Finans Sitesi Bazı Sayfalarda Reklam Görünmüyor - Sayfa 3 - R10.net
 • 31-07-2018, 22:48:30
  #19
  GirisimciOfisi adlı üyeden alıntı
  Reklam görünmeme sorunu bende de vardı. Otomatik Reklamlar bölümünde tüm reklamları kapatıp kodu siteme ekledim sorun çözüldü.
  otomatik reklamlar bende kapalı. fakat otomatik reklamlar zaten görsel banner reklam değil mi? sorunlu sayflarımda banner reklam görünüyor onda sıkıntı yok sadece bağlantı reklamı hiç çıkmıyor.

  hatta denemek için sayfa içine direk reklam kodunu ekledim yine reklam çıkmadı. başka bir deneyimdede sayfa url sini değişmiştim yine olmadı  parabol adlı üyeden alıntı
  Negatif Anahtar Kelime Etkisi:

  Genellikle yazının hitini arama sonuçlarında olumlu etkileyen bazı kelime grupları, reklamverenler tarafından "istenmeyen" kelimeler olabilir. Bu yüzden bazen, çok hit alan bir yazı, AdWords (Google Ads) kullanıcısı açısından, reklamının çıkmasını istemediği yazı olabilir.

  "Kredi" konusu üzerinden bir örnek verecek olursak, "kolay kredi çekme tüyoları", kelime öbeğini içeren bir yazı, reklamverenin gözünde, yararlı bir yazı değildir, hit çekmek amacıyla yazılmış, reklamverenin parasını boşa harcatan bir yazıdır. Kullanılan kelime de zaten yarı-argo bir kelime olduğu için, o sayfanın kalitesi hakkında reklamverene olumsuz şeyler düşündürür.

  Bu örnekte reklamveren, "tüyo, tüyolar" kelimelerini, AdWords'deki reklam ayarlarında "negatif anahtar kelime" olarak seçebilir. Böylece bu kelimelerin geçtiği yazıların (hiti yüksek olsa da), bulunduğu sayfada o reklamverenin reklamları çıkmaz.

  Gerçi, buradaki konumuzda şikayet edilen şey, bazı sayfalarda "hiç" reklam çıkmaması şeklinde olduğu için, sorun başka bir yerde olabilir. Çünkü, "negatif kelime etkisi" bazı firmaların reklamını engellese de, tüm reklamları engelleyemez, en azından ilgi alanına dayalı başka reklamlar çıkması gerekirdi. Yine de, "Negatif Anahtar Kelime Etkisi" gündeme gelip, sorulduğu için, katkıda bulunmak istedim.

  Umarım soruna bir çözüm bulunur.  .
  evet adwords de öyle bir olasılık var ama tüm yayıncıların bir olup o sayfadaki ilgili kelimeleri negatif olarak eklemeleri neredeyse ütopya gibi duruyo. mutlaka başka bir sorun var sadece henüz biz göremiyoruz. belki başkası deneyimlemiştir diye yazmıştım ama sanırım aramızda fazla bahtsız da yok )
 • 19-08-2018, 11:36:02
  #20
  sorunu google adsenseye bildirdim, fakat 2 hafta oldu çözüm yok cevapta yok