9
  Üyeliği durduruldu
  1,50 $ yi gördüm ben ama yukarda arkadaş diyorki tek tıka 18 ile 40 $ arası alanlar var çok saçma geldi bana