• 20-04-2018, 01:15:05
  #1
  Merhabalar, örneğin siteme 100 organik tekil ziyaretçi alıyorsam 80'i cinsel yaşam kategorisinden geliyor. Absürd şeyler değil paylaştıklarım, insanların bilgilenmesi adına fazla abartıya kaçmadan yazılar paylaşıyorum. Fakat gel gelelim ki Adsense reklamları gözükmüyor o kategori de. Bazı arkadaşlar o kategori ile reklam verilmediği için çıkmadığını söylüyor ama herkes "bu ne kadar terbiyesiz reklam" diye paylaşıyordu birkaç reklam, onlar dahi çıkmadı.

  İncelediğim sitelerin hepsinde cinsellik kategorisinde reklam gözükmüyor. Ben +18 içeriklere izin dahi verdim ama yine de gözükmüyor. Gözükmesi için nasıl bir yol izlemeliyim?
 • 20-04-2018, 03:11:41
  #2
  Siteniz cinsellik filtresine girmiş olabilir diye düşünüyorum. Yani cinsel içeriklerinize henüz güvenmiyor ve birazda xxx gibi algılıyor olabilir. Google'nin cinsellik felsefesi biraz acayip. Benim anladığım kadarıyla geçmişinde cinsellikle ilgili aramalar bulunan ziyaretçilere kendisi o anda cinsellikle ilgili bir sitede değilken cinsellikle ilgili reklamlar gösterebiliyor yada otoriterliği yüksek bir sitenin cinsel kategorisinde gösterebiliyor. Ancak cinsellikle ilgili sitelerde reklam göstermeyi bırak kullanımına dahi izin vermeyebiliyor. Dedimya tuhaf biraz bu konu. Şu "Kocamın ki" reklamlarındaki keywordler bir sitede geçse site filtreye girer ancak google reklamlarında H1 içinde geçebiliyor.

  Sorununuza gelince. Belki site otoritesini yükseltmeye yönelik çalışmalar işe yarayabilir.
 • 20-04-2018, 03:30:56
  #3
  aynı durum ölüm ile ilgili konularda da var, başlıkta ölüm - ölünce gibi kelimeler geçiyorsa adsense reklamlarının yarısından fazlası görünmez