• 24-12-2017, 18:24:11
  #1
  Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır tbm de önemli düşüş yaşadım.
  Adsense düzenli olarak takip ediyorum saatlik ve günlük çünkü geçimimi adsenseden yapıyorum işim bu diyebilirim kısacası. zaman zaman bu gibi şeyler zaten oluyordu normaldi ama son zamanlarda hatsafhaya ulaştı. konu hakkında uzman ve bilgili arkadaşlarımdan ricam şu. bu geçersiz tıklamaların nedenini veya sebebini bulabileceğimiz bir araç var mı ? çünkü geçersiz tıklamalardaki artış TBM ti de aşırı düşüyor. Takip ettiğim kadarı ile örneğin bakıyorum kazancım saat 17 gibi ( saatin bir önemi yok) kazancım 100 tl diyelim. 5 dakika sonra 90 lara düşüyor ve bu düzenli olarak devam ediyor. tıklama sayılarına bakarak düşünürsek sanki google tıklama başına 3 tl vermiş ama sonra bunu 1 e geri düşürmüş olayı yaşanıyor. sürekli olarak yaşandığı içingünden güne tbm im düşüyor..
  Bu geçersiz tıklamaları veya düşüne neden olan sebepleri görebileceğimiz bir araç varmı ? yani anormal bir durum var sonuçta ve ben bunu bilmem lazım.

  Cevapler için şimdiden teşekkürler.
 • 24-12-2017, 21:05:55
  #2
  Gorebilecegin bir program yok.Lakin tahmin yurutulebilir ki,sizde biliyorsunuzdur gecersiz tiklamalarin sebeplerini.
 • 24-12-2017, 21:56:23
  #3
  Geçersiz reklamlar tum reklam bırımlerındemı oluyor yoksa sadece bır reklam bırımındemı
 • 25-12-2017, 00:32:58
  #4
  tümünde oluyor.
  aslında mantıken hata şu ama öyle olmaması lazım. mesela ingilizce siteler için adworse hit çekmek için reklam veriyorsunuz diyelim.

  abd den bağlanan biri normalde 2 tl den aşşağı bırakmaz tbm. ama bu oran yükselince diyelim 100 tıklama aldınız bukezde tbm düşüyor. yani ben şuan hit çekiyorum ama adwords giderim ne olduysa gelirimda eşitleniyor bir anlamı kalmıyor.
  bu nedenle reklamı bu geceden itibaren bitireceğim. çok denemeler yaptım ama 3 güne kalmaz hepsi düştü. google bir şekilde mutlaka kesiyor.  sektör ne gibi konulara girmeyin bunlarda boş. herşey hiti tamamen organik çekmenizle ve tıklama oranınızla alakalı buda çok saçma olur sonuçta ben siteme hit çekiyorum bir şekilde. ama bukezde to yükseldiği için tbm ti düşürüyor falan filan.
  bakıyorum abd olsun diğer ülkere olsn .. tbm tr dekine eş değere geliyor neredeyse.  burdan şunu anlıyorum..

  suçumuz tr adsense hesabınızın olması.