• 18-12-2009, 00:10:30
  #1
  Sayın Kullanıcımız,

  Sayfalarında bağlantı birimi kullanan yayıncılarımızdan biri olarak size, hesabınızı etkileyen bir raporlama sorununun kısa süre önce çözüldüğünü bilmenizi isteriz.

  Bağlantı birimlerinden elde edilen kazançların, yayıncı hesaplarında gösterilme şekliyle ilgili bir sorun olduğunu saptamıştık. Bu durum, reklam birimi kazançlarınızın bir kısmının yanlışlıkla bağlantı birimleriyle ilişkilendirilmesine yol açmıştır. Ancak, bu yalnızca bir rapor görüntüleme sorunu olup, kazançlarınızın ve ödemelerinizin toplamı bundan etkilenmemiştir. Soruna getirdiğimiz çözümün bir sonucu olarak, şimdi, önceki ayların raporlarına baktığınız zaman küçük farklılıklar dikkatinizi çekebilir. Daha açık bir ifadeyle, bağlantı birimleri ve reklam birimleri için ayrı raporlar oluşturduğunuz zaman, belirli bir günde bağlantı birimlerinden elde edilen kazançların düştüğünü, buna karşın, aynı günde reklam birimi kazançlarının aynı miktarda arttığını görebilirsiniz.

  Tekrar belirtmek isteriz ki, biriken kazanç ve ödemeleriniz bundan etkilenmemiştir, dolayısıyla, tüm geçerli tıklamaların ve gösterimlerin hesabınıza alacak olarak kaydedildiğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca, bu sorun reklam performansınızı hiçbir şekilde etkilememiştir.

  Raporlarınız artık bağlantı birimlerinden ve reklam birimlerinden elde ettiğiniz kazançları doğru bir şekilde yansıtacaktır. Sebep olduğumuz rahatsızlık ve karışıklık için özür dileriz.

  Saygılarımızla,

  Google AdSense Ekibi

  E-posta tercihleri: Bu zorunlu e-posta hizmet duyurusu, AdSense ürününüz veya hesabınızdaki önemli değişiklikler konusunda sizi bilgilendirmek amacıyla gönderilmiştir.

  Google Inc.
  1600 Amphitheatre Parkway
  Mountain View, CA 94043
 • 18-12-2009, 00:39:18
  #2
  Evet bu e-postayı bende dün aldım. Bağlantı birimi reklamlarından kullanıyorum. Sanırım tüm adsense kullanıcılarına gönderilmiş.
 • 18-12-2009, 01:10:44
  #3
  Evet bende bu mesajı az önce mailimde gördüm. 1-2 Hafta önce hesabımı kontrol ederken, "Bağlantı Birimi" Reklamların bulunduğu kanallarımda tıklama oranı 2-3 katına aniden fırlamıştı. Geçersiz tıklama olduğunu düşünüp google'a durumla ilgili bilgi vermiştim. Sadece bana özel birşey değilmiş. Bu açıklama iyi oldu.

  Ortada geçersiz tıklama yok, sadece belirli bir süre "Reklam birimi" reklamlarına gelen tıklamalar "Bağlantı birimi" reklamlarının raporlarında gözükmüş okadar.