• 27-10-2008, 14:34:43
  #1
  Size kendi tecrübelerimden ve adsense değil fakat google dan para kazanmak hakkında bir kaç bilgi vermek istiyorum...7
  Öncelikle 3 ay öncesine kadar birçok sinema,sağlık,cilt bakımı,klip,müzik,oyun,dizi vs. herkezin içinde olduğu adsense gelirli sitelerim vardı.
  Bir gün 1k hiti olan cilt bakım sitesine bir arkadaşım için banner koydum.
  Arkadaşımın cilt bakım merkezi vardı.
  Oturduk ay sonunda 30k gösterim yapan o reklamı analiz ettik.
  Ve birşeyi anladıkki adam o ay müşterileri %5 civarında artmıştı.
  Bu %5 reklamdan geliyordu.Bunu şirketteki anket vs. yollarla tesbit ettik.
  Ben o ay o siteden 80 dolar kazanmıştım.Fakat arkadaşım ordan giden min 1 müşteri deseniz o müşteriden 200 dolar civarı kar etmişti.
  Ogünden sonra anladımki bu sektördeki bilgimi adsense veya diğer reklam şirketlerinde değil , birebir nakit para akışının olduğu sektörlerde kullanmak çok daha zekiceydi ve gelirlerimin artması içten bile değildi.
  Derken ortağımla amcamın sektörüne daldık.Peki neydi bu sektör ;
  Amcam imes sanayide regülatör satıyordu, kimileri one dicek bende inanın bilmiyorum ama adsense gelirleri tık başına 0.30 civarı olan bir sektör.
  Öncelikle amcama yanaştık ve ortaklık teklif ettik dedik bizim sitemizden gelen müşteriden yaptığın karın %50 si bizimdir.Tabiki oda her ticaret yapan adam gibi bu işe karşı çıktı ve sizlerde bugüne kadar şait olmuşsunuzdurki , Bu işi madem onlar yapıyo ben yapıyım %50si cebimde kalsın politikasını izledi ve beceremedi.
  Ardından regülatör sektörüne giriş yaptık ve büyük oranda arama motorlarının ilk 3 sayfasını neredeyse 2 ay içerisinde ele geçirdik.50 ye yakın destekçi regülatör sitesiyle 3 ana site kurduk ve adsense den ayda yalnızca 50 destekçi siteden 500 dolar civarı para kazandık..
  Gelelim asıl anlatmak istediğime , son bi hafta içerisinde sitelere telefon numarası koyduk ve asıl müşterinin aradığı şeye direkman yönelmesini sağladık.
  Gelen müşteri belki 1 dolar bize veriyordu reklama tıklayarak fakat gittiği şirket bu işi kaparsa o işten 2000 3000 dolar civarı kar ediyordu.
  Malümünüz regülatör fiyatları 15 20 bin dolar euro larda oynuyor.Belki bileniniz vardır.
  Telefonu koyduktan sonra amcamı toplam 1 hafta içerisinde 5 adet iş götürdüm
  ancak 1 tanesiyle anlaşılmış dediğine göre ? Tabiki bu olabilir , ama tabiki beni aldatmışta olabilir , ne farkeder o verdiğim işten bana kalan kar 1500 euro ydu buda bugun 3000 ytl yapıyorki , adsenseden bunu bir haftada değil 6 aydan yüksek bir sürede kazanıyordum...
  Benim size tavsiyem , bilgilerinizi tecrübelerinizi reklam şirketlerinden para kazanmaya harcamaktan ziyade iş sektörlerinden birkaçını seçerek harcamanızdır.
  Benim tanıdığım yok beni kandırırlar diye düşünebilirsiniz gayet normaldir fakat emin olunki dizi izle kelimesinde 1. olupta 100 k hit alıp ne biliyim aylık max 5k dolar kazanabilicekken. Şu sektörlerde anahtar kelimeleri yakalarsanız emin olun geliriniz sizi mutlu eder =)
  Örnek olarak . davetiye , modifiye , makine , sanayi gibi sektörlerde müşteriye reklamdan ziyade direkman aradığını verirseniz kar payınız çok daha fazla olucaktır.
  Yazıyı okuyanlara teşekkür ederim. Bu bilgileri ben kazandım herkez kazansın diye veriyorum...Hiçbir artniyet veya karım yoktur.Paranın gelmesinin sevinciyle sizlerle paylaşmak ve bi nebzede olsa size yardımcı olmak istedim...


  ///Ek olarak 28.08.08  Konuyu açıp sektör örnekleri vermeden olmazdı tabi bende kendi kullandığım sektörler dışında birkaç sektörden bahsetmek istiyorum ;
  - Büro malzemeleri
  Büro malzemeleri konusunda bir site açarak büro malzemeleri satan bir şirketle veya ufak bir şirketi kalkındırmakla başlıyabilirsiniz işe ;
  Birkaç anahtar kelime : termometre,evrak rafı,aspiratör,deri koltuk,tahta masa,fotokopi makinası
  Denizcilik Sektörü
  Denizcilik sektöründe yabancı turkeyyatching dışında fazla bir karmaşa yok sanırım,denizcilik malzemeleri satan bir mağzayla anlaşılabilir;örneğin karaköydeki dükkanlarla iletişime geçebilirsiniz.
  Birkaç anahtar kelime : deniz motoru,şişme bot,balık ağı,olta,balık tutma,manometre,gemi onarım
  Kimya Sektörü
  Günümüzde insanlar kendileri üretmeye başladıklarından kimya malzemelerine ulaşmaları gerekiyor ve bunu pek bilen olmadığından interneti kullanıyorlar.Bu sektördede büyük bir açık var tabiki internette...
  Birkaç anahtar kelime : deterjan,polistiren köpük,kostik soda,boya,ilaç sanayi
  İnşaat Sektörü | Benimde internetten reala çevirdiğim bir sektördür.
  Tüylüoğlu yapı malzemeleri İçerenköy şubesine düzenli müşteri yollamaktayım.
  Birkaç anahtar kelime : inşaat malzemeleri,pimapen,ahşap pencere,fayans,ytong,tuğla,çimento,seramik
  Kırtasiye Sektörü
  Artık kırtasiyecilerin bile sitesi olduğunu farkettim hele bu işi sadece internetten götüren sanal kırtasiyeler bile var.Malum artık işinin başından kalkamaz oldu.Buda internetten siparişi %100 oranında arttırdı.Kırtasiye veya kırtasiye sitesiyle anlaşılabilir.
  Birkaç anahtar kelime : ajanda,zımba,yazı tahtası,klasör,a4 kağıt,zımba,mantar pano
  Elektrik Sektörü
  Sektör için genelde pahalı ve büyük mallar göz önünde internette ama ben ufaklarada müşteri olduğuna inanıyorum.
  Birkaç anahtar kelime : aydınlatma ürünleri,kontrol cihazları,elektrikli ısıtıcılar,elektrik motorları,jenerator,uydu sistemleri,kesintisiz güç kaynakları
  Uzun süredir araştırma içerisindeyim ve bulabildiklerim bunlar , inşaat dışında hiç biriyle bi bağlantım yok şuanda.Sitelerini açan arkadaşlar eğer müşterilerine mal tedarik etmekte ve güvenilir pazar bulmakta zorlanırlarsa her dakika yardıma ve ortaklığa açığım =)


  Ek olarak Gelir Örneği Ve Yapılan Hata
  Bazı arkadaşların konuyu baltalamak için veya gerçekten inanamadıkları için yaptıkları kazanç tahminlerine ufak bir örnekle ibret-i alem yapmak istiyorum, bunu yapmıycaktım aslında.Adını vermek istemediğim bir nakliyat firması , yakın tanıdığımın firması için çorlu - istanbul ve istanbul - çorlu aylık toplam 100 gidiş gelişli yani , toplam 200 gidiş şeklinde iş götürdüm ve iş anlaşıldı.Firma bu işten bir sefer başına kar marjı olarak 40 ytl koyuyormuş, gidiş gelişi sağladığı için müşteri bu marjı 30 ytl ye çekilmiş ve gidiş geliş 50 ytl gibi bir rakama çekilmiş.Bu rakama bütün giderler dahil tabiki.gidiş geliş net kar bir kereden 50 ytl nakliyat firması kazanıyor arkadaşlar,bu ne demek 50*100: 5000ytl kar koymuş oldu şirketine bu arkadaş aylık.Anlaşmayı 10 yıllık olarak tazminatlı ve yıllık zamlı olarak yapmışlar ve firma ilk ayki kazancını bana verdi =) 5000 ytl arkadaşlar Allah bereket versin..

  Peki ne oldu ?

  adım 1 - mallarını taşıtmak isteyen adam internetten nakliyat şirketi aradı
  adım 2 - gerçek bir naklıyat fırması karşısına cıktı
  adım 3 - adamla anlaşıldı

  Peki genelde ne yapılıyor ?

  Adım 1 - Şirketler kuponlarla adwordse reklam verıyor
  Adım 2 - webmaster lar urasıyor ve o reklamlara zorla tıklatıyor
  Adım 3 - Size reklama tıklayarak max 1-5 dolar kazandıran adam gidiyor o şirkete 5 10 15 1000 5000 belki 100 bin ytl kazandırıyor.
  Reklamı veren adam parayı kazanıyor siz ise ayakçı oluyorsunuz olay bu kdr basit

  // Sistemi kullanan bir webmaster

  tanımadığım bir webmaster arkadaşın yapmış olduğu sistem buyrun aynen benim dediğim gibi ve anahtar kelimelerinde hep üstte eminimki kazanıyordur.Kazandıgıda sattıgı alanlardan belli zaten ... sacbakimurunleri . net
  gerek footerdakı sektörlerden ve sağda solda o sektöre aıt fırmalara sattıgı alanlar dıkkat cekıcı  ////

  Araştırmalar devam ediyor ve fikrin ne kadar kazandırdığı yavaş yavaş ortaya cıkıyor =)

  örn 1 : www.nakliyecilersitesi.net
  Evden eve nakliyat furyası değilde diğer çeşit nakliyeleri kapamış
  sitedeki reklam fiyatları dudak uçuklatıcı ve arkadaş nakliyeci bile değil...
  reklam fiyatlarına bakılırsa o siteden 1000 ytl kazanıyor aylık

  örn 2 : www.emlakcilarsitesi.com / sanırım aynı kişiye ait
  reklamlar aynı şekilde dolu ve buda 1000 ytl civarı kazanıyor sanırım =)
 • 27-10-2008, 14:46:26
  #2
  Güzel paylaşımınız için çok teşekkür ederiz. Gerçek ticaretin nasıl bir şey olduğunu genç kardeşlerimizin öğrenmesi için çok güzel bir örnek. Başarılarınızın devamını dilerim. +rep
 • 27-10-2008, 14:51:19
  #3
  Açıklayıcı ve gerçek bilgi içeren bu yazı için teşekkürler.
 • 27-10-2008, 15:32:39
  #6
  bişi demiyeceğim çünkü, konuyu açan arkadaşımızın dediği gibi bende aynı sistemle çalışıyorum bilgilendirme için ayrıça teşekkürler, adsenle ile bi yere varılmaz iş sahibi olmak gerekir her nekadarda bir şirketiniz olmasada olan şirketleri değerlendirin tanıyın tanışın anlaşın kazanın, mantığı tekrardan yazıp dökdürğün için teşekkürler, +rep
 • 27-10-2008, 15:45:45
  #9
  çok proje geliyorda aklıma vakit yetmiyor
  Çalışan adam kazanır, bazılarımız yattığım yerden para gelsin politikasını takip ediyor.
  Paylaşım için teşekkürler.