Adsense hesabımı başka sitemde kullanmak için ne yapmalıyım? - Sayfa 2 - R10.net
 • 30-08-2017, 20:14:23
  #11
  Arkadaşlar konuyu tekrardan hortlatıyorum kusura bakmayın.

  Yorumlarda "kod'u ekleyin başka bir şey yapmanıza gerek yoktur" denilmiş.

  Yalnız google yardım sayfalarında şöyle bir açıklama gördüm.
  "Bir siteyi doğrulanmış siteler listesine eklemeyip reklam kodunuzu siteye yerleştirmeniz durumunda reklamlar, sitede gösterilmeye devam eder. Bununla birlikte, bu reklamlardan kazanç elde etmezsiniz. Dolayısıyla, geçerli geliri kaybetmemek için lütfen bu özelliği etkinleştirirken dikkatli olun."

  Kaynak

  Ben şu şekilde yaptım. Doğru adımlarımı izliyorum emin olamadığım için sizlere de danışmak istiyorum.
  • Google Adsense panel'ime girdikten sonra "Ayarlar - > Sitelerim" kısmından, ikinci sitemi ekliyorum.
  • "Reklam kodumun yalnızca doğrulanmış sitelerimde kullanılmasına izin ver" işaretliyorum.

  eklediğim ikinci sitenin yanında hemen "Check / Okey" işareti beliriyor. Detayına tıkladığımda "Doğrulanmış site" işaretli bırakıyorum.

  Ama ben bu "Doğrulanmış site" kavramını tam kavrayamadım. İkinci sitemi Google mı doğrulayacak ? Yoksa ben panelden girip doğruladım anlamında mı düşünmek gerekiyor.

  Şu an reklamlarım alanından ikinci sitem için reklam birimlerini oluşturdum ve ikinci sitenin alanlarına koydum. (728x90 ve 336x280)
  Sayfada henüz görüntülenmiyor. Belirli bir süre geçmesini mi beklemeliyim. Mesela 48 saat gibi. Yoksa başka bir adım ayar yapmak gerekir mi ?

  Edit : Reklamlar görüntülenmeye başladı. Belirli bir süre geçmesi ile ilgili sorumu es geçin. 5-10 dakikada aktifleşti denilebilir.