Merhaba arkadaşlar,

Yeni hesap üzerinden yaptığım yeni başvuru ardından, doğal olarak ilk onay için mail geldi.

Gelen eposta:

Alıntı
Başvurunuz incelendi ve kabul edildi. Şimdi, hesabınızı tamamen etkinleştirmek için ilk reklam biriminizi oluşturup reklam kodunu xxx.com adresine yerleştirmeniz gerekiyor. Hesabınız tamamen etkinleştirilene kadar sayfalarınızda yalnızca boş reklamların gösterileceğini unutmayın. Hesabınız tamamen etkinleştirildikten sonra bir onay e-postası alacak ve etkin reklamlar görmeye başlayacaksınız. Test etmek amacıyla bile olsa lütfen sayfanızdaki etkin reklamları tıklamayın. AdSense program politikaları uyarınca yayıncıların kendi sayfalarındaki reklamları tıklamasına izin verilmez.
fakat ben daha adsense kodlarını siteme ekleyemeden, başvuruyu post ettikten çok kısa bir süre sonra bu mail hemencecik mailboxımda bitiverdi. Mail geldikten sonra adsense kodlarını siteme ekledim fakat gelen e-postada reklam oluşturup ekleyin demesine rağmen panelde "Sitenizin incelenmesi 3 güne kadar tamamlanacak ve size e-postayla bilgi verilecektir." yazıyor ve sol menüdeki Reklamlarım gibi sekmeler pasif olarak gözüküyor.

Kısacası 2. onay içinde reklam birimi oluşturup, kodunu siteme eklemem gerekiyor fakat sol menüdeki Reklamlarım gibi sekmeler pasif olarak görünüyor.

Daha önce böyle bir tuhaflıkla ya da değişik bir durumla karşılaştığımı anımsamıyorum. O nedenle sizlere de sorayım istedim.