Adsense Benden Ne İstiyor Anlamadım* - R10.net
 • 05-02-2017, 14:09:27
  #1
  Merhaba
  Blog için başvurmuştum ama gelen mail aşağıdaki gibi. Ne demek istiyor ki. Ben sanıyorum ki istedikleri gibi oldu her şey.

  Google AdSense'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Başvurunuzu inceledik, ancak maalesef şu an için AdSense başvurunuzu kabul edemiyoruz.

  Başvurunuz aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir.

  Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

  Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense ölçütlerine uymanıza yardımcı olacak bazı öneriler verilmiştir:

  • Google reklamları gösteren sitelerin kullanıcılara yüksek bir değer sunması önemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için bir neden sunan, benzersiz ve alakalı içerik sağlamalısınız.
  • Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
  • Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.


  Ne demek istiyor anlamadım ki? Böyle değil mi blog şu an
  Makaleler özgün, tema da uygun ama hala ne demek istiyor anlamadım

  Web Sitesi >>> https://dgndnzcm.com/
 • 05-02-2017, 14:41:02
  #2
  1-) Sitenizdeki yazılar özgün olsa bile, içerik bakımından 10 numara değil. (H TAG nerede?, Biçim etiketleri nerede?)
  2-) Genelde bu yüzden olmakta. (https://www.r10.net/1072200081-post5.html)
  3-) Temayı ve oluşturduğunuz sayfalar arasında gezinme açısından linkleri kullanmanızı istiyor.
  4-) Zırt pırt tema değiştirme. Eğer deneme yapmak istiyorsanız öncelikle wp admin ayarlarından geçiçi olarak NOİNDEX yapmanı tavsiye ederim.

  (WP > Okuma Ayarları > Arama motoru görünürlüğü tik işaretleyip Arama motorlarının bu siteyi indekslemelerine engel olmaya çalış. Yoksa deneme temada bulunan sayve ve tüm içeriğinde index alır. İndex alan kısımları Temizlemesi 1-2 ay sürer.)

  Benden tavsiye; Sitenizde ki temayı daha güzel bir şekilde kullanmanızı öneririm.

  dgndnzcm.com/dunyanin-en-iyi-internet-siteleri/

  Sayfada kullandığınız örnek 1 resim; dgndnzcm.com/wp-content/uploads/2017/02/amazon2.png

  Bunun gibi basit şeyler bile arama motorları açısından önemlidir.

  Sahifa temada sayfa içi resim 620 piksel genişliğinde olmalıdır. Bu boyuttan fazla olan resmi bu şekilde ki gibi (bielof.com/google-gorsellerde-en-ustlerde-nasil-cikilir/) açınız yada bu ölçülere getiriniz.

  (Örnek resminiz 1467 piksel genişliğinde.)
  Hangi Banka Hesabı Açmalıyım?