Adsense hesap yönetiminde dikkat edilecekler nelerdir? (Birden fazla adsense yönetimi) - R10.net
 • 28-06-2020, 12:36:41
  #1
  Merhaba,

  Birden fazla adsense hesabının açılması ve yönetilmesi hakkında bazı sorularım var.
  Bir adsensem var ve yeni bir sitem için ikinci adsense başvurusu yapacağım. Sonra üç, dört beş vs adsense açacağım.

  Elimde adsense politikalarına ve istediklerini yapan web site oluşturma araçlarım mevcut. Yani Web sitesinin onaylanabilir siteler olduğunu düşünün.
  Öncelikle var olan adsense hesabımın patlamaması ve yeni açacağım adsensenin de patlamaması için dikkat etmem gerekenler nelerdir.

  Türkiye yerine yurtdışı para birimli mi açmak gerekir ? Mesela proxy veya VPS'ler alıp, o ülkenin para biriminde mi açılmalı.
  Gmail oluşturduk (telefon onaylı), başvurduk. Bu işlemleri yaparken sürekli tabi lokal makinemden yapmadık diyelim, vps'ler üzerinden ilerledim.
  Site onaylandıktan sonra ne olacak ? Pin gelmesini bekleyeceğiz. Pin için de yurt dışı adres hizmeti sunan firmalardan bu hizmeti aldık diyelim.
  Iban kısmını nasıl ayarlıyoruz ? Her adımı yurtdışından hallettikten sonra, gidip de Garanti bankası USD hesabına para çekmek olayı patlatmaz mı ?
  Payonner, transferwise vs mi yapacağız ? Türk hesap açsak kimlik onayı istiyor diye okumuştum. Yabancılara henüz gelmedi diye yabancı bir dil ve ülkeden açtıracağız mecburen.

  Sonra hesabı satmak istersem, dikkat edilecekler neler ? Ya sattıktan sonra 2-3 gün içersinde adam dikkat etmeyip hesabı banlatırsa (login olurken Türkiyeden girmesi problem çıkarır mı gibi?)
  Ya da finansal bilgilerde adını ve ibanını güncellerken bir sıkıntı çıkıyor mu ?

  Yani asıl yapmak istediğim ; Teknik anlamda adsense'den geçecek uygun siteler yapmak. Ama adsense başvurma ve sonrası ile ilgili süreçte hesabın patlamaması için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?
  Pintwo - Masaüstü Pinterest Pin atma programı
 • 28-06-2020, 12:52:12
  #2
  Çok fazla ayrıntıya girmişsiniz. Yıllardır adsense hesabım var. İnanın bunların hiçbirini düşünmedim. Siteyi açarsınız sonra başvurunuzu yaparsınız olur bitir. Siz daha hesap almadan satarsam ne olacak onu düşünüyorsunuz.
  Her fikir değerlidir.
 • 28-06-2020, 12:57:15
  #3
  ebilge adlı üyeden alıntı
  Çok fazla ayrıntıya girmişsiniz. Yıllardır adsense hesabım var. İnanın bunların hiçbirini düşünmedim. Siteyi açarsınız sonra başvurunuzu yaparsınız olur bitir. Siz daha hesap almadan satarsam ne olacak onu düşünüyorsunuz.
  Tüm süreci düşünmeden adım atmak doğru gelmiyor. Sonuçta emek ve zaman harcayacağım. Süreçteki yapacağım bir hata, tüm emeklerimi ve harcadığım zamanı çöpe atıp, yapacağım çalışmalar ile ilgili süreci en başa döndürür. Bu da yıldırır insanı.
  O yüzden hesabın açılmasından, hesabın sağlıklı bir şekilde teslim edilmesine kadar tüm detayları düşünerek daha doğru olur düşüncesinde olduğum için bu konuyu açtım. Ki daha soracaklarım da olacak. Ama konuya öncelikle eleştiri değil de teknik anlamda fikir ve cevap üreten arkadaşlar çıkar ise, karşılıklı soru cevap şeklinde bir yol haritası çıkarabilirim.
  Pintwo - Masaüstü Pinterest Pin atma programı