• 07-07-2017, 01:23:41
  #1
  Evet arkadaşlar 200 den fazla özgün konuyla, iletişimi, hakkımızda sayfası, gizlilik politikası, Ssl sertifikası olmasına rağmen her başvurum aynı sebepten dolayı reddediliyor. En son temayı değiştirip yeni, güzel ve daha gelişmiş bir tema ile de başvurdum ama yine de onaylamadı. Bu konuda bana biraz fikir verebilirmisiniz?

  Web Sitem : https://kadinveaile.net

  Her Seferinde Aynı Uyarı :
  Karşılama e-postamızda belirttiğimiz gibi, AdSense kodunu sitelerinize yerleştirmenizin ardından AdSense başvurunuz üzerinde ikinci bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Bu incelemenin sonucunda, aşağıda belirtilen ihlaller nedeniyle hesabınızı onaylamadık:
  Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir
  Yetersiz içerik: Sayfalarınızın AdSense tarafından onaylanıp sitenizde alakalı reklamlar gösterebilmesi için, sayfalarınızda, uzmanlarımızın inceleme yapabilmesine ve tarayıcımızın sayfalarınızın neyle ilgili olduğunu belirlemesine yetecek kadar metin bulunmalıdır.
 • 07-07-2017, 01:33:12
  #2
  Konu sayısıyla pek ilgili değil çünkü ben daha yeni 40 makale ile onay aldım. Yetersiz içerik genel bir reddetme sebebi olarak sunuluyor. Özgün ve sürekli içerik girme aşamasını yapmışsınız zaten. Tavsiye olarak söyleyebileceğim reklam kodunu sitenize yerleştirin dediğinde yerleştirdiğiniz yer boş görünmesin diye sitenin görüntüsünü bozmaması adına sadece kodların arasına yerleştirmeniz olabilir. Sitenize mobilden baktım boş reklam alanı var onu kaldırmanızı tavsiye ederim. Çünkü adsense size dizayn doluluguna da önem veriyor.
 • 07-07-2017, 01:37:58
  #3
  reklam kodu dediğiniz adsense için başvuru yaptığımda verilen kod ise o kodu yerleştiriyorum zaten, dediğiniz gibi reklam alanını da kaldırayım, başka bir öneriniz daha varsa uygulamaya hazırım ?

  5-6 aydır düzenli içerik giriyorum toplasam 5 gün farklı aralıklarla içerik girişi yapmamışımdır yani onun dışında içerik her gün 1-2 yada 3 adet girilmiştir.
 • 07-07-2017, 01:41:09
  #4
  Hit ortalamanız kaç? Benim de özgün ve zengin içerikli sitelerim hiti olmadığı için adsense alamamıştı.
 • 07-07-2017, 01:43:38
  #5
  Mesele kaç adet içeriğinin olması değil.
  İçeriklerini katma değeri kullanıcıya sundukları.
  Tabi birde bunun yanında site düzeni önemli.Kullanıcı gezinimi kolay olmalı düzene sahip olmalısın.
  40 adet içerik ile onay alıyoruz ve bir kez değil onlarca kez aldık bunu.Yapmanız gereken kaliteli içerik ve düzen sağlamak.
 • 07-07-2017, 01:47:55
  #6
  hocam siteye baktıysanız eğer içeriklerin yüzde 60'ı kaliteli denilebilecek düzeyde ki zaten günlük en az 50-60 organik aramalardan gelen hitim var ve bu hitler faydalı olabilecek konulara geliyor yani örneğin gebeliğin ikinci haftasında yapılması gerekenler gibi. Düzen konusuna gelince düzeltmem gereken noktaları söyleyebilirseniz bana daha çok yardımcı olmuş olursunuz. Bi üstte yorum atan arkadaş mesela orta alanda bulunan reklam alanını kaldır dedi. Gayet te mantıklı bir öneri gibi geldi ki mantıksız gelse de kaldıracam çünkü başka çaresi yok. Ayrıca başvuru yaptığım adsense hesabının bağlı bulunduğu hesapta admob tarafından düzenli gelirde geliyor yani ne hikmetse 6 aydır bir türlü adsense yi onaylamadı ve bu süreçte 2 kere de tema değişimi yapıp ana sayfayı tamamen kullanıcı odaklı genişletmeme rağmen.
 • 07-07-2017, 03:01:13
  #7
  Sitenizde ki kategori sayısı alt kategorilerle birlikte çok bu site ile alamazsınız demiyorum ama normal tek kategorili bir siteye oranla daha zor alırsınız. Size tavsiyem ayrı bir tek kategori olacak şekilde bir blog açıp onun üzerinden almayı deneyiniz daha kolay alacaksınız.